ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 грудня 2013 р. Справа №801/11112/13-а
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Кірєєва Д.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Пригородне»
про стягнення 4 660,97 грн.
Суть спору: Управління пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Пригородне» про стягнення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску за червень 2013 року у розмірі 4 660,97 грн.
Представник позивача у судове засідання 23.12.2013 року не з'явився, надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання 23.12.2013 року не з'явився, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином.
Враховуючи обмежені строки розгляду справи, недопущення їх порушення та безпідставного затягування вирішення спору, приймаючи до уваги, що наявні в матеріалах справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, а сторони є належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду справи, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи, що учасники судового процесу були належним чином проінформовані про дату, час і місце судового розгляду, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Згідно з пунктом 10 частини 1 статті 3 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Вищий адміністративний суд України в пункті 11 Листа від 30.11.2009 р. N 1619/10/13-09 зазначив, що під час вирішення справи у порядку письмового провадження його фіксування за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, оскільки в такому разі не проводиться судове засідання і, відповідно, справа розглядається без участі секретаря.
На підставі цього, справа розглядається без проведення судового засідання.
Дослідивши матеріали справи, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Пригородне» зареєстровано у якості юридичної особи Сімферопольською районною державною адміністрацією АР Крим 01.11.2012 року, ідентифікаційний код 30833731, місцезнаходження 97503, АР Крим, Сімферопольський район, с. Мирне, вул. Стадіонна, б. 16, кв. 2, що підтверджується Витягом з ЄДРПОУ, Свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності-юридичної особи (а.с. 9-10).
Відповідач узятий на облік в Управлінні Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим, як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне за реєстраційним номером 2445 4357 (а.с. 9).
Відповідно до п. п. 1, 4 ч. 2 ст. 6 Закону України від 08.07.2010 року №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Згідно із ч. 8 ст. 9 цього Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для виду платника, до якого відноситься відповідач, є календарний місяць.
Згідно до п. 12 статті 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Згідно з ч. 3 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Судом встановлено, що у звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду України за червень 2013 року відповідач самостійно визначив розмір належного до сплати єдиного внеску 4 660,97 грн., у тому числі: 4 249,61 грн. - по ставці 36,76 - 49,7%; 411,36 грн. - поставці 3,6% (а.с. 7-8).
Згідно з розрахунком заборгованості ТОВ «Агрофірма «Пригородне» перед Управлінням Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим станом на час розгляду справи заборгованість зі сплати єдиного внеску складає 4 660,97 грн. (а.с. 3).
Відповідно до статті 25 Закону України від 08.07.2010 року №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" Управлінням Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим на адресу відповідача було спрямовано вимогу про сплату недоїмки № Ю-1854-С від 01.08.2013 року.
Суд зауважує, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач не надав суду доказів сплати заборгованості, її наявність і розмір підтверджуються матеріалами справи.
Відповідно до п. 7 статті 13 Закону України від 08.07.2010 року №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно із ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Пригородне» (97503, АР Крим, Сімферопольський район, с. Мирне, вул. Стадіонна, б. 16, кв. 2, ЄДРПОУ 30833731) на користь Управління Пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі АР Крим, на р/р № 37197101000124 ДКС України в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 22259661 заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску за червень 2013 року у розмірі 4 660,97 грн. (чотири тисячі шістсот шістдесят гривень дев'яносто сім копійок).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Кірєєв Д.В.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2013 |
Оприлюднено | 27.12.2013 |
Номер документу | 36340693 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Кучерук Олег Васильович
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кірєєв Д.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні