справа № 619/5866/13-ц
провадження 6/619/199/13
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2013 року м. Дергачі
Дергачівський районний суд Харківської області у складі:
Головуючого судді - Нечипоренко І.М.
За участю секретаря
судового засідання - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду заяву дочірнього підприємства «Потенціал-Система» про поновлення строку для пред’явлення виконавчого документа до виконання,
встановив:
ДП «Потенціал-Система» звернулося до суду з заявою, в якій просить визнати поважною причину пропуску строків для пред’явлення виконавчих написів нотаріуса та поновити пропущений строк для пред’явлення до виконання виконавчих написів нотаріуса від 22.10.2009 року про стягнення суми з ТОВ «Соло+» на користь ДП «Потенціал-Система» за реєстровими номерами №№ 4042, 4046,4050, 4058, 4068 посилаючись на те, що загальна сума грошових коштів, що підлягає стягненню з векселедавця - ТОВ «Соло+» за наведеними вище виконавчими написами становить 398392,39грн. Виконавчі написи не були пред’явлені стягувачем у встановлений строк, оскільки 12.04.2011 року в офісі ДП «Потенціал-Система» в межах кримінальної справи № 77110084 був проведений обшук та вилучена документація підприємства.
До судового засідання представник заявника не з’явився, надавши заяву про підтримання вимог заяви та проведення засідання без її участі.
До судового засідання представник боржника та представник ВДВС Дергачівського РУЮ Харківської області не з’явилися, причини неявки суду не повідомили.
Перевіривши матеріали справи суд дійшов до наступного.
Вексель - це цінний папір, який представляє собою безумовне встановленої законом форми письмове боргове зобов'язання векселедавця, що надає векселедержателю безспірне право після перебігу строку виконання зобов'язання вимагати від векселедавця або акцептанта (особа, яка зобов'язується сплатити по векселю) сплати грошової суми, що вказана у векселі.
Простий вексель - це письмове безумовне зобов'язання векселедавця сплатити відповідну грошову суму пред'явнику векселя чи особі, яка вказана у векселі, або тому, кого вона вкаже, а також законному пред'явнику після встановленого строку або за вимогою.
Під протестом векселя слід розуміти офіційно посвідчену вимогу платежу і його неодержання. Протест векселя це нотаріальна дія, яка офіційно підтверджує факти, з якими пов'язано виникнення певних правових наслідків. Така дія оформляється актом протесту.
22 жовтня 2009 року приватним нотаріусом Дергачівського районного нотаріального округу ОСОБА_2 на підставі протестів векселя про неоплату вчинено виконавчі написи за реєстровими номерами №№ 4042, 4046,4050, 4058, 4068 про стягнення з ТОВ «Соло+» на користь ДП «Потенціал-Система» грошових коштів на загальну суму 398392,39грн.
Відповідно до статті 1 Господарського Кодексу України предметом регулювання є
господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб'єктами господарювання, а також між цими суб'єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання.
В заяві, поданій ДП «Потенціал-Система» міститься прохання поновлення строку пред’явлення до виконання виконавчих написів нотаріуса, які видано стягувачу з метою реалізації його прав у господарських правовідносинах. Саме через несплату ТОВ «Соло+» платежу по пред’явленню векселя векселедержателем і виник майновий спір.
Відповідно до ч. 5 ст. 3 Господарського кодексу України, правовідносини між ДП «Потенціал-Система» та ТОВ «Соло+» є господарсько-виробничими та входять до сфери господарських відносин як за суб’єктним складом, так і за предметом регулювання.
Частиною 1 статті 18 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено спеціалізацію судів загальної юрисдикції з розгляду різних категорій справ. Згідно з ч. 3 ст. 22 даного закону, розгляд справ, що виникають із господарських правовідносин відноситься до компетенції місцевого господарського суду.
У відповідності до Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 10 від 24 жовтня 2011 року «Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам», справи, суб’єктний склад у яких відповідає ст. 1 Господарського процесуального кодексу України, а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер, розглядаються господарськими судами.
Частиною 1 статті 1 ГПК України передбачено, що підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Суд вважає за необхідне звернути увагу заявника на наступне.
Слід зазначити, що поновлення строку на пред’явлення виконавчого документа до виконання можливе лише стосовно виконавчих документів, які видані судом.
Так, згідно із ст. 24 Закону України В«Про виконавче провадженняВ» стягувач, який пропустив строк пред’явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутись із заявою про поновлення пропущеного строку до суду, який видав відповідний документ, або до суду за місцем виконання. Суд розглядає таку заяву у десятиденний строк, якщо інше не встановлено законом. Щодо інших виконавчих документів пропущені строки поновленню не підлягають.
Зі змісту викладеного випливає, що пропущені строки для пред'явлення виконавчого документа до виконання в порядку ст. 371 ЦПК України можуть бути поновлені лише для виконавчих документів, що видані судом.
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що заява ДП «Потенціал-система» не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у
справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Закрити провадження у справі за заявою дочірнього підприємства «Потенціал-Система» про поновлення строку для пред’явлення виконавчого документа до виконання.
Роз’яснити, що з дану заяву необхідно вирішувати в порядку господарського судочинства.
Роз'яснити, що в разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду в порядку цивільного судочинства з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Харківської області через Дергачівський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги особою, яка її оскаржує, протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя І.М. Нечипоренко
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2013 |
Оприлюднено | 23.01.2014 |
Номер документу | 36302422 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дергачівський районний суд Харківської області
Нечипоренко І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні