Постанова
від 09.01.2014 по справі 807/4443/13-а
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 січня 2014 рокум. Ужгород№ 807/4443/13-а

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дору Ю.Ю. розглянувши в скороченому провадженні адміністративну справу за позовною заявою Територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сяйво -Груп" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду , -

В С Т А Н О В И В:

Територіальне управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю " Сяйво -Груп " про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.

Позовні вимоги мотивовані тим, що під час проведення планової перевірки дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час виконання будівельно-монтажних робіт при реконструкції даху їдальні Берегівської спецшколи (яка знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 3, м. Берегово, Закарпатська область), були виявлені порушення чинних нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю працюючих. У зв'язку з виникненням умов, за яких подальше продовження виконання робіт при реконструкції даху їдальні Берегівської спецшколи несе ризик загрози життю працівників, з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю працюючих на ТОВ " Сяйво -Груп " є передбачені Законом підстави для заборони виконання робіт, виробництва ТОВ " Сяйво -Груп ", за винятком робіт щодо усунення небезпек.

Відповідачу скеровувалась копія ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі від 18.12.2013 року за його зареєстрованим місцезнаходженням, вказану ухвалу відповідач отримав 23.12.2013 року, що підтверджено повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.26).

У відповідності до ч. 4, 5 ст. 183-2 КАС України справу розглянуто в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, мотивуючи це наступним.

Судом встановлено, що на підставі наказу ТУ Держгірпромнагляду у Закарпатській області від 18.11.2013 року № 684-02 (а.с.10) та направлення на проведення перевірки від 18.11.2013 року №1613(а.с.13) позивачем було проведено планову перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час виконання ТОВ " Сяйво -Груп " будівельно-монтажних робіт при реконструкції даху їдальні Берегівської спецшколи. За результатами перевірки складено акт перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 13.12.2013 року № 105 (а.с.14-18).

За результатами проведеної перевірки було виявлено порушення нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю працюючих, а саме:

- виконання будівельно-монтажних робіт проводиться без Проекту виконання робіт (ПВР) та погодженого органами Держгірпромнагляду України Проекту організації будівництва ПОБ), чим порушено вимоги п. 4.2. ДБН А.3.2-2-2009 "Охорона праці і промислова безпека у будівництві";

- працівники, які задіяні на роботах підвищеної небезпеки не пройшли навчання і перевірку знань із питань охорони праці, надання першої долікарської допомоги потерпілим у разі нещасного випадку або аварії, чим порушено вимоги п. 4.11 . ДБН А.3.2-2-2009 "Охорона праці і промислова безпека у будівництві";

- особи, що перебувають на будівельному майданчику не носять захисні каски, сигнальні жилети, чим порушено вимоги п. 4.30 ДБН А.3.2-2-2009 "Охорона праці і промислова безпека у будівництві";

- робочі місця і проходи до них, розташовані на висоті більше ніж 1,3 мі на відстані менше ніж 2,0 м від межі перепаду по висоті, не огороджені захисними огорожами, конструкції яких визначаються в ПВР, чим порушено вимоги п. 6.2.2 ДБН А.3.2-2-2009 "Охорона праці і промислова безпека у будівництві";

- не отримано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки (зведення і монтаж будинків, земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій, роботи верхолазні, що виконуються на висоті 5 метрів і більше над поверхнею ґрунту, з перекриття або робочого настилу, зварювальні роботи), чим порушено п. 7 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 року №1107.

Зазначені порушення створюють загрозу життю працівників ТОВ «Сяйво -Груп».

Примірник акта перевірки вручено головному інженеру ТОВ " Сяйво -Груп " ОСОБА_1, який підписався про його отримання 13 грудня 2013 року, без жодних зауважень.

Так, актом перевірки у зв'язку з виявленими порушеннями попереджено відповідача про необхідність негайного зупинення виконання будівельно-монтажних робіт при реконструкції даху їдальні Берегівської спецшколи, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 3, м. Берегово, Закарпатська область, однак відповідачем не надано жодних доказів щодо усунення виявлених порушень зазначених в акті перевірки від від 13.12.2013 року № 105, приписі від 13.12.2013 року №105, та розпорядженні від 16.12.2013 року №320.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" , державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Згідно з пунктами 1, 6 Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 року № 408/2011 , Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгіпромнагляд України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій України.

Держгірпромнагляд України входить до системи органів виконавчої влади та забезпечує реалізацію державної політики з промислової безпеки, охорони праці, державного гірничого нагляду, охорони надр та державного регулювання у сфері безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення.

Держгірпромнагляд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, у місті обласного значення Кривий Ріг.

Пунктом 1 Положення про територіальне управління Держгірпромнагляду України у Львівській області, затвердженого наказом Держгірпромнагляду України від 02.12.2011 року №186-к визначено, що територіальне управління є територіальним органом, який діє у складі Держгірпромнагляду України у та їй підпорядковується.

Статтею 4 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 року № 2694 визначено, що державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі, на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Згідно з п. 1.4 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом МНС України від 11.08.2011 № 826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 року за № 1531/20269 (далі - Положення № 826), загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.

Відповідно до п. 2.1 Положення № 826 державний нагляд (контроль) здійснюється шляхом проведення посадовими особами Держгірпромнагляду України згідно з цим Положенням перевірок (обстежень) установ, підприємств, організацій, їх відокремлених підрозділів, філій, представництв, юридичних осіб, фізичних осіб, що використовують найману працю (далі - суб'єкти господарювання), у тому числі окремих виробничих об'єктів суб'єктів господарювання - виробничих цехів та дільниць, машин і механізмів, промислових майданчиків, інших відокремлених виробничих структурних підрозділів (далі - об'єкти перевірки).

Пунктом 2.26 Положення № 826 передбачено, що право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки: порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників; порушень вимог Кодексу України про надра ; відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; непроведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки; виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку.

У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об'єкта (окремого виробництва, машин і механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об'єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня.

Відповідно до частини 5 статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.

Як зазначалось, актом перевірки у зв'язку з виявленими порушеннями, попереджено відповідача про необхідність негайного зупинення робіт на ТОВ " Сяйво -Груп ". Однак відповідачем не надано жодних доказів щодо усунення виявлених порушень зазначених в акті перевірки від 13.12.2013 року № 105.

Враховуючи вищевикладене, у зв'язку з виникненням умов, за яких подальше продовження робіт несе ризик загрози життю працівників, з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю працюючих на ТОВ " Сяйво -Груп ", суд дійшов висновку, що позовні вимоги ТУ Держгірпромнагляду у Закарпатській області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом заборони ТОВ " Сяйво -Груп " виконання будівельно-монтажних робіт при реконструкції даху їдальні Берегівської спецшколи, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 3, м. Берегово, Закарпатська область, до усунення зазначених вище порушень в повному обсязі та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення роботи є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 17, 69-71, 86, 94, 160, 163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов Територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю " Сяйво -Груп " про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду - задоволити повністю.

2. Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Товариство з обмеженою відповідальністю " Сяйво -Груп " (вул. Садова, буд. 44, с. Клочки, Мукачівський район, Закарпатська область, 89644, код ЄДРПОУ - 37940789), а саме, заборонити:

- виконання будівельно-монтажних робіт при реконструкції даху їдальні Берегівської спецшколи, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 3, м. Берегово, Закарпатська область.

3. Стягнути з Товаристава з обмеженою відповідальністю " Сяйво -Груп " судові витрати відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, у розмірі 68,82 грн.

4. Допустити Постанову суду до негайного виконання.

5. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу , а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

СуддяЮ.Ю. Дору

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.01.2014
Оприлюднено14.01.2014
Номер документу36564467
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/4443/13-а

Постанова від 09.01.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Дору Ю.Ю.

Ухвала від 18.12.2013

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Дору Ю.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні