Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 грудня 2013 р. Справа № 805/17602/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Старосуд І.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до госпрозрахункового колективного центру «Захист» про припинення юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В:
09.12.2013 Державна податкова інспекція у Калінінському районі міста Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до госпрозрахункового колективного центру «Захист» про припинення юридичної особи, мотивуючи свої вимоги тим, що госпрозрахунковий колективний центр «Захист» зареєстрований в якості юридичної особи і перебуває на обліку у податковій інспекції як платник податків. З 01.01.2002 відповідачем не подавалась звітність щодо обчислення і сплати податків і інших обов'язкових платежів. Просили припинити юридичну особу госпрозрахунковий колективний центр «Захист».
Представник позивача Гадалова Ю.І. позовні вимоги підтримала, надала пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просила позов задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом шляхом надсилання рекомендованим листом з повідомленням судової повістки за його юридичною адресою. Проте, конверт із поштовим відправленням судової повістки повернувся на адресу суду за закінченням терміну зберігання (арк. справи 10).
З урахуванням положень частини 4 статті 33 та статті 37 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду.
Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності представник відповідача суду не надавав. За таких обставин та враховуючи приписи частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Перевіривши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що госпрозрахунковий колективний центр «Захист» зареєстрований у встановленому законом порядку в якості юридичної особи (код ЄДРПОУ 23421968, адреса: 83003, місто Донецьк, проспект Ілліча, будинок № 93а).
Госпрозрахунковий колективний центр «Захист» перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Калінінському районі міста Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області.
Відповідно до частини 6 статті 59 Господарського кодексу України, суб'єкт господарювання ліквідується, у тому числі, у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.
Частиною 2 статті 247 Господарського кодексу України визначено, що скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до статті 59 цього Кодексу.
Крім того, статтею 110 Цивільного кодексу України також передбачена ліквідація юридичної особи за рішенням суду у випадках, встановлених законом.
Підпунктом 20.1.37 статті 20 Податкового кодексу України передбачено право контролюючих органів звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Відповідно до підпункту 19-1.1.2 статті 19-1 цього ж кодексу, до функцій контролюючих органів належить контроль своєчасності подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.
Підпунктами 16.1.2 та 16.1.3 статті 16 Податкового кодексу України встановлений обов'язок платників податків вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів та подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно з частиною 8 статті 19 Господарського кодексу України, усі суб'єкти господарювання, відокремлені підрозділи юридичних осіб, виділені на окремий баланс, зобов'язані вести первинний (оперативний) облік результатів своєї роботи, складати та подавати відповідно до вимог закону статистичну інформацію та інші дані, визначені законом, а також вести (крім громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які провадять господарську діяльність і зареєстровані відповідно до закону як підприємці) бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством.
Частиною 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» передбачені підстави для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема: неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Отже, з урахуванням наведених норм, контролюючі органи у випадку неподання суб'єктом господарювання протягом року податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону мають право звернутись до суду із позовом щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи.
Згідно з актом від 09.10.2013 № 104/05-63-15-03, складеного Державною податковою інспекцією у Калінінському районі міста Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області, відповідач не подає податкову звітність з 01.01.2002, тобто більше одного року (арк. справи 3).
Відповідач станом на 01.11.2013 заборгованості з платежів перед бюджетом не має, що підтверджується довідкою Державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області (арк. справи 5).
Таким чином, оскільки судом встановлено, що госпрозрахунковий колективний центр «Захист» не подає протягом року контролюючим органам документи фінансової звітності відповідно до закону, суд приходить до висновку про необхідність припинення цієї юридичної особи.
Згідно частини 1 статті 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», суд, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, статтями 8 - 11, 40, 94, 158 - 163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до госпрозрахункового колективного центру «Захист» про припинення юридичної особи - задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу госпрозрахунковий колективний центр «Захист» (код ЄДРПОУ 23421968, адреса: 83003, місто Донецьк, проспект Ілліча, будинок № 93а).
Копію постанови у день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцем проживання відповідача для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Старосуд І.М.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2013 |
Оприлюднено | 08.01.2014 |
Номер документу | 36467241 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Старосуд І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні