Постанова
від 23.12.2013 по справі 805/17353/13-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 грудня 2013 р. Справа №805/17353/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 09 год. 35 хв.

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Абдукадирової К.Е.,

при секретарі судового засідання Пономаренко В.Е.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного

управління Міндоходів у Донецькій області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Слов'ян»

про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Слов'ян» на користь Державного бюджету коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 1 175,02 грн.,-

за участю представників сторін:

від позивача: не з'явився

від відповідача: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Слов'янська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Слов'ян» про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Слов'ян» на користь Державного бюджету коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 1 175,02 грн..

Правовою підставою стягнення заборгованості позивач вважає положення статей 16, 19-1, 20, 41, 42, 49, 59, 95 Податкового кодексу України. Зазначає, що відповідачем в порушення вимог пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України (далі - ПК України) відповідачем до податкового органу не була подана податкова звітність з податку на прибуток. З урахуванням викладеного податковим органом були винесені податкові повідомлення - рішення про донарахування штрафної санкції за неподання податкової звітності. Відповідач суму штрафних санкцій у розмірі 1 175,02 грн. у встановлені законом терміни не сплатив. Відповідно до пп. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини. Враховуючи викладене, просить суд задовольнити позов.

Позивач в судове засідання не з'явився, про місце, дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином. Через канцелярію суду надав клопотання, відповідно до якого просив суд розглянути справу без участі його представника.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про місце, дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином. Відповідно до статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що повістка вручається під розписку. В матеріалах справи наявна розписка про вручення судової повістки відповідачу. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін відповідно до положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Слов'ян», зареєстроване як юридична особа державним реєстратором Виконавчого комітету Слов'янської міської ради 24.03.2006р., про що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців зроблено запис № 12771020000000989, перебуває на податковому обліку у позивача з 24.03.2006р., код ЄДРПОУ 34009100 (арк. справи 3, 4 том 1).

Позивач - Слов'янська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області - орган державної податкової служби, який у даній справі реалізує функції, передбачені ст.ст. 19-1, 20 Податкового кодексу України, а тому є суб'єктом владних повноважень.

Підпунктом 19-1.1.1 п. 19-1.1 ст. 19-1 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011р., передбачено, що податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, установлених цим Кодексом.

Згідно із пп. 19-1.1.15, 19-1.1.33 п. 19-1.1. ст. 19-1 Податкового кодексу України органи державної податкової служби здійснюють контроль за погашенням податкового боргу з податків та зборів платників податків, у тому числі тих, майно яких перебуває у податковій заставі; забезпечують визначення в установлених цим Кодексом випадках сум податкових та грошових зобов'язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), передбачених цим Кодексом та законами України, за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

Підпунктом 20.1.28. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до статті 49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Згідно з п. 49.18 податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, а саме довідкою податкового органу та зворотнім боком облікової картки, відповідач має заборгованість з податку на прибуток у розмірі 1 175,02 грн. (арк. справи 12, 13 том 1). Зазначена сума боргу виникла у ТОВ «Слов'ян» у зв'язку з несплатою сум штрафних санкцій, які були донараховані останньому податковими повідомленнями - рішеннями. Так, судом встановлено, що 11.09.2012р. та 19.10.2012р. податковим органом була проведена камеральна перевірка відповідача з питань перевірки податкової звітності з податку на прибуток, про що складені відповідні акти перевірки №№ 4128/15-1 та 5315/15-1, відповідно. (арк. справи 15, 18 том 1).

На підставі зазначених актів перевірки, позивачем винесені податкові повідомлення - рішення про донарахування штрафних санкцій від 17.10.2012р. та 07.12.2012р. №№ 0003631540 та 0004061540, відповідно за не подання податкової звітності з податку на прибуток у розмірі 1 190,00 грн. (арк. справи 14, 17 том 1). Зазначені податкові повідомлення - рішення були направлені відповідачу, що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення. (арк. справи 16, 19 том 1).

Відповідно до п. 57.2 статті 57 ПК України у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі та в статті 297 Митного кодексу України, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.

Згідно з п.п. 14.1.175 п. 14.1 статті 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Як встановлено судом та підтверджено позивачем податкові повідомлення - рішення відповідачем не оскаржені, у встановленому порядку сума податкових зобов'язань не сплачена, а отже в розумінні положень ПК України за відповідачем рахується податковий борг.

Судом встановлено, що на день звернення позивача до суду сума штрафної санкції відповідачем до бюджету не сплачена, внаслідок чого утворилась заборгованість в сумі 1 190,00 грн.

Слід зазначити, що відповідно до зворотного боку облікової картки у відповідача рахується переплата з податку на прибуток у розмірі 14,98 грн., з урахуванням зазначених обставин сума податкового боргу, яка підлягає стягненню становить 1 175,02 грн. (арк. справи 12 том 1).

Пунктом 38.1 ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Відповідно до п. 39 ст. 2 Бюджетного кодексу України органи, що контролюють справляння надходжень бюджету - органи державної влади, уповноважені здійснювати контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), інших надходжень бюджету.

Доказів сплати заборгованості відповідач не надав. Наявність заборгованості на час розгляду справи підтверджена.

Відповідно до п. 95.2. ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до п. 59.1 статті 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 59.5 статті 59 ПК України встановлено, що в разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Як встановлено судом відповідачу податковим органом було направлено податкову вимогу № 8 від 08.01.2013р., яка вручена відповідачу, про що свідчать підписи на копіях поштових повідомлень (арк. справи 22, 23 том 1). Однак, станом на день направлення позову податковий борг відповідачем не погашений.

Відповідно до п. 87.1 статті 87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Стаття 88 ПК України встановлює, що з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Згідно з підпунктом 89.1.1 пункту 89.1 статті 89 ПК України право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.

Наявними в матеріалах справи документами підтверджено, що позивачем було винесено рішення про опис майна у податкову заставу № 16 (арк.. справи 20 том 1).

Як вбачається з матеріалів справи вжиті податковим органом заходи направлені на погашення податкового боргу відповідача не призвели до погашення суми податкового боргу.

Відповідно до пункту 95.3 статті 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Слов'ян» про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Слов'ян» на користь Державного бюджету коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 1 175,02 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Слов'ян» на користь Державного бюджету кошти з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 1 175,02 (одна тисяча сто сімдесят п'ять гривень дві копійки) грн..

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 23 грудня 2013 року. Постанова у повному обсязі складена 24 грудня 2013 року.

У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Абдукадирова К.Е.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.12.2013
Оприлюднено08.01.2014
Номер документу36467279
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/17353/13-а

Постанова від 23.12.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Абдукадирова К.Е.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні