Рішення
від 27.12.2013 по справі 473/5743/13-ц
ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 473/5743/13-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" грудня 2013 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі:

головуючого судді - Вуїва О.В.

при секретарі -- ОСОБА_1,

за участю: позивача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вознесенську цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Воронівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,

В С Т А Н О В И В :

В грудні 2013 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Воронівської сільської ради Вознесенського району про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування в якому вказував, що 08 грудня 2012 року померла його мати - ОСОБА_3.

Після її смерті відкрилася спадщина до складу якої увійшла земельна ділянка, загальною площею 6,75 га. (що складається з двох окремих ділянок: ділянки 1, площею 1,91 га., ділянки 2, площею 4,84 га.), розташована в межах території Воронівської сільської ради Вознесенського району, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Позивач є спадкоємцем першої черги за законом, який у встановленому порядку прийняв спадщину, проте нотаріус відмовляє йому в оформленні спадкових прав щодо спірної ділянки з підстави відсутності в нього оригіналу правовстановлюючого документа на спадкове майно, який є втраченим.

Враховуючи відмову нотаріуса від оформлення спадкових прав на майно та неможливість отримання оригіналу чи дубліката правовстановлюючого документа щодо нього в адміністративному порядку, а тому ОСОБА_2 просив визнати за ним в порядку спадкування за законом право власності щодо спірної ділянки.

Позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним в позові.

Представник відповідача - Воронівської сільської ради - в судове засідання не з’явився, направивши на адресу суду письмову заяву про розгляд справи без його участі та повне визнання позовних вимог.

Суд вважав можливим розглядати справу без участі представника відповідача, оскільки матеріали справи містять всі необхідні відомості про права та взаємовідносини сторін.

Заслухавши пояснення позивача ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог та на підставі наданих сторонами доказів, суд прийшов до висновку про можливість застосування передбачених ст. 174 ЦПК України наслідків визнання відповідачем позову, оскільки таке визнання не суперечить вимогам закону та не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб.

Зокрема судом встановлено, що 08 грудня 2012 року померла ОСОБА_3.

Після її смерті відкрилася спадщина до складу якої входить земельна ділянка (що складається з двох окремих ділянок), загальною площею 6,75 га., розташована в межах території Воронівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області та призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Факт належності спадкодавцю ділянки повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема копією Державного акту на право власності на земельну ділянку та листом Управління Держземагенства у Вознесенському районі Миколаївської області від 17 грудня 2013 року (а.с. 9, 27).

Позивач є спадкоємцем першої черги за законом, який належним чином прийняв спадщину та якому нотаріус відмовляє в оформленні спадкових прав щодо спірної ділянки з підстави відсутності в нього оригіналу правовстановлюючого документа на майно, що б підтвердив факт належності ділянки спадкодавцю.

Проте отримання цього документа або його дубліката для позивача в адміністративному порядку є неможливим з об’єктивних причин (а.с. 10, 11).

Згідно положень Цивільного кодексу України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою (ч. 1 ст. 1220 ЦК України).

До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (ст. 1218 ЦК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах із збереженням її цільового призначення.

Спадкування здійснюється за заповітом, а в разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини - за законом (ст. 1223 ЦК України).

Відповідно до ст.ст. 1268-1270 ЦК України для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець прийняв її в шестимісячний строк в порядку, передбаченому законом.

Матеріали справи вказують на те, що позивач належним чином прийняв спадщину.

Інших спадкоємців, які прийняли спадщину або мають право на її обов’язкову частку, судом не виявлено.

В матеріалах справи є достатні докази належності спадкодавцю спірної ділянки, а тому це майно вважається таким, що ввійшло до складу спадщини.

Враховуючи вказані обставини та те, що позивач не має іншої можливості захистити своє право на спадщину, зокрема через органи нотаріату, а тому суд вважає, що його цивільне право підлягає захисту шляхом визнання за ним права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 174, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_2 до Воронівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування - задовольнити повністю .

Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на земельну ділянку, загальною площею 6,75 га. (що складається з двох окремих ділянок: ділянки 1, площею 1,91 га., кадастровий номер: 4822081500:17:000:0054; ділянки 2, площею 4,84 га., кадастровий номер: 4822081500:17:000:0100), розташовану в межах території Воронівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області та призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, яка померла 08 грудня 2012 року в с. Трикрати Вознесенського району Миколаївської області.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя: О.В.Вуїв

СудВознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення27.12.2013
Оприлюднено22.01.2014
Номер документу36427823
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —473/5743/13-ц

Рішення від 27.12.2013

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Вуїв О. В.

Ухвала від 11.12.2013

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Вуїв О. В.

Ухвала від 11.12.2013

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Вуїв О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні