Справа № 444/3650/13-ц
Провадження № 2/444/1248/2013
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2013 року Жовківський районний суд Львівської області у складі :
головуючого судді Мартинишин Я. М.,
при секретарі - Мариняк Н.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду в м.Жовкві Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Туринківської сільської ради, третьої особи Жовківської державної нотаріальної контори про визнання права власності на земельні ділянки,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про визнання за ним права власності на земельні ділянки після смерті його дружини.
Свої позовні вимоги, позивач мотивує тим, ІНФОРМАЦІЯ_1 його дружина, ОСОБА_4 померла .
Після смерті своїх батьків дружина позивача почала оформляти в спадщину земельний пай та виготовляти технічну документацію на земельні ділянки, які знаходяться на території Туринківської сільської ради. Даним ділянкам було присвоєно кадастрові номери, однак отримати державні акти на право власності на землю дружина позивача не встигла, оскільки померла.
Позивач звертався до Відділу Держземагенства у Жовківському районі про видачу державного акту однак йому було відмовлено. Дані обставини стала підставою для відмови у видачі свідоцтва про спадщину. Просить задоволити позов.
Позивач в судове засідання не з»явився , однак на адрес суду подав письмову заяву якою позовні вимоги підтримав та просить суд справу розглядати у його відсутності .
Представник відповідача та третьої особи, Жовківської державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце проведення такого були повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомили, однак відповідач Туринківська сільська рада та третя особа Жовківська державна нотаріальна контора направили до суду листи про відсутність заперечень проти позовних вимог ОСОБА_1 та розгляд справи у відсутності їх представників.
Оскільки сторони в судове засідання не з"явились, відповідно до ч.2 ст.197 ЦПК України фіксація судового засідання з допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак, з»ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 належить задоволити з наступних підстав.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4, що підтверджено свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1 вид. 01.09.2009 року актовий запис № 104.
Свідоцтвом про одруження НОМЕР_2 вид. 09.06.1968 року рай ЗАГС Туринка стверджується, що ОСОБА_4 являлася дружиною ОСОБА_1.
Із пояснень ОСОБА_1 вбачається, що останній подав до Жовківської державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до розпорядження Голови Жовківської районної державної адміністрації від 17.04.2009 року №305 «Про затвердження технічної документації із землеустрою» передано земельні ділянки з розрахунку середньої земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства по Туринківській сільській раді для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у відповідності з проектом згідно додатку.
Згідно довідки Управління Держкомзему у Жовківському районі від 13.04.2009 року № 931 земельній ділянці ОСОБА_4 площею 0,7332 га. присвоєно кадастровий номер 4622789200:30:000:0050, земельній ділянці ОСОБА_4 площею 0,4073 га. присвоєно кадастровий номер 4622789200:30:000:0057.
З листа Жовківської районної державної адміністрації від 23.10.2013 року № 02-362936 вбачається, що на ім»я дружини позивача виготовлено державні акти на право власності на земельні ділянки однак остання не встигла їх отримати, тому дане питання можливо вирішити лише в судовому засіданні.
Відповідно до ч.1 ст.126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Згідно ч.2 ст.126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без змін її меж, цільового призначення, посвідчується свідоцтвом про право на спадщину.
Відповідно до ст.125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Дані обставини стала підставою для відмови у видачі свідоцтва про спадщину.
Відповідно до ст.1269 Цивільного кодексу України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ч.2 ст.1220 Цивільного кодексу України часом відкриття спадщини є день смерті особи.
Відповідно до ст.1225 Цивільного кодексу України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла ( спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст.1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст.1261 Цивільного кодексу України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття такого права власності не встановлена судом.
Згідно ст.392 Цивільного кодексу України власник майна може пред»явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється .
Зібрані по справі докази, оцінені судом належним чином кожен окремо на їх достовірність та допустимість, а також їх достатність та взаємний зв'язок у сукупності, встановлені судом обставини свідчать про те, що у суду є всі підстави для задоволення позовних вимог ОСОБА_1.
Керуючись ст.ст.10,57,58,60,208-209,212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (рілля) площею 0,7332 га. кадастровий номер 4622789200:30:000:0050 на території Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області .
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (сінокос) площею 0,4073 га. кадастровий номер 4622789200:30:000:0057 на території Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Мартинишин Я. М.
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2013 |
Оприлюднено | 08.01.2014 |
Номер документу | 36314388 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовківський районний суд Львівської області
Мартинишин Я. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні