05.12.2013
справа № 765/7061/13-ц
провадження № 2/765/2971/13
категорія № 51
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2013 року Нахімовський районний суд м. Севастополя в складі:
головуючого судді - Лемешко А.С.,
при секретарі - Сергєєвої О.В.,
за участю позивача - ОСОБА_1,
представника позивача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю Сумісного російсько-українського підприємства севастопольський судноремонтний завод "Лазарівське адміралтейство" про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Сумісного російсько-українського підприємства севастопольський судноремонтний завод "Лазарівське адміралтейство" (далі - ТОВ СРУП ССЗ "Лазарівське адміралтейство") про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні у розмірі 18896 гривень. Вимоги мотивовані тим, що з 17.02.2003 р. позивач працював на ТОВ СРУП ССЗ "Лазарівське адміралтейство" на посаді провідного інженера-конструктора. Наказом № 24-к від 25.06.2011 року позивач був звільнений з посади у зв'язку зі скорочення штату по п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України. При звільненні розрахунок з ним був проведений з порушенням строків лише 12.10.2012 року, що на думку позивача порушує його права та просить стягнути з відповідача на його користь середній заробіток за час затримки розрахунку при звільнені за період з 25.06.2011 по 12.10.2012.
У судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали та просили задовольнити їх у повному обсязі. Проти постановлення заочного рішення не заперечували.
Відповідач, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, відповідно до вимог ст. 74-76 ЦПК України, заперечень на позов не надав, поважних причин неявки суду не повідомив.
У зв’язку з неявкою відповідача у судове засідання, враховуючи думку позивача та його представника, у відповідності зі ст. 169 ч.4 ЦПК України, визнаючи наявні матеріали про права і взаємовідносини сторін достатніми, суд знаходить можливим розглянути справу у відсутності відповідача та ухвалити рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, вивчивши матеріали справи, знаходить позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 з 17.02.2003 р. працював у ТОВ СРУП ССЗ "Лазарівське адміралтейство" на посаді провідного інженера-конструктора, відповідно до наказу № 48.
Відповідно до наказу ТОВ СРУП ССЗ "Лазарівське адміралтейство" № 24-к від 25.06.2011 року позивач був звільнений з посади на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України (Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у разі змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства підприємства, установи, організації, скорочення численності або штату працівників).
Згідно ст. 47 КЗпП України, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки передбачені ст. 116 цього кодексу.
Відповідно до ст. 116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.
З матеріалів справи вбачається, що розрахунок з ОСОБА_3 було проведено лише 12.10.2012 р., що на 328 робочих днів пізніше ніж встановлено нормами діючого законодавства.
Відповідно до положень ст. 233 КзПП України, працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення - в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.
Згідно приписів ст. 117 КЗпП України, в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 06.11.1992 року «Про прак тику розгляду судами трудових спорів» у випадках стягнення на користь працівника сере днього заробітку за час вимушеного прогулу в зв'язку з незаконним звільненням або пе реведенням, відстороненням від роботи, невиконанням рішення про поновлення на роботі, затримкою видачі, трудової книжки або розрахунку він визначається за загальними прави лами обчислення середнього заробітку, виходячи з заробітку за останні два календарні місяці роботи. При цьому враховуються положення Порядку обчислення середньої заробіт ної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року №100 зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 1995 року №348.
Так відповідно до п. 8 зазначеної Постанови КМУ, нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.
Так, сума заробітної плати за останні два місяці роботи ОСОБА_3 складає 2362 гривень (за квітень - 1152 гривень та травень - 1210 гривень), число відпрацьованих днів за цей період склали 41, кількість днів затримки складає 328 днів, таким чином сума яка підлягає до стягнення з відповідача на користь позивача складає 18896,08 гривень (2362/41*328).
За таких обставин, суд вважає що вимога позивача про сплату середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні заснована на законі та є обґрунтованою.
Згідно ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Оскільки відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", від сплати судового збору звільняються позивачі - за позовами про стягнення заробітної плати,поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин, таким чином судовий збір підлягає стягненню з відповідача в дохід держави.
На підставі ст.ст. 40, 147-149, 233, 235 КЗпП України, керуючись ст.ст. 10, 15, 30, 33, 60, 64, 212-215,224-226 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_3 - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Сумісного російсько-українського підприємства севастопольський судноремонтний завод "Лазарівське адміралтейство", код 30394016 на користь ОСОБА_3 середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні у розмірі 18896 гривень 08 копійок.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Сумісного російсько-українського підприємства севастопольський судноремонтний завод "Лазарівське адміралтейство", код 30394016 на користь держави судовий збір у розмірі 229 гривень 40 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуто Нахімовським районним судом м. Севастополя за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
Рішення може бути оскаржено позивачем до Апеляційного суду м. Севастополя через суд першої інстанції шляхом подачі у 10-ти денний строк з моменту проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10-ти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий - суддя: /підпис/ ОСОБА_4
З оригіналом згідно:
Суддя Нахімовського районного
суду м. Севастополя А.С. ОСОБА_4
Суд | Нахімовський районний суд міста Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2013 |
Оприлюднено | 23.01.2014 |
Номер документу | 36330753 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Нахімовський районний суд міста Севастополя
Лемешко А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні