Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2013 р. Справа № 805/16893/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Стойка В.В.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕТРОПОЛІС УКРАЇНА» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у сумі 4010,76 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕТРОПОЛІС УКРАЇНА» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у сумі 4010,76 грн.
Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на те, що відповідач має податковий борг перед бюджетом зі сплати податку на додану вартість у розмірі 4010,76 грн. Дана заборгованість виникла на підставі донарахування штрафних санкцій за актом перевірки по податковому повідомленню-рішенню від 28.03.2013 року у сумі 1020,00 грн., донарахування штрафних санкцій за актом перевірки по податковому повідомленню-рішенню від 12.06.2013 року у сумі 1706,60 грн., донарахування штрафних санкцій за актом перевірки по податковому повідомленню-рішенню від 12.06.2013 року у сумі 1421,13 грн., з урахуванням передплати у сумі 136,97 грн.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. До суду надав клопотання про розгляд справи у письмовому провадженні.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Будь-яких заяв чи клопотань про розгляд справи без його участі або про відкладення розгляду справи не надавав.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «МЕТРОПОЛІС УКРАЇНА» зареєстроване як юридична особа у Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців 14 липня 2009 року за № 1 266 102 0000 033509, ідентифікаційний номер 365605191, знаходиться на обліку як платник податків у Державній податковій інспекції у Калінінському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області з 15.07.2011р. за № 599.
Товариством з обмеженою відповідальністю «МЕТРОПОЛІС УКРАЇНА» не сплачено податкові зобов'язання, у зв'язку з чим відповідач має податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів на загальну суму 4147,73 грн., яка складається з:
1020,00 грн. - донараховано за актом перевірки на підставі податкового повідомлення-рішення № 001251512 від 28.03.2013 року;
1706,60 грн. - донараховано за актом перевірки на підставі податкового повідомлення-рішення № 0006981502 від 12.06.2013р.;
1421,13 грн. - донараховано за актом перевірки на підставі податкового повідомлення-рішення № 0006991502 від 12.06.2013р.
З урахуванням передплати у розмірі 136,97 грн. за відповідачем значиться заборгованість у розмірі 4010,76 грн.
Згідно з п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Підпунктом 14.1.175. пункту 14.1. ст.14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно з п.п.57.1, 57.2 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. У разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі та в статті 297 Митного кодексу України, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Державною податковою інспекцією у Калінінському районі м. Донецька відповідачу була виставлена податкова вимога форми «Ю» за № 81-19 від 21 травня 2013 року на загальну суму 883,03 грн. Вказана вимога не була отримана відповідачем у зв'язку з тим, що підприємство за зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців адресою, не знаходиться.
Відповідно до п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Згідно з п.п.95.1, 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України Контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
У відповідності до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу передбачено стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
З урахуванням викладених обставин, суд, вважає позов таким, що підлягає задоволенню. Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕТРОПОЛІС УКРАЇНА» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у сумі 4010,76 грн. - задовольнити.
Стягнути кошти платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕТРОПОЛІС УКРАЇНА» (ідентифікаційний код 36560519), який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, суму податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 4010,76 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя Стойка В. В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2013 |
Оприлюднено | 08.01.2014 |
Номер документу | 36465615 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Стойка В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні