cpg1251
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" грудня 2013 р. Справа № 914/3834/13
Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого-судді Малех І. Б.
суддів Желік М. Б.
Кузь В. Л.
при секретарі судового засідання М. Кришталь
за участю представників:
від позивачів - Красун В.В.,
від відповідача - Алексеєнко А.А.,
від третьої особи - Колєсов М.Г.,
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Спільне українсько-німецьке підприємство "Скомекс", с.Перетоки, Львівська область
на ухвалу господарського суду Львівської області від 11.11.2013 року
у справі № 914/3834/13
за позовом: Червйонке Роберта Бертольда, м.Неттеталь, Федеративна Республіка Німеччина, Теш Рейнальда Йозефа, м.Хюрт, Федеративна Республіка Німеччина та Фірми "Унітер Хемі" ГМБХ, м.Бохум, Федеративна Республіка Німеччина;
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Спільне українсько-німецьке підприємство "Скомекс", с.Перетоки, Львівська область;
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Приватної агрофірми "Селекціонер", с. Скоморохи, Львівська область
про визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів учасників товариства
ВСТАНОВИВ:
ухвалою господарського суду Львівської області від 11.11.2013 року у справі № 914/3834/13 (суддя Мазовіта А. Б.) за позовом Червйонке Роберта Бертольда, м.Неттеталь, Теш Рейнальда Йозефа, та Фірми "Унітер Хемі" ГМБХ до Товариства з обмеженою відповідальністю Спільне українсько-німецьке підприємство „Скомекс" за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Приватної агрофірми "Селекціонер" про визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів учасників товариства до вирішення спору по суті вжито заходів до забезпечення позову Червйонке Роберта Бертольда, Теш Рейнальда Йозефа та Фірми "Унітер Хемі" ГМБХ до Товариства з обмеженою відповідальністю Спільне українсько-німецьке підприємство „Скомекс" про визнання недійсними та скасування рішень загальних зборів учасників ТзОВ "Скомекс" від 17 серпня 2013 року, оформлених протоколом без номера від 17 серпня 2013 року, а саме:
- заборонено Товариству з обмеженою відповідальністю Спільне українсько-німецьке підприємство "Скомекс" (код ЄДРПОУ 14338889; місцезнаходження: 80023, Львівська обл., Сокальський район, село Перетоки) вчиняти дії, спрямовані на реєстрацію та внесення змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю Спільне українсько-німецьке підприємство "Скомекс", як на підставі рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю Спільне українсько-німецьке підприємство "Скомекс", оформленого протоколом від 17 серпня 2013 року, так і на підставі будь-яких інших рішень загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю Спільне українсько-німецьке підприємство "Скомекс";
- заборонено Державному реєстратору (державним реєстраторам) Реєстраційної служби Сокальського районного управління юстиції Львівської області (80000, м. Сокаль, вул. Стуса, 1) проводити реєстраційні дії щодо внесення змін до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю Спільне українсько-німецьке підприємство "Скомекс" (код ЄДРПОУ 14338889; місцезнаходження: 80023, Львівська обл., Сокальський район, село Перетоки), як на підставі рішень загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю Спільне українсько-німецьке підприємство "Скомекс", оформлених протоколом від 17 серпня 2013 року, так і на підставі будь-яких інших рішень загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю Спільне українсько-німецьке підприємство "Скомекс";
- забороненоТовариству з обмеженою відповідальністю Спільне українсько-німецьке підприємство "Скомекс" (код ЄДРПОУ 14338889; місцезнаходження: 80023, Львівська обл., Сокальський район, село Перетоки) вчиняти дії, спрямовані на передачу майна товариства в якості вкладів (внесків) до статутного капіталу (статутного фонду) будь-яких інших юридичних осіб та заборонити вчиняти дії, спрямовані на відчуження майна товариства і на обтяження майна товариства будь-якими зобов'язаннями в будь-який інший спосіб.
Не погоджуючись з даною ухвалою господарського суду Львівської області від 11.11.2013 року у справі № 914/3834/13, відповідач , подав апеляційну скаргу. В обґрунтування доводів апеляційної скарги, скаржник, посилається на порушення судом першої інстанції вимог чинного законодавства та неповне з'ясування обставин справи. Зокрема, апелянт вказав, що суд не обґрунтував, яким чином відчуження майна, його обтяження та внесення до статутного капіталу інших підприємств може завдати шкоди правам позивачів в контексті позовних вимог та можливого утруднення чи унеможливлення виконання рішення суду, адже, на думку відповідача, предмет спору ніяк не стосується прав позивачів на будь-яке майно ТОВ СУНП «Скомекс». Відтак, скаржник просив ухвалу господарського суду Львівської області від 11.11.2013 року у справі № 914/3834/13 скасувати, а апеляційну скаргу задоволити.
В свою чергу, позивач, направив відзив на апеляційну скаргу, в якому заперечив доводи апелянта та просив залишити ухвалу господарського суду Львівської області від 11.11.2013 року у справі № 914/3834/13 без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Представник відповідача в судовому засіданні навів доводи, аналогічні викладеним в апеляційній скарзі, просив її задоволити. В свою чергу представник позивача в судовому засідання проти апеляційної скарги заперечив, просив залишити ухвалу господарського суду Львівської області від 11.11.2013 року у справі № 914/3834/13 без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Розглянувши апеляційну скаргу, дослідивши матеріали справи, наявні в них докази, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм процесуального законодавства, заслухавши пояснення присутніх представників, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а ухвалу господарського суду Львівської області від 11.11.2013 року у справі № 914/3834/13 без змін, з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, Червйонке Роберт Бертольд, м.Неттеталь, Федеративна Республіка Німеччина, Теш Рейнальд Йозеф, м.Хюрт, Федеративна Республіка Німеччина та Фірма „Унітер Хемі" ГМБХ, м.Бохум, Федеративна Республіка Німеччина звернулись до господарського суду Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Спільне українсько-німецьке підприємство „Скомекс", с.Перетоки, Львівська область про визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів учасників товариства. Ухвалою господарського суду Львівської області від 11.10.2013р. прийнято позовну заяву до розгляду та порушено провадження у справі №914/3834/13.
07.11.2013р. позивачі звернулися до господарського суду Львівської області із заявою про вжиття заходів до забезпечення позову. У вказаній заяві позивачі просили суд вжити заходів до забезпечення позову шляхом:
- заборони відповідачу вчиняти дії, спрямовані на реєстрацію та внесення змін до установчих документів ТзОВ СУНП "Скомекс" як на підставі оспорюваних рішень, так і на підставі будь-яких інших рішень загальних зборів учасників ТзОВ СУНП "Скомекс";
- заборони державному реєстратору проводити будь-які реєстраційні дії пов'язані з реєстрацією змін стосовно відомостей про ТзОВ СУНП "Скомекс".
- заборони відповідачу вчиняти дії, спрямовані на передачу майна товариства в якості вкладів (внесків) до статутного капіталу (статутного фонду) будь-яких інших юридичних осіб, та дії, спрямовані на відчуження майна товариства і обтяження його будь-якими зобов'язаннями в будь-який інший спосіб.
Згідно ст.66 ГПК України господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Відповідно до ст.67 ГПК України позов забезпечується, зокрема, забороною відповідачеві вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору.
Згідно ч. 6 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" у разі, якщо державному реєстратору надійшло рішення суду щодо заборони проведення реєстраційних дій, яке набрало законної сили, державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
Виходячи з положень ст. 66, ч. 1 ст. 67 ГПК України, ч. 6 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" такі заходи забезпечення позову, як заборона відповідачу вчиняти дії, спрямовані на реєстрацію змін до установчих документів, та заборона державному реєстратору реєструвати такі зміни, прямо передбачена законом.
Як вірно встановив господарський суд першої інстанції необхідність вжиття саме таких заходів до забезпечення позову полягає у тому, що учасники ТзОВ СУНП "Скомекс" Бондарчук Я.М., Пограничний А.Т., Самчук А.Т. та Стень С.М. володіють кожен по 25% Статутного капіталу ТзОВ СУНП "Скомекс", а спільно 100%. Це, відповідно, надає їм повний контроль над товариством і можливість приймати в подальшому будь-які рішення стосовно ТзОВ СУНП "Скомекс", в тому числі, і про припинення цього товариства, шляхом перетворення, реорганізації чи ліквідації, або про залучення нових учасників до складу товариства чи про відчуження своїх, незаконного сформованих часток, третім особам. Виходячи з того, що зазначеними учасниками 26.03.2013р. вже проводились загальні збори ТзОВ СУНП "Скомекс", прийняті на яких рішення визнані в судовому порядку недійсними, то припущення позивачів, що даними учасниками можуть вчинятись дії щодо припинення товариства, зміни складу його учасників суд вважає обґрунтованими.
Відтак, суд першої інстанції дійшов висновку, що за умови прийняття таких рішень, їх подальша державна реєстрація утруднить або зробить неможливим виконання рішення господарського суду (в разі задоволення позовних вимог), та відновлення порушених прав позивачів. При цьому суд зазначає, що вжиття таких заходів забезпечення позову жодним чином не утруднює та не призводить до припинення діяльності ТзОВ СУНП "Скомекс", оскільки напряму не пов'язане із його господарською діяльністю. Такі заходи до забезпечення позову є співмірними і адекватними заявленим позовним вимогам.
В частині заборони відповідачу вчиняти дії, спрямовані на передачу майна товариства в якості вкладів (внесків) до статутного капіталу (статутного фонду) будь-яких інших юридичних осіб та вчиняти дії, спрямовані на відчуження майна товариства і обтяження його будь-якими зобов'язаннями в будь-який інший спосіб, то необхідність вжиття таких заходів забезпечення позову обґрунтовується наступним.
Як вбачається із долучених до заяви про забезпечення позову доказів, після проведення загальних зборів учасників ТзОВ СУНП "Скомекс" 17.08.2013р., відповідач, разом з іншими особами прийняв рішення про створення на базі майна ТзОВ СУНП "Скомекс" іншої юридичної особи - господарського товариства у формі ТзОВ, з передачею у статутний фонд цього товариства майна ТзОВ СУНП "Скомекс".
19.09.2013 р. проведено державну реєстрацію господарського товариства - Товариства з обмеженою відповідальністю "Скомекс" (код ЄДРПОУ 38906796). Одним із засновників (учасників) цього товариства являється відповідач - ТзОВ СУНП "Скомекс". Розмір внеску відповідача до статутного капіталу новоствореного ТзОВ "Скомекс" становить 2 145 000,00 грн. Дані обставини підтверджуються витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія АЖ № 703578 від 05.11.2013 р. відносно ТзОВ "Скомекс". При цьому, на даний час зареєстрованим є статутний капітал ТзОВ СУНП "Скомекс" в розмірі 2 553 387,20 грн., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія АЖ № 703581 від 05.11.2013 р. відносно ТзОВ СУНП "Скомекс".
Таким чином, відповідачем (в особі його учасників) вже приймались рішення про його участь в складі інших юридичних осіб з передачею такому суб'єкту, в якості внеску до статутного капіталу коштів або майна товариства на суму, яка становить практично весь розмір статутного капіталу відповідача.
Відповідно до ст.12 Закону України "Про господарські товариства" товариство є власником, зокрема, майна, переданого йому учасниками у власність, як вклад до статутного (складеного) капіталу. Тобто власником переданого відповідачем до статутного капіталу ТзОВ "Скомекс" майна є саме це новостворене товариство, а не відповідач.
Відтак, на даний час відповідачем вчиняються дії, спрямовані на фактичне відчуження майна ТзОВ СУНП "Скомекс". Тому, з огляду на вже вчиненні відповідачем дії, колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду вважає за необхідне вжити заходів до забезпечення позову, шляхом заборони відповідачу вчиняти дії, спрямовані на відчуження майна ТзОВ СУНП "Скомекс".
При цьому колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду зазначає, що заборона Товариству з обмеженою відповідальністю Спільне українсько-німецьке підприємство "Скомекс" (код ЄДРПОУ 14338889; місцезнаходження: 80023, Львівська обл., Сокальський район, село Перетоки) вчиняти дії спрямовані на відчуження майна товариства (основних засобів виробництва) і на обтяження майна товариства будь-якими зобов'язаннями в будь-який інший спосіб, жодним чином не утруднює та не призводить до припинення діяльності ТзОВ СУНП "Скомекс", оскільки напряму не пов'язане із його господарською діяльністю.
Відповідно до ст.ст. 33, 34 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно ст. 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Враховуючи наведене, апеляційний господарський суд, вважає, що рішення господарського суду першої інстанції прийняте, з врахуванням всіх обставин справи та з дотриманням норм чинного законодавства, а тому не вбачає підстав для його зміни чи скасування.
Керуючись ст.ст. 99, 101, 103, 105, 106 ГПК України, Львівський апеляційний господарський суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. В задоволенні апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю Спільне українсько-німецьке підприємство „Скомекс" - відмовити.
2. Ухвалу господарського суду Львівської області від 11.11.2013 року у справі № 914/3834/13 залишити без змін.
3. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку.
4. Матеріали справи направити на адресу місцевого господарського суду.
Повний текст постанови виготовлений 25.12.2013 р.
Головуючий суддя Малех І. Б.
Суддя Желік М. Б.
Суддя Кузь В. Л.
Суд | Львівський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2013 |
Оприлюднено | 27.12.2013 |
Номер документу | 36354852 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні