ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 грудня 2013 року справа № 813/9163/13-а
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді: Крутько О.В., за участю секретаря судового засідання: Процько Ю.В., представника позивача: Цицик О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Гурт» про накладення арешту на кошти, які знаходяться на рахунку платника податків, -
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Залізничному районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області звернулася до суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Гурт» про накладення арешту на кошти, які знаходяться на рахунку платника податків.
Позовні вимоги мотивовані наявністю у відповідача податкової заборгованості з податку на прибуток в сумі 2040,66 грн., також вказують, що відповідно до п.п.20.1.33 п.20.1 ст.20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатись до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходиться в банку, платника податків, який має податковий борг, у разі якщо у такого платника податків відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу. Враховуючи, що у позивача обліковується податковий борг в сумі 2040,66 грн., та майно у Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Гурт» відсутнє, просять накласти арешт на кошти на рахунках платника податку.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила суд задоволити позов.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився. Поштова кореспонденція від відповідача повернулася на адресу суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до ч.8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
Відповідно до п.11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
За таких обставин суд на підставі ст.ст. 71, 128 КАС України ухвалив розглянути справу без участі відповідача.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, оцінивши докази, які мають значення для справи суд виходив з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Гурт» взяте на облік в ДПІ у Залізничному районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області 10.03.1994 року №00303328, згідно довідки позивача від 19.11.2013 року № 1313031400391.
Згідно довідки ДПІ у Залізничному районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області від 21.11.2013 року №7959/10/2000 станом на 20.11.2013 року у відповідача наявна заборгованість у розмірі 2040,66 грн. по податку на прибуток, який виник внаслідок застосування штрафних санкцій на підставі податкових повідомлень-рішень та пені.
ДПІ у Залізничному районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області, у відповідності до вимог ст. 59 Податкового кодексу України, надіслано ТзОВ «Виробничо-комерційна фірма «Гурт» податкову вимогу від 23.11.2011 року №1419 на суму 1137,55 грн.
Податкові зобов'язання по податку на прибуток є узгодженими. Доказів зворотнього не надано.
Згідно п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим же Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.п. 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 цього ж Кодексу, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим же Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.п. 20.1.33. п. 20.1. ст. 20 цього ж Кодексу, контролюючі органи мають право, крім іншого звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, платника податків, який має податковий борг, у разі якщо у такого платника податків відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Згідно п.п. 20.1.28. п. 20.1. ст. 20 цього ж Кодексу, органи державної податкової служби мають право, крім іншого, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п. 57.3. ст. 57 цього ж Кодексу, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно ст. 87 цього ж Кодексу, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим же Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно п. 95.3. ст. 95 цього ж Кодексу, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
В матеріалах справи наявний лист Головного управління Держземагенства у Львівській області № 01-16/3-89, лист Управління Державтоінспекції відділу реєстраційно - екзаменаційної роботи ДАІ з обслуговування м. Львова та Пустомитівського району №12073 зп, лист ТУ Держгірпромнагляду по Львівській області, з яких вбачається, що за відповідачем не зареєстровано жодної земельної ділянки та транспортних засобів.
На підставі рішення начальника ДПІ у Залізничному районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області, податковим керуючим 13.11.2013 року проведено опис майна ТзОВ «Виробничо-комерційна фірма «Гурт», про що складено акт опису, відповідно до якого у відповідача відсутнє майно, що може бути описано у податкову заставу.
Отже, у ТзОВ «Виробничо-комерційна фірма «Гурт» наявний податковий борг у сумі 2040,66 грн. за відсутності майна, яке може бути джерелом для погашення податкового боргу.
З огляду на встановлені обставини позовні вимоги Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області є обґрунтованими, документально підтвердженими та підлягають до задоволення.
Судові витрати стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити повністю.
Накласти арешт на кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Гурт» (місцезнаходження: 79052, м. Львів, вул. Широка, 96/28, код ЄДРПОУ: 20798000) в межах суми податкового боргу 2040 (дві тисячі сорок) гривень 66 копійок, що знаходяться в установах банків.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Крутько О.В.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 30.12.2013 року.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2013 |
Оприлюднено | 08.01.2014 |
Номер документу | 36449811 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Крутько Олена Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні