cpg1251
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2013 року м. ПолтаваСправа № 816/6989/13-а
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Чеснокова А.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Полтавської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області до Закритого акціонерного товариства "Полтавський м'ясний центр" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
06 грудня 2013 року позивач Полтавська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Полтавській області (далі Полтавська ОДПІ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства "Полтавський м'ясний центр" (далі ЗАТ "Полтавський м'ясний центр") про стягнення податкового боргу з орендної плати за землю з розрахункових рахунків платника податків у розмірі 64 484, 50 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наявність у відповідача заборгованості по податку з орендної плати за землю, яка виникла у зв'язку з несплатою самостійно задекларованих сум податкового зобов'язання на підставі поданих податкових декларацій.
Ухвала про відкриття скороченого провадження відповідачем отримана 16.12.2013, що підтверджується наявним в матеріалах справи поштовим повідомленням (а.с. 23). Разом з тим, у строк, встановлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову чи заяви про визнання позову.
Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення вважається врученим, у тому числі у разі повернення поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин, та у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою, повідомленою цими особами суду, або за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, чи для фізичних осіб, які не мають статусу підприємців, за адресою їх місця проживання чи місця перебування, яка зареєстрована у встановленому законом порядку.
Згідно вимог статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України даний позов підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини.
ЗАТ "Полтавський м'ясний центр" 23.06.2006 зареєстровано Виконавчим комітетом Полтавської міської ради як юридична особа, номер запису 1 588 102 0000 004971, код ЄДРПОУ 34412105, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 085485 (а.с.4).
Відповідно до довідки Полтавської ОДПІ № 2021/10 від 20.12.2013 відповідач перебуває на податковому обліку з 26.06.2006 (а.с.25).
19.02.2013 відповідачем до Решетилівського відділення Полтавської ОДПІ подано податкову декларацію з плати за землю, згідно якої протягом 2013 року щомісячний платіж орендної плати становить 6 448,45 грн.
Підпунктом 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин; далі ПК України) визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Згідно пункту 286.2 статті 286 зазначеного Кодексу платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до пункуту 203.2 статті 203 ПК України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Аналогічно, в абзаці першому пункту 57.1 статті 57 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Враховуючи викладене за відповідачем по даній декларації рахується самостійно визначене грошове зобов'язання з орендної плати за землю в розмірі 77 381,40 грн., в тому числі помісячно в розмірі 6 448,45 грн.
Відповідно до витягу з облікової картки платника податків (а.с.27) зобов'язання відповідача частково погашена за рахунок самостійної сплати суми в розмірі 6 448, 45 грн. за січень 2013 року.
Таким чином, за період лютий-листопад 2013 року за відповідачем значиться податковий борг з орендної плати за землю в сумі 64 484,50 грн., що підтверджується розрахунком суми боргу (а.с.26).
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Пунктом 56.11 ст. 56 ПК України передбачено, що не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
На підставі вищенаведених норм, сума податку задекларована відповідачем є узгодженою, разом з тим, вказана сума грошового зобов'язання платником податків в добровільному порядку не сплачена, тому автоматично вважається податковим боргом.
В силу вимог абзаца першого пункту 59.1 статті 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно пункту 59.3 статті 59 ПК України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання та повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Так, Полтавською ОДПІ сформовано та надіслано на адресу відповідача податкову вимогу № 3-15 від 05.08.2013, яка отримана адресатом 12.08.2013, що підтверджується наявним в матеріалах справи поштовим повідомленням (а.с. 10).
Пунктом 95.1 статті 95 ПК України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з абзацом першим пункту 95.3 статті 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до наявної в матеріалах справи витягу із АІС "РПП" "Податковий блок", відповідач має відкритий рахунок у банку (а.с. 14).
Таким чином, податковий борг в загальному розмірі 64 484,50 грн. підтверджено матеріалами справи, а тому суд вважає за необхідне задовольнити позов Полтавської ОДПІ про стягнення податкового боргу з банківських рахунків ЗАТ "Полтавський м'ясний центр".
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Полтавської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів Полтавської області до Закритого акціонерного товариства "Полтавський м'ясний центр" про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з розрахункових рахунків Закритого акціонерного товариства "Полтавський м'ясний центр (ідентифікаційний код 34412105) на р/р 33211812700425, Решетилівське УК код одержувача: 37852478, одержувач - місцевий бюджет Жовтневої сільської ради , код платежу 13050202, банк одержувача: ГУДКСУ України в Полтавській області, МФО 831019 заборгованість по податку з плати за землю в розмірі 64 484 (шістдесят чотири тисячі чотириста вісімдесят чотири) грн. 50 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.О. Чеснокова
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2013 |
Оприлюднено | 08.01.2014 |
Номер документу | 36409371 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
А.О. Чеснокова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні