cpg1251
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06 січня 2014 р.Справа №801/251/14
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Алексєєва Т.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів в АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мегос", Реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції
про скасування державної реєстрації змін до установчих документів ,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мегос", Реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції про скасування державної реєстрації змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю "Мегос" вчинену Реєстраційною службою Криворізького міського управління юстиції, що стосується зміни місцезнаходження ТОВ "Мегос".
Позовна заява не відповідає п. 4 ч.1 статті 106 КАС України, відповідно до якого у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною 4 ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Ч. 2 ст. 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Так, позивачем у позовній заяві зазначено відповідачами Товариство з обмеженою відповідальністю "Мегос" та Реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції.
Положення п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України зобов'язують позивача зазначати зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Проте позивач просить лише скасувати державну реєстрації змін до установчих документів юридичної адреси Товариства з обмеженою відповідальністю "Мегос", та при цьому не заявляє жодної вимоги до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мегос". .
Таким чином позивач повинен уточнити позовні вимоги, із зазначенням конкретних вимог, згідно з положеннями ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України в межах юрисдикції адміністративних судів, щодо кожного з відповідачів.
Також позовна заява не відповідає вимогам ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України з наступних підстав.
У відповідності до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Позивач не надав доказів направлення другому відповідачу та третій особі копій позовної заяви та доданих до неї документів.
Абзацом двадцять сьомим пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів-України від 5 березня 2009 року № 270, визначено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
З аналізу зазначеної норми вбачається, що розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача.
Вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який згідно з пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв'язку заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису; розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.
Належним доказом надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачам суд вважає відправку суб'єктом владних повноважень цих документів поштою цінним листом із описом вкладення, в якому міститься перелік відправлених відповідачу документів із штампом та підписом оператора поштового зв'язку та відповідним чеком про відправку цінного листа.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків.
Керуючись 106, 108, 160, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 31.01.14 усунути вказані недоліки, а саме:
- уточнити позовні вимоги, із зазначенням конкретних вимог, згідно з положеннями ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України в межах юрисдикції адміністративних судів, щодо кожного з відповідачів;
- надати належні докази направлення або отримання другим відповідачем та третьою особою копій позовної заяви та доданих до неї документів.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/251/14 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує,, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Алексєєва Т.В.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2014 |
Оприлюднено | 09.01.2014 |
Номер документу | 36535417 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Алексєєва Т.В.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Алексєєва Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні