Постанова
від 24.12.2013 по справі 813/9213/13-а
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 грудня 2013 року № 813/9213/13-а

об 11 год., 30 хв. м. Львів Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Саковець Б.П., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області, представник - не прибув доГромадської організації «Об'єднання співвласників - Наш дім», представник - не прибув простягнення податкового боргу в сумі 43482,63 грн.

Дрогобицька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Львівській області звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що заборгованість відповідача перед бюджетом виникла внаслідок порушення вимог Податкового кодексу України, є узгодженою, і у встановлені законом строки не сплачена.

Представник позивача 24.12.2013 року надав суду за вхідним № 46655 клопотання у якому позовні вимог підтримав у повному обсязі, проси суд задоволити позов повністю, справу розглядати без його участі.

Відповідач прибуття повноважного представника в судове засідання не забезпечив. На адресу суду повернувся направлений відповідачу за адресою вказаною у позовній заяві, поштовий конверт по причині закінчення терміну зберігання. Згідно ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:

17.08.2006 року Виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради Львівської області здійснено державну реєстрацію Громадської організації «Об'єднання співвласників - Наш дім», що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серіїт А00 № 450972. Відповідач перебуває у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що підтверджується копією Витягу з Єдиного державного реєстру станом на 20.03.2013 року.

15.12.2006 року відповідач узятий на облік в Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області за № 3287, що підтверджується копією довідки Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області про взяття на облік платника податків № 1011 від 15.12.2006 року.

Представник позивача в обґрунтування позовних вимог надав суду копії:

- Податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік;

- Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік;

- податкової вимоги ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області форми «Ю» № 439 від 02.06.2011 року виставленої відповідачу, згідно якої загальна сума податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 02.06.2011 року становить 297,46 грн., у тому числі 297,46 грн., штрафні (фінансові) санкції - 0,00 грн., пеня - 0,00 грн. Вказана вимога відповідачем отримана 02.06.2011 року;

- податкового повідомлення - рішення № 0003711503 прийнятого ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області 21.12.2011 року, згідно якого сума штрафу у розмірі 20% грошового зобов'язання, погашеного з затримкою становить 1294,48 грн. за платежем - орендна плата з юридичних осіб;

- податкового повідомлення - рішення № 0003721503 прийнятого ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області 21.12.2011 року, згідно якого сума штрафу у розмірі 10% грошового зобов'язання, погашеного з затримкою становить 1786,39 грн. за платежем - орендна плата з юридичних осіб.

Докази, які б підтверджували, що згадані податкова вимога та податкові повідомлення - рішення відповідачем оскаржувались в справі відсутні, відповідно, визначені по них зобов'язання є узгодженими.

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Податковим кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України.

Згідно п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим же Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п.п. 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 цього ж Кодексу, платник податків зобов'язаний, крім іншого, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим же Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п.п. 20.1.28. п. 20.1. ст. 20 цього ж Кодексу, органи державної податкової служби мають право, крім іншого, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно п. 54.1. ст. 54 цього ж Кодексу, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно п. 57.1. ст. 57 цього ж Кодексу, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п. 57.3. ст. 57 цього ж Кодексу, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно п. 59.1. ст. 59 цього ж Кодексу, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно ст. 87 цього ж Кодексу, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим же Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно п. 285.1. ст. 285 цього ж Кодексу, базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Згідно п. 285.3. ст. 285 цього ж Кодексу, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Згідно п. 288.7. ст. 288 цього ж Кодексу, податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу.

Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

Заборгованість відповідача, станом на дату розгляду справи, становить 43482,63 грн., що підтверджується вищевказаними доказами, а також копією довідки Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області № 1508/10/15-40 від 12.09.2013 року про різницю суми податкового боргу платника податків по відповідачу станом на 12.09.2013 року, така є узгодженою та підлягає стягненню. Докази сплати відповідачем вказаної заборгованості у справі відсутні.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов'язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.

Таким чином, позовні вимоги Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області підлягають задоволенню повністю.

Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору згідно п. 21 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 159-163, 167 КАС України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Громадської організації «Об'єднання співвласників - Наш дім» (ЄДРПОУ 34769031, вул. Мазепи, 5, м. Дрогобич, Львівська область) в користь державного бюджету податковий борг по орендної плати за землю в сумі 43482,63 грн.

Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Постанова складена у повному обсязі 30.12.2013 року.

Суддя Гавдик З.В.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.12.2013
Оприлюднено09.01.2014
Номер документу36474686
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/9213/13-а

Постанова від 24.12.2013

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Гавдик Зіновій Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні