Рішення
від 25.12.2013 по справі 245/1034/13-ц
СТАРОБЕШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

245/1034/13

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2013 року. Старобешівський районний суд Донецької області у складі: головуючого - судді Дмитрієва О.Ф., при секретарі Вжещ Ю.О., за участю позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Старобешеве цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Старобешівської селищної ради про встановлення права власності,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд із вказаним позовом до Старобешівської селищної ради й вказав, що він отримав у власність нежитлові приміщення контори, що знаходиться в смт. Старобешеве, проспект П.Ангеліної, буд. 3а, 3б та 3в. Уклав із селищною радою договір оренди з правом наступного викупу землі під цими будівлями. Потім на підставі дозволу селищної ради було виготовлено проект відводу земельної ділянки й йому встановлено ціну її продажу. Авансовий платіж здійснив протягом 2013 року, а 5 листопада заплатив повну вартість. Всупереч рішенню селищної ради та відповідно до умов договору його нотаріальне оформлення не здійснено , оскільки нотаріусом винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальних дій. Просить у судовому порядку захистити свої права й визнати право власності на вказану земельну ділянку.

У судовому ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 на заявлених вимогах наполягали, надали для огляду оригінали документів на яких вони ґрунтуються.

Представник відповідача надав суду письмову заяву з проханням справу розглянути в свою відсутність.

Суд встановив такі факти й відповідні їм правовідносини.

Відповідно до договору дарування від 09.03.2011р, що посвідчений державним нотаріусом Старобешівської державної нотаріальної контори Донецької області ОСОБА_3 та зареєстрований в реєстрі за № 604 ОСОБА_1 прийняв у власність нежитлове приміщення-будівлю контори, загальною площею - 76,90кв.м., що знаходиться в смт. Старобешеве, проспект П.Ангеліної, буд. 3а, на земельній ділянці Старобешівської селищної ради Старобешівського району Донецької області, кадастровий № 1424555100:01:003:0374.

Відповідно до договору дарування від 09.03.2011р, що посвідчений державним нотаріусом Старобешівської державної нотаріальної контори Донецької області ОСОБА_3 та зареєстрований в реєстрі за № 608 ОСОБА_1 прийняв у власність нежитлове приміщення-будівлю яйцескладу, загальною площею-92,70 кв.м., що знаходиться в смт. Старобешеве, проспект П.Ангеліної, буд. 3в, на земельній ділянці Старобешівської селищної ради Старобешівського району Донецької області, кадастровий № 1424555100:01:003:0374.

Відповідно до договору дарування від 09.03.2011р, що посвідчений державним нотаріусом Старобешівської державної нотаріальної контори Донецької області ОСОБА_3 та зареєстрований в реєстрі за № 606 ОСОБА_1 прийняв у власність нежитлове приміщення-будівлю складу, загальною площею - 178,50 кв.м., що знаходиться в смт. Старобешеве, проспект П.Ангеліної, буд. 3б, на земельній ділянці Старобешівської селищної ради Старобешівського району Донецької області, кадастровий № 1424555100:01:003:0374.

Згідно Свідоцтву про право власності земельна ділянка несільськогосподарського призначення, площею 0,1684 га., кадастровий номер 1424555100:01:003:0374 належить Старобешівській селищній раді.

Рішенням Старобешівської селищної ради, Старобешівського району, Донецької області від 21.07.2011р. № 6/10-155 надано згоду на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на два роки з наступним правом викупу під будівлями (контора, склад, яйцесклад) на території смт. Старобешеве, пр..ОСОБА_4, 3а,3б,3в. ОСОБА_1.

Старобешівська селищна рада своїм рішенням від 26.03.2013р. № 6/32-520 затвердила звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки несільськогосподарського призначення гр. ОСОБА_1, розроблену ТОВ «Содействие сервис» для комерційного використання із земель житлової та громадської забудови на території смт. Старобешеве, по пр. П.Ангеліної, буд. 3а, 3б, 3в, Старобешівського району, Донецької області; вирішила продати гр. ОСОБА_1 земельну ділянку несільськогосподарського призначення, площею 0,1684га, яка розташована на території смт. Старобешеве, по пр.. ОСОБА_4, буд.3а, 3б, 3в Старобешівського району, Донецької області; затвердила ціну продажу зазначеної земельної ділянки в розмірі 53 157,45грн.. Із зазначеної суми 01.03.2013р. аванс розміром 3000,00грн. перераховано на рахунок Старобешівської селищної ради і залишок у розмірі, а 50 157,45грн. сплатити у місячний термін після укладення цього договору; продати гр. ОСОБА_1 земельну ділянку, площею 0,1684га, для комерційного використання із земель житлової та громадської забудови на території смт. Старобешеве по пр.. ОСОБА_4, буд. 3а, 3б, 3в Старобешівського району, Донецької області на затверджених в цьому рішенні умовах; доручити селищному голові - ОСОБА_5 укласти від імені ради договір купівлі-продажу зазначеної земельної ділянки на затверджених умовах, а також оформити інші необхідні для вчинення цієї угоди документи.

Рішення від 07 листопада 2013 року № 638-660 Старобешівська селищна рада присвоїла об'єкту нерухомості, що складається з контори, складу та яйцескладу поштову адресу: смт. Старобешеве просп. Ангеліної буд. № 3а.

Відповідно до витягу з Державного земельного кадастру земельній ділянці несільськогосподарського призначення, площею 0,1684 га., яка розташована за адресою: Донецька область, Старобешівський район, смт.Старобешеве пр.П.Ангеліної 3а, привласнений кадастровий номер 1424555100:01:003:0374

Договір № 6 про оплату авансового внеску від 21.01.2013р. встановлює оплату авансового внеску у розмірі 3000,00грн. інформаційна довідка від 13.08.2013р. підтверджує факт сплати вказаного внеску у встановленому розмірі.

Після підготування всіх необхідних документів, у серпні 2013р. позивач звернувся до державного нотаріуса Старобешівської державної нотаріальної контори Донецької області - ОСОБА_3 для посвідчення договору купівлі-продажу земельної ділянки.

05.12.2013р. ОСОБА_1 перерахував на рахунок Старобешівської селищної ради залишок обумовленої суми в розмірі 50 157,45грн., що підтверджується квитанцією від 05.12.2013р.

06.12.2013р. державний нотаріус ОСОБА_3 відмовив в реєстрації договору купівлі-продажу й зв'язку із відсутністю у свідоцтві про право власності на нерухоме майно від 18.07.2013р. інформації про адресу земельної ділянки.

Позивач перерахував на рахунок відповідача всю суму вартості земельної ділянки, що підтверджено оглянутою у судовому засіданні оригіналом квитанції, тобто виконав умови договору, тому такий договір визнається дійсним.

Задовольняючи позов суд керується такими нормами права.

Згідно ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

У відповідності до ст. 657 ЦК України договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі.

Згідно ст. 220 ЦК України в разі не виконання сторонами вимог закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним. Суд може визнати такий договір дійсним, якщо сторони домовилися про усі суттєві умови договору, що підтверджується письмовими доказами та відбулося повне або часткове його виконання.

Згідно ст.334 ч.3 ЦК України право власності на майно за договором,який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору,не посвідченого нотаріально-дійсним.

Згідно ст.219 ч.2 ЦК України суд може визнати правочин дійсним, якщо буде встановлено, що він відповідав справжній волі особі яка його вчинила, а нотаріальному посвідченню правочину перешкоджала обставина, яка не залежала від її волі.

Керуючись ст. 3,10,208-218 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1) право власності на земельну ділянку несільськогосподарського призначення, площею 0,1684 га., яка розташована за адресою: Донецька область, Старобешівський район, смт.Старобешеве пр.П.Ангеліної 3а, кадастровий номер 1424555100:01:003:0374, для комерційного використання із земель житлової та громадської забудови.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Старобешівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

25.12.2013

СудСтаробешівський районний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення25.12.2013
Оприлюднено20.01.2014
Номер документу36506316
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —245/1034/13-ц

Рішення від 20.12.2013

Цивільне

Старобешівський районний суд Донецької області

Дмитрієв О. Ф.

Рішення від 25.12.2013

Цивільне

Старобешівський районний суд Донецької області

Дмитрієв О. Ф.

Ухвала від 13.12.2013

Цивільне

Старобешівський районний суд Донецької області

Дмитрієв О. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні