Ухвала
від 09.01.2014 по справі 824/8/14-а
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

09 січня 2014 р. м. Чернівці Справа №824/8/14-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянув адміністративний позов відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Хотинському районі Чернівецької області до товариства з обмеженою відповідальністю "Хлібороб" про стягнення заборгованості.

ВСТАНОВИВ:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Хотинському районі Чернівецької області звернулося до суду із вказаним позовом, в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Хлібороб" капіталізовані платежі у сумі 304103,47 грн.

Перевіривши позовну заяву на предмет дотримання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, суд залишає її без руху з наступних підстав.

Частиною 1 ст. 6 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно зі ст. 105 КАС України позов пред'являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються перелік документів та інших матеріалів, що додаються. З огляду на ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, позивач зазначає, що отримав повідомлення УПФУ в Хотинському районі про зупинення процесу проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи.

Також в позові позивач вказує, що у нього на обліку знаходиться п"ять осіб, які потерпіли від нещасного випадку на виробництві, втрата працездатності якої пов"язана з підприємством, що ліквідовується. На даний час цим особам позивачем у встановленому законодавством порядку відшкодовує шкоду, заподіяну їхньому життю і здоров"ю шляхом здійснення страхових виплат.

Крім того, в позовній заяві позивач зазначав, що за весь час знаходження ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на обліку у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Хотинському районі Чернівецької області, їм виплачуються щомісячні страхові виплати та інші соціальні послуги згідно з чинним законодавством України.

У позовній заяві позивач також стверджує, що на адресу відповідача 01.07.2013 р. ним було направлено заяву з грошовими вимогами у розмірі 307312,13 грн., а 05.07.2013 р. даний лист повернувся з відміткою про те, що адресат відмовився від одержання.

Однак, на підтвердження вказаних вище обставин, на які позивач посилається у позовній заяві, доказів ним не надано, а також не вказано обставин, які свідчать про неможливість їх надання до суду.

Згідно п. 5 ч. 4 ст. 50 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Приписами ч. 3 ст. 6 КАС України передбачено, що суб"єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

В позовній заяві позивач не обґрунтував та не зазначив, який закон наділяє його правом звертатися до суду із вказаним позовом.

Частина 1 ст. 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Суд вважає, що без усунення вказаних вище недоліків, неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі.

Тому суд надає позивачу строк для усунення зазначених вище недоліків шляхом подання безпосередньо до канцелярії суду:

-повідомлення УПФУ в Хотинському районі про внесення державним реєстратором запису про зупинення процесу проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи;

- докази перебування на обліку у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Хотинському районі Чернівецької області ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, як осіб які потерпіли від нещасного випадку на виробництві, втрата працездатності якої пов"язана з підприємством, що ліквідується;

- докази відшкодування громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 шкоди, заподіяної їхньому життю і здоров"ю шляхом здійснення страхових виплат;

копію заяви адресованої відповідачу з грошовими вимогами у розмірі 307312,13 грн., яка направлялась на його адресу;

- письмове обґрунтування із зазначенням нормативно-правових актів (законів), які наділяють відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Хотинському районі Чернівецької області звертатися до суду із даним позовом.

У разі неможливості надати документи, на які позивач посилався у позовній заяві, надати докази, які свідчать про неможливість їх надання до суду.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 105-107, 160, 165 та ч. 1 ст. 108 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення недоліку позовної заяви до 22 січня 2014 р., у спосіб визначений в мотивувальній частині ухвали.

3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.

4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявникові.

Ухвала, відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Левицький В.К.

СудЧернівецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.01.2014
Оприлюднено10.01.2014
Номер документу36552748
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —824/8/14-а

Ухвала від 20.06.2023

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Левицький Василь Костянтинович

Ухвала від 22.05.2023

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Левицький Василь Костянтинович

Ухвала від 28.02.2019

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Левицький Василь Костянтинович

Ухвала від 20.02.2019

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Левицький Василь Костянтинович

Постанова від 13.02.2014

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Левицький Василь Костянтинович

Ухвала від 09.01.2014

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Левицький Василь Костянтинович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні