Постанова
від 24.12.2013 по справі 805/17387/13-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 грудня 2013 р. Справа № 805/17387/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Дмитрієва В.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Горлівська» дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Донбасвуглезбагачення» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних папері у розмірі 2720 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Горлівська» дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Донбасвуглезбагачення» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних папері у розмірі 2720 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Донбаським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлені порушення з боку Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Горлівська» дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Донбасвуглезбагачення» щодо квартальної інформації та щодо річного звіту. У зв'язку з чим, на підставі п. 14 ст. 8, ст.ст. 9, 11, 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та п. 5 розділу ІІ, розділу XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 № 1470, уповноваженою особою Комісії були винесені постанови № 430-ДО-1-Е від 14.08.2013, № 432-ДО-1-Е від 15.08.2013, № 433-ДО-1-Е від 15.08.2013, № 434-ДО-1-Е від 15.08.2013 про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, якими були застосовані фінансові санкції до відповідача у розмірі 2720 гривень.

На теперішній час фінансові санкції в розмірі 2720 грн. відповідачем не сплачені. З вказаних підстав позивач просить стягнути з відповідача фінансові санкції в розмірі 2720 грн.

Представник позивача в судовому засіданні надав пояснення, аналогічні доводам, викладеним у позовній заяві. Просив позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності представник відповідача суду не надавав.

У відповідності до вимог ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

За таких обставин, суд вважає за можливим розглянути справу в порядку письмового провадження.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» від 30.10.1996 № 448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Згідно зі ст. 6 Закону № 448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

У відповідності до п.п. 1, 2 Положення про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року N1063/2011 НКЦПФР здійснює державне регулювання ринку цінних паперів.

НКЦПФР у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами та дорученнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та іншими актами законодавства, а також цим Положенням.

У відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України Донецьке територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (позивач) є суб'єктом владних повноважень.

Відповідач - Державне відкрите акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Горлівська» дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Донбасвуглезбагачення» зареєстроване як юридична особа у встановленому порядку, включене до ЄДРПОУ за № 00176503, що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Із свідоцтва про реєстрацію випуску акцій вбачається, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку засвідчує випуск документарних акцій, що здійснюється Державним відкритим акціонерним товариством «Центральна збагачувальна фабрика «Горлівська» дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Донбасвуглезбагачення» на загальну суму 1 064 006,25 грн. (а.с.27).

Судом встановлено, що Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку розглянувши матеріали справи у відношенні відповідача встановила, що під час опрацювання квартальної інформації за ІV квартал 2012 року встановлено, що вказана інформація (вх. № 1652 від 26.04.2013) не відповідає вимогам Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364 (зі змінами), а саме в частині розкриття інформації у відповідності до вимог п. п. 1.3, п. 1 глави 2 розділу IV «Положення» в розділі «Основні відомості про випущенні акції» вказана форма існування акцій (бездокументарна) не відповідає дійсній формі існування акцій. Згідно свідоцтва про реєстрацію випуску акцій №179/05/1/00 від 06.11.2000 форма існування випуску акцій документарна.

Відповідно до цього Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 10.07.2013 складено акт № 430-ДО-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.13).

Також судом встановлено, що Державне відкрите акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Горлівська» дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Донбасвуглезбагачення» в порушення вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» № 3480-IV від 23.02.2006 та п.1 гл. 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 19.12.2006 № 1591 не подало до Комісії регулярну річну інформацію за 2012 рік, подання якої здійснюється не пізніше 1 червня року, наступного за звітним; не опублікувало в офіційному друкованому виданні регулярну річну інформацію за 2012 рік, опублікування якої здійснюється не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; не розмістило в загальнодоступній інформацій базі даних Комісії регулярну річну інформацію за 2012 рік, розміщення якої здійснюється в строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

На підставі викладеного, 19.07.2013 Донбаським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складені акти № 432-ДО-1-Е, № 433-ДО-1-Е, № 434-ДО-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів.

Правовідносини, які склалися між сторонами регулюються Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок», Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 № 1591.

У відповідності до вимог ч. 1 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Частиною 4 цієї статті визначено, що річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті.

Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 № 1591 (діла за текстом - Положення) регулює склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія).

Підпунктом 1.3 п. 1 глави 2 розділу ІV Положення визначено, що основні відомості про випущені акції мають містити дані відповідно до таблиці, що міститься у пункті 4 «Основні відомості про випущені акції (за звітний період)», наведеної в додатку 28.

Відповідно до п. 1 гл. 7 розділу V Положення, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Пунктом 14 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Згідно з абз. 1 п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

15.08.2013 Донбаським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за опублікування недостовірної інформації винесено постанову № 430-ДО-1-Е про застосування санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів. Відповідно до цієї постанови, до відповідача застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 680,00 грн. (а.с.10).

19.08.2013 Донбаським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за неподання до Комісії, не опублікування у офіційному друкованому виданні та нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційні базі даних Комісії винесені постанови № 432-ДО-1-Е, № 433-ДО-1-Е, № 434-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів. Згідно з якими, позивачем застосовано до відповідача фінансові санкції у вигляду штрафів: за постановою № 432-ДО-1-Е в розмірі 680 грн.; за постановою № 433-ДО-1-Е в розмірі 680 грн.; за постановою № 434-ДО-1-Е в розмірі 680 грн. (а.с.7, 8, 9).

Загальна сума фінансових санкцій за постановами № 430-ДО-1-Е від 15.08.2013, № 432-ДО-1-Е від 19.08.2013; № 433-ДО-1-Е від 19.08.2013, № 434-ДО-1-Е від 19.08.2013 про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів складає 2720 грн.

Зазначені постанови були направлені на адресу Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Горлівська» дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Донбасвуглезбагачення», що підтверджується відповідними списками рекомендованої кореспонденції.

На час розгляду справи сума фінансових санкцій за зазначеними постановами відповідачем не сплачена.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.

У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно з Розділом XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року № 2272 штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови.

Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету.

Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії).

У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.

Судом встановлено, що відповідачем постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 430-ДО-1-Е від 15.08.2013, № 432-ДО-1-Е від 19.08.2013; № 433-ДО-1-Е від 19.08.2013, № 434-ДО-1-Е від 19.08.2013 у встановлений строк не оскаржувалися.

Отже, оскільки на час розгляду справи, в установленому законом порядку фінансові санкції за правопорушення на ринку цінних паперів не сплачені, суд приходить до висновку, що вони підлягають стягненню з відповідача, з огляду на що, суд задовольняє позов.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 94, 159, 160, 161, 162, 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - задовольнити.

Стягнути з Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Горлівська» дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Донбасвуглезбагачення» (код ЄДРПОУ 00176503, юридична адреса: 84614, Донецька область, місто Горлівка, Микитівський район) на користь Державного бюджету України (Відділення Державного казначейства в м. Донецьку на р/р 31110106700004, код ЄДРПОУ 38033949, банк отримувач - Головне управління Державної казначейської служби у Донецькій області, МФО банку 834016, код платежу 21081100) фінансові санкції у розмірі 2720 (дві тисячі сімсот двадцять) гривень 00 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Дмитрієв В.С.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.12.2013
Оприлюднено08.01.2014
Номер документу36467924
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/17387/13-а

Постанова від 24.12.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Дмитрієв В.С.

Ухвала від 06.12.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Дмитрієв В.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні