10.1
УХВАЛА
Про зупинення провадження
23 грудня 2013 року Справа № 812/9827/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Дибової О.А.,
при секретарі судового засідання: Саприкіній Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі міста Луганська до Державного відкритого акціонерного товариства «Групова збагачувальна фабрика «Луганська» Дочірнього підприємства Державної холдингової компанії «Луганськвугілля» про стягнення заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій за списком № 2, -
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі міста Луганська до Державного відкритого акціонерного товариства «Групова збагачувальна фабрика «Луганська» Дочірнього підприємства Державної холдингової компанії «Луганськвугілля» про стягнення заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій за списком № 2.
Ухвалою від 12 грудня 2013 року відкрито провадження по справі та призначено до судового розгляду у відкрите судове засідання на 23 грудня 2013 року.
В судове засідання позивач не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.
Відповідач в судовому засіданні зазначив, що розрахунки в судовому порядку не оскаржував, для цього йому необхідне певний час.
Згідно п. 5 ч.3 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі мають право подавати докази та брати участь у дослідженні доказів. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Відповідно до статті 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Відповідно до частини 3 статті 71 КАС України якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази. Про витребування доказів або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про відмову у витребуванні доказів окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи.
Згідно частини 4 статті 71 КАС України суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.
В заперечені на адміністративний позов відповідач зазначив, що особи, зазначені в розрахунках, не працювали на підприємстві, у зв'язку з чим для підтвердження пільгового стажу необхідно надати до суду документи, підтверджуючі пільговий стаж, та підтвердження того, що особи працювали на підприємстві.
Також в судовому засіданні встановлено, що відповідач отримував від пенсійного фонду розрахунки, проте в матеріалах справи відсутні докази оскарження вищезазначених розрахунків, що необхідно для розгляду справи по суті.
Тому, судом встановлення, що для розгляду справи по суті необхідно витребувати документи, що підтверджують наявність боргу у відповідача від сторін.
У зв'язку з витребуванням доказів від сторін, судом на розгляд поставлено питання щодо зупинення провадження по справі, так як для надання цих документів потрібен певний час.
Відповідач зазначив що йому потрібен певний час для оскарження розрахунків, тому проти зупинення провадження по справі не заперечував.
Керуючись статтями 14, 71 - 74, 156, 165, 168 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі міста Луганська надати до суду в строк до 17 січня 2014 року належним чином завірені документи на підтвердження того, що особи, зазначені в розрахунках, працювали на підприємстві та документи, що підтверджують пільговий стаж цих осіб.
Зобов'язати Державне відкрите акціонерне товариство «Групова збагачувальна фабрика «Луганська» Дочірнього підприємства Державної холдингової компанії «Луганськвугілля» надати до суду в строк до 17 січня 2014 року докази оскарження розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 25.07.2013 по 25.11.2013.
Ухвала в частині витребування доказів оскарженню не підлягає.
Зупинити провадження у справі до 21 січня 2014 року.
Повідомити сторони, що чергове судове засідання відбудеться 21 січня 2014 року у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду, за адресою, м. Луганськ, вул. Поштова, 1, о 14 год. 15 хв.
Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не буде подано.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до частини 2 статті 185 Кодексу адміністративного судочинства України заперечення на ухвали суду першої інстанції, які не можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду, можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
СуддяО.А. Дибова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2013 |
Оприлюднено | 26.12.2013 |
Номер документу | 36339226 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
О.А. Дибова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні