Ухвала
від 12.11.2013 по справі 554/14022/13-к
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 12.11.2013 Справа № 554/14022/13-к Провадження № 1-КС/554/4316/2013

УХВАЛА

Іменем України

12.11.2013року м.Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави Материнко М.О., при секретарі - Парасоцькій О.С.,

за участю старшого слідчого з ОВС другого відділу кримінальних розслідувань СУ фінансових розслідувань ГУ Мін доходів у Полтавській області С.С.Оверченко, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Полтаві клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, -

встановила:

Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Полтавській області розслідується кримінальне провадження №32013180000000148 внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.08.2013 року, за ознаками ч.2 ст.212 КК України, відносно службових осіб ПП «Нектар плюс».

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ПП «Нектар плюс» (код ЄДРПОУ 32444025, Полтавська область, Машівський р-н., с. Петрівка) протягом 2012-2013 років при здійсненні фінансово-господарської діяльності, використовуючи спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість, ухилились від сплати податків у великих розмірах.

У ході розслідування кримінального провадження встановлено, що ПП «Нектар Плюс» знаходиться на спеціальному режимі оподаткування ПДВ, службові особи ПП «Нектар Плюс» штучно завищують врожайність та кількість вирощеної сільськогосподарської продукції, тим самим незаконно користуються податковою пільгою з ПДВ, використовуючи спец. режим відповідно до ст. 209 ПК України.

Співставивши кількість земельних ділянок, кількість найманих працівників ПП «Нектар Плюс» встановлено, що фактично підприємство не могло виростити с/г продукцію на використовуваних (орендованих) землях в такій кількості, тобто с/г продукція покупна від інших виробників, а відповідно до ПКУ вона повинна декларуватись у загальній декларації з ПДВ та відповідно повинно бути нарахування та сплата ПДВ до загального фонду Державного бюджету України.

Таким чином, службові особи ПП «Нектар плюс» у період 2012-2013 років ухилилися від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у великих розмірах.

У ході проведення досудового розслідування вказаного правопорушення виникла необхідність отримання документів, які підтверджують здійснення розрахунків між ПП «Нектар Плюс» та іншими суб'єктами господарської діяльності , що дасть можливість встановити повний об'єм перерахованих на ПП «Нектар Плюс» коштів, відслідкувати куди в подальшому були перераховані кошти з рахунків ПП «Нектар Плюс» та на які цілі були перераховані дані кошти, що неможливо встановити іншим способом, враховуючи те, що вказані відомості являються банківською таємницею і їх отримання та вилучення (з переліком контрагентів, дати, часу та призначення платежу) можливе лише на підставі ухвали суду та те, що у матеріалах кримінального провадження такі відомості відсутні.

Крім цього, у ході проведення досудового розслідування виникла необхідність отримати документи банківської (юридичної, реєстраційної) справи ПП «Нектар Плюс», в матеріалах якої знаходяться документи з відомостями про відкриття рахунків, відомості про повноважних осіб, які здійснювали перерахування коштів, зразки підписів службових осіб підприємства, що необхідно для встановлення осіб, які вчинили злочин та причетні до його вчинення, а також для проведення експертиз.

Згідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 4, ч. 5, ч. 7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Враховуючи, що під час досудового розслідування виникла необхідність у вилученні реєстраційної справи приватного підприємства «Байкал-Інвест» (ідентифікаційний код юридичної особи 37237804, м. Полтава,вул. Кагамлика, буд.37), яка зберігається уВиконавчому комітеті Полтавської міської ради, що за адресою: м. Полтава, вул. Жовтнева, буд. 36, так як дані матеріали мають суттєве значенням для всебічного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження ,слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.

Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, -

ухвалила:

Клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу кримінальних розслідувань СУ фінансових розслідувань ГУ Мін доходів у Полтавській області С.С.Оверченко про надання тимчасового доступу до речей і документів - задовольнити частково.

Надати тимчасовий доступ до оригіналів, а у разі їх відсутності копій документів по рахунках ПП «Нектар Плюс» (код ЄДРПОУ 32444025):

- №26002281234 (євро) відкритий 02.04.2010, закритий 24.05.2013;

- №26004184975 (українська гривня) відкритий 03.08.2009, закритий 24.05.2013,

що становлять банківську таємницю та перебувають у володінні АТ "Райффайзен Банк Аваль" за адресою: м. Київ, вул.Лєскова, 9 (МФО 380805), які містять інформацію про рух грошових коштів, що надходили на рахунки та списувались з них, а також документів, які мають значення для встановлення істини по справі, а саме:

- документів про організаційно-правову структуру юридичної особи (юридичну справу) вказаного клієнта банку, в т.ч. про відкриття вказаних рахунків, карток із зразками підписів та відбитку печатки, свідоцтв, договорів, щодо користування вказаними рахунками та використання електронної системи "Клієнт-Банк", довіреностей та доручень, на підставі яких особи отримували та перераховували кошти, наказів, заяв, листів та інших документів, що містять підписи службових осіб, грошових чеків на отримання готівки, платіжних доручень, опис документів про організаційно-правову структуру юридичної особи (юридичну справу) вказаного клієнта банку;

- документів (контрактів (договорів) та додатків до них, додаткових угод, специфікацій, угод про залік, актів, платіжних та інших документів), які містять відомості про здійснення фінансово-господарської діяльності ПП «Нектар Плюс» (код ЄДРПОУ 32444025);

- інформації (регістрів аналітичного обліку у вигляді особових рахунків та виписок з них) про рух коштів по даному рахунку, у роздрукованому вигляді на паперових носіях та в електронному вигляді, в якій зазначити:

• з якого або на який рахунок проводилось перерахування (зазначити назву та організаційну форму відповідних підприємств);

• підстава перерахування (вказати відповідний платіжний документ, а також дату та номер відповідного договору, угоди);

• призначення платежу (за що проводилось дане перерахування грошових коштів);

• дату та час перерахування;

• залишок грошових коштів на рахунку на момент вчинення кожної операції,

за період з моменту відкриття рахунків до моменту їх закриття, з їх вилученням.

Зобов'язати представників надати зазначену інформацію.

Зобов»язати старшого слідчого з ОВС другого відділу кримінальних розслідувань СУ фінансових розслідувань ГУ Мін доходів у Полтавській області С.С.Оверченко пред'явити представникам оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копії.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали - 1 місяць.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяМ.О. Материнко

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення12.11.2013
Оприлюднено11.01.2014
Номер документу36485204
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —554/14022/13-к

Ухвала від 12.11.2013

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Материнко М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні