cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" листопада 2013 р. Справа № 911/4065/13
Господарський суд Київської області у складі судді Бацуци В. М.
при секретарі судового засідання Щур О. Д.
за участю представників учасників процесу:
від позивача: Плахотник О. М. (довіреність б/д від 01.11.2013 р.) ;
від відповідача: не з'явились;
розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне підприємство "Терпак- Транс", с. Сторожниця, Ужгородський район, Закарпатська область
до Фізичної особи-підприємця Єфіменка Романа Васильвича, с. Пилипівка, Фастівський район. Київська область
про стягнення 28 836, 00 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
ТОВ "Спільне підприємство "Терпак-Транс" звернулось в господарський суд Київської області із позовом до ФОП Єфіменка Р. В. про стягнення 28 836, 00 грн. основної заборгованості.
Позовні вимоги обґрунтовані позивачем неналежним виконанням відповідачем свого обов'язку щодо оплати у повному обсязі за надані позивачем послуги по перевезенню вантажу згідно договору доручення № 02/04 про надання транспортно-експедиційних послуг по здійсненню перевезень вантажів автомобільним транспортом у міжнародному та міжміському сполученні від 02.04.2012 р.
Ухвалою господарського суду Київської області від 31.10.2013 р. порушено провадження у справі № 911/4065/13 за позовом ТОВ "Спільне підприємство "Терпак -Транс" до ФОП Єфіменка Р. В. про стягнення 28 836, 00 грн. і призначено її розгляд у судовому засіданні за участю представників учасників процесу на 13.11.2013 р.
13.11.2013 р. за наслідками судового засідання судом винесено ухвалу, якою відкладено розгляд справи на 27.11.2013 р.
27.11.2013 р. у судовому засіданні представник позивача надав документи, витребувані судом, та усні пояснення щодо своїх позовних вимог, позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими і правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, зазначених в позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча про судове засідання був повідомлений належним чином, про причини своєї неявки у судове засідання суд не повідомив, відзив на позовну заяву та інші документи, витребувані судом, не надав.
Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за відсутності відзиву на позовну заяву за наявними у ній матеріалами.
За наслідками судового засідання судом оголошено вступну і резолютивну частини рішення у даній справі.
Заслухавши пояснення представників учасників процесу, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд -
ВСТАНОВИВ:
02.04.2012 р. між позивачем та відповідачем було укладено договір доручення № 02/04 про надання транспортно-експедиційних послуг по здійсненню перевезень вантажів автомобільним транспортом у міжнародному та міжміському сполученні, згідно умов п. 1.1. якого довіритель (перевізник або його довірена особа) доручає повіреному за винагороду здійснювати пошук і підбір вантажовласників (замовників або їхніх довірених осіб) з метою забезпечення вантажами транспортних засобів (перевізника) для транспортування їх в міжнародному та міжміському сполученні.
Згідно п. 1.2. договору повірений, діючи з доручення довірителя в межах даного договору-доручення надає послуги по пошуку і підбору вантажовласників чи їхніх довірених осіб, тобто організовує перевезення найманим вантажним транспортом, довіреною особою власника якого він є, відповідно до вимог чинного законодавства України, Статуту автомобільного транспорту, Правил перевезень вантажів, міжнародних конвенцій і угод в галузі міжнародних перевезень та інших законодавчих та нормативних актів, що регулюють правовідносини в галузі перевезень вантажів в межах України та в міжнародному сполученні.
Відповідно до п. 2.1. договору з доручення перевізника і у відповідності з цим договором експедитор надає одну чи декілька з наступних послуг:
- організовує перевезення вантажів автомобільним транспортом по території України та за її межами;
- розсилає товаро-транспортну документацію;
- здійснює розрахунки з усіма учасниками транспортного процесу;
- приймає участь у складанні актів у випадках, передбачених чинним законодавством;
- вирішує з замовником претензійні питання;
- за згодою сторін виконує інші доручення перевізника.
Пунктом 4.1.2. договору передбачено, що розмір винагороди експедитора визначається різницею між ціною фрахту, погодженою з вантажовласником, і ціною фрахту, погодженою з перевізником.
Відповідно до п. 4.3. договору порядок і термін оплати обумовлюються в разовій заявці, що направляється перевізнику перед конкретним перевезенням (групою однотипних перевезень).
Згідно п. 4.5. договору оплата послуг перевізника здійснюється експедитором за рахунок кошт замовника на підставі належним чином оформлених оригіналу або ксерокопії товаро-транспортних документів (ТТН чи СМR) з відповідними відмітками про одержання вантажу і оригіналів рахунку, податкової накладної, акту виконаних робіт.
Пунктом 10.1. договору передбачено, що даний договір набирає чинності з моменту підписання і діє до 31.12.2012 р. чи до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.
В квітні 2012 р. між позивачем та відповідачем було підписано заявку № 417, згідно умов якої позивач зобов'язувався здійснити для відповідача перевезення вантажу (с/г техніка 2 шт. х L -7, 3 Н - 2, 98) за маршрутом Німеччина (49205)- Україна (Київська область, Бориспільський район, с. Проліски) автомобілем Bor04243/Bor04245, водій Пинджоля Антон.
Відповідно до даної заявки вартість перевезення вантажу складає 2 800, 00 євро по міжбанку на день валютації, що сплачується протягом 10 банківських днів при наданні CMR.
На виконання умов договору позивачем у квітні 2012 р. було надано відповідачу послуги по перевезенню вантажу на загальну суму 28 836, 00 грн., що підтверджується заявкою № 417 б/д, актом № СФ-320 надання транспортних послуг від 25.04.2012 р., рахунком-фактурою № СФ-341 від 25.04.2012 р. на суму 28 836, 00 грн., наявними у матеріалах справи.
Регулювання відносин, що виникають у зв'язку із наданням послуг по перевезенню вантажу здійснюється Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України, іншими нормативно-правовими актами і безпосередньо договором.
Статтею 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Статтею 526 Цивільного кодексу України визначено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ч. 1 статті 908 Цивільного кодексу України перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти здійснюється за договором перевезення.
Відповідно до ч. 2 статті 908 цього ж кодексу загальні умови перевезення визначаються Цивільним кодексом України, іншими законами, транспортними кодексами (статутами), іншими нормативно-правовими актами та правилами, що видаються відповідно до них. Умови перевезення вантажу, пасажирів і багажу окремими видами транспорту, а також відповідальність сторін щодо цих перевезень встановлюється договором, якщо інше не встановлено цим Кодексом, іншими законами, транспортними кодексами (статутами), іншими нормативно-правовими актами та правилами, що видаються відповідно до них.
Частиною 1 статті 909 цього ж кодексу передбачено, що за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату.
Згідно ч. 1 статті 916 цього ж кодексу перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти стягується провізна плата у розмірі, що визначається за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом або іншими нормативно-правовими актами. Якщо розмір провізної плати не визначений, стягується розумна плата.
Частиною 1 ст. 530 Цивільного кодексу України закріплено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно ст. 610 цього ж кодексу порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 цього ж кодексу боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
У встановлений договором строк та станом на час розгляду справи відповідач обов'язок щодо оплати отриманих послуг не виконав і його основна заборгованість перед позивачем складає 28 836, 00 грн., що підтверджується договором доручення № 02/04 про надання транспортно-експедиційних послуг по здійсненню перевезень вантажів автомобільним транспортом у міжнародному та міжміському сполученні від 02.04.2012 р., заявкою № 417 б/д, актом № СФ-320 надання транспортних послуг від 25.04.2012 р., рахунком-фактурою № СФ-341 від 25.04.2012 р. на суму 28 836, 00 грн., наявними у матеріалах справи.
Отже, вимоги позивача про стягнення із відповідача основної заборгованості у розмірі 28 836, 00 грн. за договором доручення № 02/04 про надання транспортно-експедиційних послуг по здійсненню перевезень вантажів автомобільним транспортом у міжнародному та міжміському сполученні від 02.04.2012 р. є законними і обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, обставини справи, позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Судові витрати відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 44, 49, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Єфіменка Романа Васильвича (ідентифікаційний номер 2569313656) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне підприємство "Терпак - Транс" (ідентифікаційний код 22095030) 28 836 (двадцять вісім тисяч вісімсот тридцять шість) грн. 00 (нуль) коп. основної заборгованості та судові витрати 1 720 (одна тисяча сімсот двадцять) грн. 50 (п'ятдесят) коп. судового збору.
Суддя В. М. Бацуца
Повний текст рішення підписаний
03 грудня 2013 р.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2013 |
Оприлюднено | 14.01.2014 |
Номер документу | 36596293 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Бацуца В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні