Рішення
від 23.12.2013 по справі 910/19608/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№ 910/19608/13 23.12.13

За позовом Публічного акціонерного товариства "Київенерго" до про Товариства з обмеженою відповідальністю «Лабораторії-Цитодерм» стягнення 3 084,40 грн.

Суддя Літвінова М.Є.

Представники сторін:

від позивача: Кравчик С.М. - представник за довіреністю;

від відповідача: не з'явились

У судовому засіданні 23.12.2013, на підставі ч. 2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "Київенерго" до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лабораторії-Цитодерм» про стягнення 3 084,40 грн. заборгованості за самовільно спожиту електричну енергію.

Позовні вимоги мотивовані тим, що в порушення Правил користування електричною енергією відповідач самовільно здійснив підключення електроустановок будівлі по вул. Г.Юри, 9 у м. Києві до електромереж Публічного акціонерного товариства "Київенерго" без укладення відповідного договору, без дозволу та без оплати за спожиту електроенергію, про що позивачем складено акт ПКЕЕ № 14410 від 13.12.2012. Комісія з розгляду актів порушень Правил користування електричною енергією прийнято рішення провести нарахування вартості електроенергії згідно п.2.6 Методики визначення обсягу вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, за період з 16.03.2012 по 13.12.2012 - 3 084,40 грн. Враховуючи, що виставлений позивачем рахунок № 94014410 для оплати спожитої електроенергії відповідачем не сплачені, позивач звернувся до суду про стягнення вказаної суми в судовому порядку.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 14.10.2013 порушено провадження у справі №910/19608/13 та призначено справу до розгляду на 11.11.2013.

Ухвалою суду від 11.11.2013, на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи відкладено на 02.12.2013.

Ухвалою від 02.12.2013, продовжено строк вирішення спору на 15 днів та відкладено розгляд справи на 23.12.2013.

Представники відповідача в судове засідання не з'явились, поважні причини неявки суду не повідомили, витребувані судом документи не надали, про час та місце судового розгляду були повідомлені належним чином.

У відповідності з положеннями ч. 1 ст. 64 ГПК України ухвала про порушення провадження у справі надсилається за повідомленою сторонами господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Ухвали суду були надіслані на адресу відповідача зазначену у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач повідомлений про час та місце судового розгляду належним чином, а матеріали справи містять достатні докази для її розгляду по суті.

Відповідно до положень статті 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

В судовому засіданні 23.12.2013, на підставі ч.2 ст.85 ГПК України, оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд міста Києва,-

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії зобов'язаний додержуватися вимог нормативно технічних документів та договору про постачання енергії.

Відповідно до пункту 5.1 Правил користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ) затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28 договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається.

Крім того, відповідно до пункту 6.41 ПКЕЕ визначено, що у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих ПКЕЕ або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень.

Уповноваженими представниками ПАТ "Київенерго" було зафіксовано порушення ПКЕЕ відповідачем, а саме - самовільне підключення електроустановок адміністративної будівлі по вул. Г.Юри, 9 у м. Києві до електричних мереж ПАТ "Київенерго" (без дозволу, без оплати та укладення договору про постачання електричної енергії), про що було складено акт порушень ПКЕЕ № 14410 від 13.12.2012.

Статтею 27 Закону України "Про електроенергетику" встановлено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.

Правопорушеннями в електроенергетиці зокрема є:

- порушення вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання і мереж суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії, виготовлення, монтажу, налагодження та випробування енергоустановок і мереж, виконання проектних робіт на енергоустановках і мережах;

- крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.

Відповідно до п. 6.42 ПКЕЕ, на підставі актів порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.

Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.

20.03.2013 відповідно до вищезазначених вимог ПКЕЕ, відбулися засідання комісії, що супроводжувалось веденням протоколу № 999.

Комісією з розгляду актів порушень ПКЕЕ прийнято рішення провести нарахування за актом порушення, згідно з п. 2.6 Методики, визначення обсягу та вартості електроенергії не облікованої внаслідок порушення ПКЕЕ за період з 16.03.2012 по 13.12.2012, згідно акту про порушення № 14410, за розрахункову потужність прийняти потужність згідно вимірів струму Іа = 4,2 А при максимальному навантаженні. Режим роботи - 12 годин на добу, сім днів на тиждень.

Згідно з розрахунком вартість електроенергії спожитої без обліку (договору) до актів, нарахування по акту № 14410 за період 16.03.2012 по 13.12.2012 складає 3 084,40 грн. (з ПДВ).

Згідно з пунктом 6.43 ПКЕЕ кошти за недовраховану електричну енергію перераховуються споживачем на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії за регульованим тарифом або поточний рахунок постачальника електричної енергії за нерегульованим тарифом. Споживач має оплатити розрахункові документи за недовраховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка.

Відповідно до статті 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Згідно з частиною 2 статті 1213 ЦК України у разі неможливості повернути в натурі потерпілому безпідставно набуте майно відшкодовується його вартість, яка визначається на момент розгляду судом справи про повернення майна.

Рахунок № 94014410/акт14410 на оплату недорахованої електричної енергії на загальну суму 3 084,40 грн. отриманий Тихоновим В.А. (директор ТОВ «Лабораторія-Цитодерм»), про що свідчить підпис на вказаному рахунку.

Проте, станом на дату звернення позивача з позовом до суду відповідачем не здійснено погашення заборгованості за споживання не облікованої електричної енергії згідно акту порушень ПКЕЕ № 14410 від 13.12.2012 в розмірі 3 084,40 грн.

Враховуючи викладене, а також те, що сторони не перебувають в договірних відносинах, які б регулювали відносини щодо постачання електричної енергії, як того вимагають норми чинного законодавства України, суд приходить до висновку, що поставлена відповідачу електрична енергія є безпідставно набутою, а отже, вимоги позивача про відшкодування її вартості на підставі ст.ст. 1212, 1213 Цивільного кодексу України є правомірними.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно з ч. 1 ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Суд вважає позовну вимогу позивача щодо стягнення самовільно спожитої електроенергії на суму 3 084,40 грн. обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Згідно ч. 5 статті 49 ГПК України, витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 32, 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -

В И Р І Ш И В:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Лабораторія-Цитодерм» (03142, м. Київ, вул. Академіка Доброхотова, 26, кв.27, код 34352015) на користь Публічного акціонерного товариства "Київенерго" (01001, м. Київ, пл. Івана Франка, 5, код 00131305) заборгованості за споживання не облікованої електричної енергії в розмірі 3 084,40 (три тисячі вісімдесят чотири гривні 40 коп.) та 1 720, 50 (одна тисяча сімсот двадцять гривень 50 коп.) судового збору.

3.Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

4.Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Дата підписання повного

тексту рішення 23.12.2012

Суддя М.Є. Літвінова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.12.2013
Оприлюднено26.12.2013
Номер документу36336587
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/19608/13

Рішення від 23.12.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

Ухвала від 14.10.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні