Постанова
від 10.01.2014 по справі 807/4309/13-а
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 січня 2014 рокум. Ужгород№ 807/4309/13-а

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Дору Ю.Ю. при секретарі:Сабадаш В.І. за участю:

позивача: Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області - представник не з'явився,

відповідача: Приватного підприємства "Асканія Г.Т." - представник не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Приватного підприємства "Асканія Г.Т." про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Ужгородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатській області звернулася до Приватного підприємства "Асканія Г.Т." про стягнення податкового боргу у розмірі 4193,77 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте, однією з позовних вимог просив розглянути справу у письмовому провадженні.(а.с.5)

Відповідач у судове засідання не з'явився з невідомих причин, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений за адресою, внесеною до ЄДР (а.с.7), належним чином, про що в матеріалах справи містяться поштові повідомлення про вручення судових повісток(а.с.36, 39), а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання.

Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Приватне підприємство "Асканія Г.Т." зареєстроване як юридична особа за адресою: 88000, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Коритняни, вул.. Садова, 28, щопідтверджується Витягом з бази даних про державну реєстрацію.(а.с.7-8), 08.05.2008 року взяте на облік Ужгородською МДПІ за №314, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків №314/29-00 від 12.05.2008 року.(а.с.9) Код ЄДРПОУ - 35815565

Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.(Згідно п.49.18 ст. 49 ПКУ)

Згідно п.120.1 ст.120 ПКУ Неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Так, 28.03.2011 року податковим органом було проведено камеральну перевірку податкової звітності. За результатами проведеної перевірки складено акт камеральної перевірки даних задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість від 28.03.2011 №230/15-02(а.с.20-22) Зазначеною перевіркою встановлено порушення відповідачем п.49.18 ст. 49 ПК України, зокрема: відповідачем не подано податкову звітність по податку на додану вартість за ІІ, ІІІ, ІV квартали 2010 року та січень, лютий 2011 року у встановлені строки, на підставі чого відповідачу донараховано штрафну санкцію у розмірі 512,00 грн., відповідно до ст. 120 ПК України, про що винесено податкове повідомлення-рішення №0000291502 від 28.03.2011(а.с.18) Дане податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 30.04.2011 року.(а.с.19)

Відповідно до п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно із цим Кодексом.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 ПК України, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті..

З урахуванням вищенаведеного, відповідачу нарахована пеня в розмірі 113,77 грн., яка залишається не сплаченою, що підтверджується розрахунком заборгованості(а.с.6).

08.11.2011 року податковим органом було проведено камеральну перевірку податкової звітності. За результатами проведеної перевірки складено акт камеральної перевірки даних задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість від 08.11.2011 №1353/15-02(а.с.15-16) Зазначеною перевіркою встановлено порушення відповідачем п.49.18 ст. 49 ПК України, зокрема: відповідачем не подано податкову звітність по податку на додану вартість за березень - червень 2011 року у встановлені строки, на підставі чого відповідачу донараховано штрафну санкцію у розмірі 4080,00 грн., відповідно до ст. 120 ПК України, про що винесено податкове повідомлення-рішення №0120491502 від 26.12.2011 року (а.с.13) Дане податкове - повідомлення-рішення було надіслане відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак повернулося відправника з відміткою поштового відділення про неможливість вручення у зв'язку з тим, що адресат за зазначеною адресою не проживає.(а.с.14)

Згідно п.58.3 ст58 ПКУ податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення. У разі якщо вручити податкове повідомлення-рішення неможливо через помилку, допущену контролюючим органом, податкове повідомлення-рішення вважається таким, що не вручено платнику податків.

На момент розгляду адміністративної справи відповідачем штрафні санкції у розмірі 4592,00 грн сплачені лише у частині 512,00 грн. на підставі чого за відповідачем рахується заборгованість у сумі 4193,77 грн., що підтверджується карткою особового рахунку(а.с.10)

Згідно п. 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до ст.. 59 Податкового кодексу України У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Так, відповідачу було надіслано податкову вимогу № 190 від 17 травня 2011 року (а.с.24).

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Нормами п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України зазначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

На момент розгляду справи податковий борг Приватного підприємства "Асканія Г.Т." складає 4193,77 грн.

Даний податковий борг не сплачений до бюджету, а відтак позов підлягає до задоволення.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.

Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст. ст. 6, 9, 10, 11, 70, 71, 94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Адміністративний позов Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Приватного підприємства "Асканія Г.Т." про стягнення податкового боргу, - задовольнити повністю.

2.Стягнути з Приватного підприємства "Асканія Г.Т." (88000, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Коритняни, вул.. Садова, 28, Код ЄДРПОУ - 35815565) на користь Державного бюджету податковий борг у розмірі 4193,77 грн.(чотири тисячі сто дев'яносто три гривні 77 копійок)

3. Судові витрати на підставі ч.4 ст. 94 КАС України із відповідача не стягуються.

4. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяЮ.Ю. Дору

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.01.2014
Оприлюднено14.01.2014
Номер документу36564410
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/4309/13-а

Ухвала від 06.12.2013

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Дору Ю.Ю.

Постанова від 10.01.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Дору Ю.Ю.

Ухвала від 06.12.2013

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Дору Ю.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні