cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
"27" грудня 2013 р.Справа № 921/1287/13-г/11 УХВАЛА
про повернення позовної заяви
Суддя Сидорук А.М.
Шумська міська рада, м.Шумськ Тернопільської області, вул.Українська, 59 звернулася до господарського суду Тернопільської області з позовною заявою до Арбітражного керуючого (ліквідатора) Шумського ККП Зубик Ю.З. про виключення з ліквідаційної маси Шумського ККП транспортних засобів.
Розглянувши заяву та додані до неї матеріали, суддя встановив наступне:
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Розміри ставок судового збору визначено у п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
У відповідності до п.2.21. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013р. "Про деякі питання практики застосування розділу УІ Госпрдарського процессуального кодексу України" платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.
В якості доказу сплати судового збору до позовної заяви позивачем додана квитанція № 6427413 від 18.12.2013р. про сплату судового збору в розмірі 1147,00 грн., в якій не зазначено, яка саме позовна заява оплачується судовим збором, а відтак поданий документ не є належним доказом сплати судового збору.
Отже, позивачем не надано належних доказів про сплату судового збору у встановленому законом порядку.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого порушено справу про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов'язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України.
Згідно з ч. 9 ст. 16 Господарського процесуального кодексу України справи у майнових спорах, передбачених п. 7 ч. 1 ст. 12 цього Кодексу, розглядаються господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство.
Відповідно до ст..25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" / в редакції Закону, чинній на дату порушення провадження у справі № 8/Б-983 про банкрутство Шумського комбінату комунальних підприємств, м. Шумськ, вул. Б.Хмельницького, 10 Тернопільської області (ідентифікаційний код 03353489), дії ліквідатора (ліквідаційної комісії) можуть бути оскаржені до господарського суду власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) банкрута; особою, яка відповідає за зобов'язаннями банкрута; кожним кредитором окремо або комітетом кредиторів; особою, яка, посилаючись на свої права власника або іншу підставу, передбачену законом чи договором, оспорює правомірність віднесення майнових активів або коштів до ліквідаційної маси.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем подано позовну заяву з позовними вимогами до арбітражного керуючого Зубик Ю.З., яка відповідно до ст. 2-1 Господарського процесуального кодексу України зареєстрована в автоматизованій системі документообігу суду, яка здійснюється працівниками апарату відповідного суду в день надходження документів. До автоматизованої системи документообігу суду в обов'язковому порядку внесено: дата надходження документів, інформація про предмет спору та сторони по справі, прізвище працівника апарату суду, який здійснив реєстрацію, інформація про рух судових документів, дані про суддю, який розглядав справу, та інші дані, передбачені Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, що затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.
Відповідно до п. 2.8.4. Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішенням Ради суддів України 26.11.2010р. № 30 та погодженим 26.11.2010р. Головою Державної судової адміністрації України, кожній судовій справі надається єдиний унікальний номер, який формується автоматизованою системою автоматично в суді першої інстанції та залишається незмінним незалежно від проходження справи в інстанціях.
Тобто, в провадженні господарського суду Тернопільської області знаходяться справа № 8/Б-983 про визнання банкрутом Шумського комбінату комунальних підприємств, м. Шумськ, вул. Б.Хмельницького, 10 Тернопільської області та позовна заява, якій присвоєно номер 921/752/13-г/11, Шумської міської ради до Арбітражного керуючого (ліквідатора) Шумського ККП Зубик Ю.З. про виключення з ліквідаційної маси Шумського ККП транспортних засобів.
У відповідності до ст..1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий є учасником провадження у справі про банкрутство, а відтак, враховуючи наведене, господарський суд вважає, що заява /а не позовна заява/ Шумської міської ради до Арбітражного керуючого (ліквідатора) Шумського ККП Зубик Ю.З. про виключення з ліквідаційної маси Шумського ККП транспортних засобів має бути прийнята до розгляду у межах провадження у справі № 8/Б-983 про банкрутство Шумського комбінату комунальних підприємств, м. Шумськ, вул. Б.Хмельницького, 10 Тернопільської області.
Оспорювання правомірності внесення майна банкрута до ліквідаційної маси шляхом подання окремого позову із зазначенням в позовній заяві викладених вище порушень та підстав їх неправомірності, не відповідає належному способу захисту порушеного, на думку Шумської міської ради, її прав та інтересів, відповідно до норм ст.1, ч. 2 ст. 41 ГПК України та ст.ст. 1, 30 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Таким чином, позовна заява підлягає поверненню позивачу у зв'язку відсутністю належних доказів сплати судового збору в установленому законом порядку та в зв'язку з порушенням порядку подання заяви про виключення майна з ліквідаційної маси банкрута в позовному провадженні.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 54, 63 п.4 Господарського процесуального кодексу України, суддя
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву № 818 від 17.12.2013р. та додані до неї документи, в т.ч. квитанцію № 6427413 від 18.12.2013р., повернути без розгляду Шумській міській раді, м.Шумськ Тернопільської області, вул.Українська, 59.
2. Повернути Шумській міській раді, м.Шумськ Тернопільської області, вул.Українська, 59 з Державного бюджету України - 1 147 грн. 00 коп. судового збору, сплаченого квитанцією № 6427413 від 18.12.2013р, за подання позовної заяви.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Суддя А.М. Сидорук
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2013 |
Оприлюднено | 30.12.2013 |
Номер документу | 36416394 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Сидорук А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні