Ухвала
від 08.01.2014 по справі 910/25570/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98


УХВАЛА

про повернення заяви про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство

08.01.14 № 910/25570/13. Суддя Баранов Д.О., розглянувши матеріали за заявою Приватного акціонерного товариства "Київська фасувально-картонажна фабрика" (ідентифікаційний код 38612762) про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство,

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "Київська фасувально-картонажна фабрика" за підписом його керівника звернулося до господарського суду із заявою від 27.12.2013 р. про порушення справи про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство в порядку ст. 6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Дослідивши матеріали заяви, суд вважає її такою, що підлягає поверненню заявнику без розгляду зважаючи на наступне.

Статтею 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ч. 5 ст. 6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" боржник або представник кредиторів, уповноважений загальними зборами кредиторів, протягом п'яти днів з дня схвалення кредиторами плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство повинен подати до господарського суду за місцезнаходженням боржника заяву про його затвердження.

До заяви про затвердження такого плану санації додаються: план санації; протокол засідання загальних зборів кредиторів, на якому було прийнято рішення про схвалення плану санації; список кредиторів із зазначенням їх найменування, поштової адреси, ідентифікаційного коду (номера) та суми заборгованості; письмові заперечення кредиторів, які не брали участі в голосуванні чи проголосували проти схвалення плану санації, за їх наявності.

Згідно п.10 ст. 6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" положення про порядок проведення санації до порушення провадження у справі про банкрутство затверджується Вищим господарським судом України.

Пунктом 5.4 постанови Пленуму Вищого господарського суду України 15 від 17.12.2013 року "Про затвердження Положення про порядок проведення санації до порушення провадження у справі про банкрутство" встановлено наступний перелік документів, які додаються до заяви про затвердження плану досудової санації:

- план досудової санації;

- протокол засідання загальних зборів кредиторів, на якому прийнято рішення про надання згоди на проведення процедури досудової санації та схвалення плану досудової санації;

- список кредиторів із зазначенням найменувань кредиторів, їх поштових адрес, ідентифікаційних кодів (номерів) та суми заборгованості;

- письмові заперечення кредиторів, які не брали участі в голосуванні чи проголосували проти схвалення плану досудової санації (за наявності);

- документи, які підтверджують наявність заборгованості боржника;

- докази письмового повідомлення кредиторів про проведення загальних зборів кредиторів (належним чином завірені копії повідомлення та описи вкладення в поштове відправлення);

- рішення власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника про надання згоди на проведення процедури досудової санації;

- рішення забезпеченого кредитора про погодження плану досудової санації (у разі незазначення на плані досудової санації);

- документи, які свідчать про неплатоспроможність боржника або її загрозу (рішення судів про задоволення вимог кредиторів, що набрали законної сили, відповідні постанови органів державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредиторів);

- докази сплати судового збору за подання цієї заяви.

Відповідно до п. 5.5 вказаної постанови у разі відсутності документів (доказів), зазначених у пункті 5.4 Положення, застосовуються правила, передбачені статтею 15 Закону, та заява про затвердження плану досудової санації і додані до неї документи протягом п'яти днів з дня її отримання повертаються господарським судом без розгляду, про що виноситься ухвала.

Дослідивши матеріали заяви про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Київська фасувально-картонажна фабрика", судом встановлено, що боржником не приєднано до поданої заяви усіх доказів, наявність яких вимагається вказаними вище нормами законодавства для винесення ухвали про прийняття заяви про затвердження плану санації до розгляду.

Так, на підтвердження письмового повідомлення кредиторів про проведення загальних зборів кредиторів Приватного акціонерного товариства "Київська фасувально-картонажна фабрика" (кількість кредиторів за даними боржника становить сімдесят дві особи, а на збори прибули представники лише дев'ятьох з них) замість копій повідомлень та описів вкладення в поштове відправлення подано списки групованих поштових відправлень та фіскальні чеки відділення поштового зв'язку, дослідження яких не дає можливості встановити вміст поштових відправлень, а отже і належний характер повідомлення усіх без винятку кредиторів боржника для реалізації їх права присутності на зборах та висловлення відповідних заперечень проти схвалення плану досудової санації у випадку їх наявності.

Згідно з 2.2.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про затвердження Положення про порядок проведення санації до порушення провадження у справі про банкрутство" заборгованість боржника також повинна бути підтверджена первинними документами (договорами, актами виконаних робіт, актами приймання-передачі, видатковими накладними тощо).

Натомість, посилаючись на значний розмір заборгованості перед кредиторами (28 984 977,18 грн.), боржник надає документи на підтвердження наявності боргу в розмірі 19 863 001,08 грн. лише перед частиною кредиторів. Більше того, надані боржником докази не можуть в повному обсязі вважатися достатніми для встановлення наявності у боржника заборгованості, зважаючи на брак первинних документів, які підтверджують факт здійснення господарських операцій.

Відповідно до п. 2.2.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про затвердження Положення про порядок проведення санації до порушення провадження у справі про банкрутство" усі забезпечені кредитори повинні надати письмову згоду на впровадження плану досудової санації, незалежно від розміру їх грошових вимог.

Відомості про забезпечених кредиторів встановлюються на підставі даних державних реєстрів відповідних прав.

У тексті заяви про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство Приватне акціонерне товариство "Київська фасувально-картонажна фабрика" зазначає про відсутність у нього станом на 23.12.2013 р. забезпечених кредиторів, проте документів відповідного реєстраційного органу на підтвердження відсутності у боржника майна, що перебуває в заставі, не надає.

Окрім того, всупереч чітко сформульованій законом нормі у поданому боржником списку його кредиторів замість суми заборгованості кожного з них вказано кількість їх голосів.

Як слідує з поданої заяви, документів, які свідчать про неплатоспроможність боржника або її загрозу, як то: рішення судів про задоволення вимог кредиторів, що набрали законної сили, відповідні постанови органів державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредиторів тощо, боржник не подав.

Отже, зважаючи на описані вище обставини та положення чинного законодавства, у суду відсутні правові підстави для прийняття заяви Приватного акціонерного товариства "Київська фасувально-картонажна фабрика" про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство у поданому до суду вигляді.

Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо зокрема, заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі ; з інших підстав, передбачених ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.

Таким чином, заява Приватного акціонерного товариства "Київська фасувально-картонажна фабрика" про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство та приєднані до неї документи підлягають поверненню боржнику без розгляду.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1, 6, 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Приватного акціонерного товариства "Київська фасувально-картонажна фабрика" про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство з приєднаними до неї документами повернути без розгляду.

Суддя Д.О. Баранов

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.01.2014
Оприлюднено09.01.2014
Номер документу36531669
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/25570/13

Ухвала від 08.01.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні