cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91016, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел./факс 55-17-32, inbox@lg.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
09 січня 2014 року Справа № 913/2904/13
Провадження №32пд/913/2904/13
за позовом: Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода», м.Луганськ, код ЄДРПОУ 32538783
про викладення пунктів договору №743 від 10.09.2013р. у певній редакції
Суддя: Паляниця Ю.О.
Секретар судового засідання: Антонова І.В.
У засіданні брали участь:
від позивача: Шепіль Ю.М. - заст. нач.
від відповідача: Роман О.М. - заст. нач.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач, Обласне комунальне підприємство «Компанія «Луганськвода», м.Луганськ звернувся до господарського суду Луганської області з позовом до відповідача, Стахановської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 Стахановської міської ради, м.Стаханов про викладення:
1) абзацу 2 п.4.2 договору №743 від 10.09.2013р. в редакції відповідача: «За взаємною згодою сторін, шляхом укладання додаткової угоди може бути збільшений обсяг стічних вод, вказаний в пункті 5 додатку №1, на середньорічний об'єм стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення паливно-мийних робіт під прибирання території, у випадку їх неорганізованого потрапляння в мережі водовідведення споживача або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території споживача у мережі водовідведення виробника»;
2) абзацу 2 пункту 7.11 договору №743 від 10.09.2013р. в редакції позивача: «Порядок визначення об'ємів стічних вод, які потрапляють з інших джерел:
- у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з наявністю у споживача власних джерел водоспоживання, їх облік здійснюється за показаннями приладів обліку, встановлених на водозаборах споживача, а при їх відсутності за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах споживача;
- у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з неорганізованим потраплянням стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, в мережі водовідведення споживача або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території споживача, у мережі водовідведення виробника, як при загальносплавній так при розподільній системі водовідведення, їх об'єм визначається за формулою, встановленою пунктами 4.10-4.13 Правил користування»;
3) абзацу 1 пункту 8.3 договору №743 від 10.09.2013р. в редакції відповідача: «Оплата за надані послуги здійснюється споживачем наступним шляхом: споживач здійснює розрахунок на підставі виданого виробником груп-рахунку/іншого платіжного документу на протязі 7 (семи) банківських днів на розрахунковий рахунок виробника, який вказаний в груп-рахунку або іншому платіжному документі за поточний місяць»;
4) абзацу 4 пункту 8.3 договору №743 від 10.09.2013р. в редакції відповідача: «При перевищенні у стічних водах споживача рівня вмісту ДК забруднюючих речовин, в порівнянні зі встановленими у невід'ємній частині договору додатку №2 та при неорганізованому потраплянні стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення паливно-мийних робіт під час прибирання території, споживач здійснює оплату на протязі 10 (десяти) календарних днів з дня отримання груп-рахунку або іншого платіжного документу на розрахунковий рахунок виробника, який вказаний у груп-рахунку або іншому платіжному документі»;
5) пункту 8.4 договору №743 від 10.09.2013р. в редакції відповідача: «При відсутності зауважень, щодо кількості наданих послуг з боку споживача з наданням обґрунтованих документів на протязі 10 (десяти) банківських днів з дня отримання відповідного документу, груп-рахунку чи іншого платіжного документу, вони вважаються прийнятими споживачем до виконання та подальшому запереченню не підлягають»;
6) пункту 11.2 договору №743 від 10.09.2013р. в редакції відповідача: «Даний договір не може бути розірваний в односторонньому порядку, а тільки за згодою сторін за умови письмового попередження (з повідомленням) іншої сторони за місяць до припинення дії договору»;
7) пункту 11.3 договору №743 від 10.09.2013р. в редакції відповідача: «Всі зміни та доповнення до договору вносяться за згодою сторін та оформлюються письмово, підписуються уповноваженими особами та скріплюються печатками обох сторін».
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що редакція абзацу 2 п.7.11 договору №743 від 10.09.2013р., яка запропонована позивачем, відповідає п.3.14 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом №190 від 27.06.2008р. Міністерства житлово-комунального господарства України, внаслідок чого має бути узгоджена сторонами в редакції Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода».
Одночасно, за змістом позовної заяви позивач не заперечує проти викладення абзацу 2 пункту 4.2, абзацу 1 пункту 8.3, абзацу 4 пункту 8.3, пункту 8.4, пункту 11.2, пункту 11.3 договору №743 від 10.09.2013р. в редакції Стахановської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 Стахановської міської ради Луганської області.
Відповідач у відзиві №2904 від 05.12.2013р. та у судовому засіданні 09.01.2014р. наполягав на виключенні абзацу 2 п.7.11 з договору №743 від 10.09.2013р. з огляду на відсутність у Стахановської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 Стахановської міської ради Луганської області інших джерел водопостачання, крім як централізованого водопостачання.
Також, за змістом відзиву встановити, чи відрізняється об'єм стічних вод від об'єму водоспоживання неможливо, з огляду на відсутність у відповідача приладів обліку стічних вод.
Крім того, за твердженням відповідача, збільшення обсягу стічних вод через неорганізоване потрапляння стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, в мережі водовідведення споживача або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території споживача, є неможливим, оскільки на території споживача відсутні дощозбірники, а колодязі розташовані значно вище від поверхні грунту.
Згідно із ст.75 Господарського процесуального кодексу України судом встановлено, що наявні у матеріалах справи документи є достатніми для прийняття повного та обґрунтованого рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, господарський суд встановив:
Суть спірних правовідносин полягає у вирішенні питання стосовно врегулювання переддоговірного спору щодо змісту певних пунктів договору про надання послуг з централізованого постачання та водовідведення.
Згідно із ч.3 ст.179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
За змістом ст.19 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору, зокрема, з підприємствами, установами, організаціями, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням.
Відповідно до п.п.2.1, 2.2 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом №190 від 27.06.2008р. Міністерства з питань житлово-комунального господарства України, (зі змінами) договірні відносини щодо користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення здійснюються виключно на договірних засадах відповідно до законів України «Про питну воду та питне водопостачання» та «Про житлово-комунальні послуги»; істотні умови договору між виробником та споживачем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення визначаються відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
Укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору (ч.3 ст.184 Господарського кодексу України).
Послуги з надання водопостачання та водовідведення за змістом ст.1, п.1 ч.1 ст.13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» є одним з видів комунальних послуг.
За таких обставин, приймаючи до уваги приписи вказаних норм закону, укладення договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення є обов'язковим.
У відповідності до ч.ч.1, 2 ст.181 Господарського кодексу України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.
Як свідчать матеріали справи, 10.09.2013р. Обласне комунальне підприємство «Компанія «Луганськвода» направило відповідачу проект договору №773 від 10.09.2013р. на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, який містив, у тому числі наступні пункти:
- абзац 2 п.4.2: «Без внесення змін до договору може бути збільшений обсяг стічних вод, вказаний в пункті 5 додатку №1 на середньорічний об'єм стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення паливно-мийних робіт під час прибирання території, у випадку їх неорганізованого потрапляння в мережі водовідведення споживача або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території споживача у мережі водовідведення виробника»;
- абзац 2 пункту 7.11: «Порядок визначення об'ємів стічних вод, які потрапляють з інших джерел:
- у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з наявністю у споживача власних джерел водоспоживання, їх облік здійснюється за показаннями приладів обліку, встановлених на водозаборах споживача, а при їх відсутності за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах споживача;
- у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з неорганізованим потраплянням стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, в мережі водовідведення споживача або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території споживача, у мережі водовідведення виробника, як при загальносплавній так при розподільній системі водовідведення, їх об'єм визначається за формулою, встановленою пунктами 4.10-4.13 Правил користування»;
- абзац 1 пункту 8.3: «Оплата за надані послуги здійснюється споживачем наступним шляхом: споживач здійснює розрахунок на підставі виданого виробником груп-рахунку, іншого платіжного документу на протязі 3 (трьох) банківських днів на розрахунковий рахунок виробника, який вказаний в груп-рахунку або іншому платіжному документі за поточний місяць»;
- абзац 4 пункту 8.3: «При перевищенні у стічних водах споживача рівня вмісту ДК забруднюючих речовин в порівнянні зі встановленими у невід'ємній частині договору додатку №2 та при неорганізованому потраплянні стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливно-мийних робіт під час прибирання території, споживач здійснює оплату на протязі 7 (семи) календарних днів з дня отримання груп-рахунку або іншого платіжного документу на розрахунковий рахунок виробника, який вказаний у груп-рахунку або іншому платіжному документі»;
- пункт 8.4: «При відсутності зауважень щодо кількості наданих послуг з боку споживача з наданням обґрунтованих документів на протязі 3 (трьох) банківських днів з дня отримання відповідного документу, груп-рахунку чи іншого платіжного документу, вони вважаються прийнятими споживачем до виконання та подальшому запереченню не підлягають»;
- пункт 11.2: «Договір може бути завчасно розірваний в односторонньому порядку на вимогу сторони з обов'язковим письмовим повідомленням іншої сторони за місяць до припинення дії договору»;
- пункт 11.3: «У договір вносяться зміни в односторонньому порядку у випадку зміни діючого законодавства України, які регулюють відповідні відносини, а також в передбачених договором випадках, про що зацікавлена сторона повідомляє письмово іншу сторону. Інші зміни та доповнення до договору вносяться за згодою сторін та оформлюються письмово, підписуються уповноваженими особами та скріплюються печатками обох сторін».
За приписами ч.ч.3, 4 ст.181 Господарського кодексу України сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Як свідчать матеріали справи, супровідним листом №1024 від 03.10.2013р. Управління освіти і виховання Стахановської міської ради Луганської області на адресу позивача було скеровано договір №773 від 10.09.2013р. підписаний та скріплений печаткою Стахановської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 Стахановської міської ради Луганської області, а також протокол розбіжностей №1 від 24.09.2013р. до договору №743 на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
У відповідності до вказаного протоколу, відповідач запропонував викласти окремі положення договору №743 від 10.09.2013р. у наступній редакції:
- абзац 2 п.4.2: «За взаємною згодою сторін, шляхом укладання додаткової угоди може бути збільшений обсяг стічних вод, вказаний в пункті 5 додатку №1, на середньорічний об'єм стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення паливно-мийних робіт під прибирання території, у випадку їх неорганізованого потрапляння в мережі водовідведення споживача або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території споживача у мережі водовідведення виробника»;
- абзац 2 пункту 7.11 - виключити;
- абзац 1 пункту 8.3: «Оплата за надані послуги здійснюється споживачем наступним шляхом: споживач здійснює розрахунок на підставі виданого виробником груп-рахунку/іншого платіжного документу на протязі 7 (семи) банківських днів на розрахунковий рахунок виробника, який вказаний в груп-рахунку або іншому платіжному документі за поточний місяць»;
- абзац 4 пункту 8.3 «При перевищенні у стічних водах споживача рівня вмісту ДК забруднюючих речовин, в порівнянні зі встановленими у невід'ємній частині договору додатку №2 та при неорганізованому потраплянні стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення паливно-мийних робіт під час прибирання території, споживач здійснює оплату на протязі 10 (десяти) календарних днів з дня отримання груп-рахунку або іншого платіжного документу на розрахунковий рахунок виробника, який вказаний у груп-рахунку або іншому платіжному документі»;
- пункт 8.4: «При відсутності зауважень, щодо кількості наданих послуг з боку споживача з наданням обґрунтованих документів на протязі 10 (десяти) банківських днів з дня отримання відповідного документу, груп-рахунку чи іншого платіжного документу, вони вважаються прийнятими споживачем до виконання та подальшому запереченню не підлягають»;
- пункт 11.2: «Даний договір не може бути розірваний в односторонньому порядку, а тільки за згодою сторін за умови письмового попередження (з повідомленням) іншої сторони за місяць до припинення дії договору»;
- пункт 11.3: «Всі зміни та доповнення до договору вносяться за згодою сторін та оформлюються письмово, підписуються уповноваженими особами та скріплюються печатками обох сторін».
В силу норм ч.ч.5, 6 ст.181 Господарського кодексу України сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони. У разі досягнення сторонами згоди щодо всіх або окремих умов, зазначених у протоколі розбіжностей, така згода повинна бути підтверджена у письмовій формі (протоколом узгодження розбіжностей, листами, телеграмами, телетайпограмами тощо).
25.10.2013р. Обласне комунальне підприємство «Компанія «Луганськвода» звернулося до господарського суду Луганської області з позовною заявою про викладення абзацу 2 п.4.2, абзац 2 пункту 7.11, абзацу 1 пункту 8.3, абзацу 4 пункту 8.3, пункту 8.4, пункту 11.2, пункту 11.3 договору №743 від 10.09.2013р. у певній редакції.
При цьому, за змістом позовної заяви, а також у відповідності до пояснень представників позивача, які були надані у судових засіданнях, Обласне комунальне підприємство «Компанія «Луганськвода» не заперечує проти викладення абзацу 2 пункту 4.2, абзацу 1 пункту 8.3, абзацу 4 пункту 8.3, пункту 8.4, пункту 11.2, пункту 11.3 договору №743 від 10.09.2013р. в редакції Стахановської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 Стахановської міської ради Луганської області.
Відповідно до п.1-1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України провадження по справі підлягає припиненню у разі відсутності предмету спору.
Згідно із п.4.4 постанови №18 від 26.12.2011р. Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» господарський суд припиняє провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмета спору (п.1-1 ч.1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України), зокрема, у випадку припинення існування предмета спору (наприклад, сплата суми боргу, знищення спірного майна, скасування оспорюваного акта державного чи іншого органу тощо), якщо між сторонами у зв'язку з цим не залишилося неврегульованих питань.
За таких обставин, враховуючи представлені учасниками судового процесу пояснення та документи, суд дійшов висновку, що між сторонами не залишилося неврегульованих питань щодо змісту абзацу 2 пункту 4.2, абзацу 1 пункту 8.3, абзацу 4 пункту 8.3, пункту 8.4, пункту 11.2, пункту 11.3 договору №743 від 10.09.2013р.
Таким чином, дослідивши документи, які надані до матеріалів справи, суд дійшов висновку, що провадження по справі №913/2904/13 у визначеній частині підлягає припиненню на підставі п.1-1 ч.1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалюючи рішення про припинення провадження по справі у цій частині, суд виходить з того, що позиція позивача про прийняття редакції абзацу 2 пункту 4.2, абзацу 1 пункту 8.3, абзацу 4 пункту 8.3, пункту 8.4, пункту 11.2, пункту 11.3 договору №743 від 10.09.2013р., яка визначена відповідачем, була викладена письмово лише у позовній заяві, внаслідок чого, предмет спору припинив існування в процесі розгляду справи.
Виходячи з принципу повного, всебічного та об'єктивного розгляду всіх обставин справи, за висновками суду, вимоги Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» про викладення абзац 2 пункту 7.11 договору №743 від 10.09.2013р. в редакції позивача, підлягають частковому задоволенню, з огляду на наступне:
Запропонований позивачем зміст абзацу 2 пункту 7.11 договору №743 від 10.09.2013р. в частині «Порядок визначення об'ємів стічних вод, які потрапляють з інших джерел: у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з неорганізованим потраплянням стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, в мережі водовідведення споживача або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території споживача, у мережі водовідведення виробника, як при загальносплавній так при розподільній системі водовідведення, їх об'єм визначається за формулою, встановленою п.п.4.10-4.13 Правил користування» не може бути застосований у відносинах, які виникають між сторонами за договором №743 від 10.09.2013р. з урахуванням такого:
Пункти 4.10-4.13 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом №190 від 27.06.2008р. Міністерства з питань житлово-комунального господарства України, (зі змінами) знаходяться у розділі IV цих Правил «Приєднання об'єктів до систем централізованого питного водопостачання та водовідведення».
Розділ IV вказаних Правил регулює питання, пов'язані з приєднанням споживачів (замовників) до систем централізованого водопостачання та водовідведення.
Для приєднанням до систем централізованого водопостачання та водовідведення замовнику таких послуг надаються технічні умови (абз.1 п.4.1 Правил).
Виробник послуг з централізованого водопостачання та водовідведення видає замовнику технічні умови з урахуванням потужностей споруд та пропускної спроможності мереж систем централізованого водопостачання та водовідведення, із зазначенням умов для проектування вводу: місця приєднання, місця розташування водомірного вузла, умов для влаштування проміжного резервуара і насосів - підвищувачів тиску (абз.7 п.4.1 Правил).
Тобто, з розділу IV вказаних Правил слідує, що п.п.4.10-4.13 визначають алгоритм об'єму поверхневих стічних вод, для застосування цих даних при приєднанні споживачів до систем централізованого водопостачання та водовідведення, зокрема, для визначення потужностей споруд та пропускної спроможності мереж каналізації, що необхідно при проектуванні та будівництві відповідних об'єктів.
Одночано, розділом V зазначених Правил, який має назву «Система обліку водопостачання та водовідведення» регулюються питання, пов'язані з обліком, в тому числі, прийнятих стоків.
Згідно п.5.1 Правил облік відпущеної питної води та прийнятих стоків здійснюється виробником і споживачами засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру або пройшли державну метрологічну атестацію.
У разі відсутності у споживача засобу обліку або неможливості виконати ремонт існуючого виробник має право зобов'язати споживача встановити або замінити засіб обліку у визначений ним термін відповідно до умов договору (п.5.9 Правил).
Відповідно до п.5.29 Правил у разі відсутності засобів обліку стічних вод їх облік здійснюється такими методами: 1) за допомогою засобів обліку на водозаборах; 2) за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах; 3) за паспортним дебітом усіх свердловин та проектною потужністю поверхневого водозабору; 4) на підставі витрат води на технологічні потреби; 5) на підставі замірів кількості стічних вод, що надходять до мереж водовідведення.
Метод визначення кількості стічних вод встановлюється виробниками. Якщо кількість стічних вод визначається одним із методів, зазначених у цьому пункті Правил, що зафіксовано договором або двостороннім актом між виробником та споживачем на обумовлений термін, то споживач протягом цього терміну може не надавати виробнику таких даних.
Таким чином, запропонований позивачем у спірному пункті 7.11 договору порядок розрахунку об'ємів поверхневих стічних вод (згідно пунктів 4.10-4.13 Правил) не може застосовуватися у даному випадку, виходячи з того, що пункти 4.10-4.13 Правил застосовуються при приєднанні споживачів до систем централізованого водопостачання та водовідведення, для визначення потужностей споруд та пропускної спроможності мереж каналізації, що необхідно при проектуванні та будівництві відповідних об'єктів.
Як свідчать матеріали справи, та проти чого сторони не заперечують, відповідач вже приєднаний до систем централізованого водопостачання та водовідведення, внаслідок чого положення розділу IV вказаних Правил до відповідача не можуть бути застосовані.
Крім того, суд зазначає, що порядок визначення об'єму поверхневих стічних вод, встановленого в п.п.4.10-4.13 Правил передбачає постійне (наприклад, для дощу - протягом всього теплого періоду року; для снігу - всього холодного період року), а не епізодичне, випадкове потрапляння поверхневих стічних вод у мережі водовідведення виробника (постачальника) через мережі водовідведення споживача, та також встановлений в п.п.4.10-4.13 Правил порядок не передбачає можливості застосування таких випадків, як тимчасова відсутність кришки люка на колодязі або наявність неповністю закритого люка кришкою.
Посилання позивача на зміст постанови Вищого господарського суду України від 31.01.2011р. по справі №9/2пд вказаних висновків суду не спростовує.
Одночасно, за висновками суду, в іншій частині абзац 2 пункту 7.11 договору №743 від 10.09.2013р., а саме: «Порядок визначення об'ємів стічних вод, які потрапляють з інших джерел: у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з наявністю у споживача власних джерел водоспоживання, їх облік здійснюється за показаннями приладів обліку, встановлених на водозаборах споживача, а при їх відсутності за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах споживача», не суперечить нормам діючого законодавства, внаслідок чого має бути прийнятий сторонами в редакції позивача.
Посилання відповідача на те, що Стахановська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Стахановської міської ради Луганської області не має власних джерел водоспоживання, судом до уваги не приймаються, враховуючи, що відсутність відповідних джерел на теперішній час не виключає їх підключення у майбутньому в межах строку дії договору.
Згідно зі ст.49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір в сумі 573,50 грн. підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.43, 49, 75, п.1-1 ч.1 ст.80, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода», м.Луганськ до Стахановської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 Стахановської міської ради Луганської області, м.Стаханов про викладення пунктів договору №743 від 10.09.2013р. у певній редакції задовольнити частково.
Викласти абзац 2 пункту 7.11 договору №743 від 10.09.2013р. в наступній редакції: «Порядок визначення об'ємів стічних вод, які потрапляють з інших джерел: у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з наявністю у споживача власних джерел водоспоживання, їх облік здійснюється за показаннями приладів обліку, встановлених на водозаборах споживача, а при їх відсутності за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах споживача».
Провадження по справі в частині вимог про викладення абзацу 2 п.4.2, абзацу 1 пункту 8.3, абзацу 4 пункту 8.3, пункту 8.4, пункту 11.2, пункту 11.3 договору №743 від 10.09.2013р. в редакції відповідача припинити.
Стягнути з Стахановської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 Стахановської міської ради Луганської області, м.Стаханов на користь Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода», м.Луганськ судовий збір у розмірі 573,50 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
У судовому засіданні 09.01.2014р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Повне рішення складено 13.01.2014р.
Суддя Ю.О. Паляниця
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2014 |
Оприлюднено | 14.01.2014 |
Номер документу | 36562464 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Паляниця Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні