cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"13" січня 2014 р.Справа № 916/2946/13
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ-ГАРАНТ"
до відповідача Приватного підприємства "ПРОМ-ЛАЙН"
про стягнення 45552грн.
Суддя Гут С.Ф.
В судовому засіданні приймали участь
від позивача: Писаренко Д.М., довіреність від 27.06.2013р.;
від відповідача: не з'явився;
СУТЬ СПОРУ: Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ-ГАРАНТ", звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до відповідача Приватного підприємства "ПРОМ-ЛАЙН" про стягнення заборгованості у розмірі 45552грн.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 01.11.2013р. порушено провадження у справі №916/2946/13.
19.12.2013р. від позивача надійшло клопотання (вх.ГСОО№38819/13 від 19.12.2013р.), відповідно до якого, у зв'язку з тим, що представник Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ-ГАРАНТ" потрапив у ДТП, відсутністю у м. Одеса інших представників, та за затримкою в наданні витребуваних судом документів, просить суд відкласти розгляд справи призначений на 09 год. 45хв. 20.12.2013р.та продовжити строк розгляду справи.
Надане клопотання судом розглянуто, задоволено та залучено до матеріалів справи.
За клопотанням позивача, ухвалою господарського суду Одеської області від 20.12.13р. строк вирішення спору по справі №916/2946/13 було продовжено до 14.01.14р., в порядку ст.69 ГПК України.
09.01.14р. від позивача надійшло клопотання(вх.№207/14 від 09.01.14р.), згідно якого просить суд залучити до матеріалів справи довідку банку від 23.12.2013р.
Судом клопотання розглянуто та задоволено, та залучено до матеріалів справи довідку банку.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 13.01.2014р. зобов'язано Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ-ГАРАНТ" надмірно сплачений судовий збір у сумі 23грн., який був сплачений квитанцією №5614.305.1 від 29.05.2013р.
Відповідач в судові засідання не з'являвся, хоча був належним чином повідомлений про час та місце судових засідань, згідно наявних в матеріалах справи поштових повідомлень, однак про поважність причин відсутності не повідомив, відзив на позов не надав, своє право на захист не використав, у зв'язку з чим справа розглядається по наявним в ній матеріалам у порядку ст.75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив .
01.12.2011р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ-ГАРАНТ" (Замовник) та Приватним підприємством "ПРОМ-ЛАЙН" (Підрядник) було укладено договір підряду №0112СД, відповідно до умов якого Замовник доручає, а Підрядник виконує на свій ризик власними силами та способами роботи по установленню додаткових світлодіодних клястерів (32 штуки) на цінових пілонах на АЗС, що розташовані за адресами: 1.АЗС №51: Одеська область, Овідіопольський р-н, Петродолинська селищна рада, 25 км автодороги Одеса-Рени; 2. АЗС №53: Одеська область, Беляївський р-н, с.В.Дальник, вул.Маяцка, 8; 3. АЗС №54: Одеська область, Беляївський р-н, пгт Хлібодарське, 9 км автодороги Одеса-Рени; 4. АЗС №55: Одеська область, Беляївський р-н, с.Усатово, вул.Леніна, 1Д, об'єкт, та передає Замовнику виконані роботи, усуває на протязі гарантійного строку недоробки, що зумовлені неякісним виконанням робіт, а Замовник приймає і оплачує виконані роботи відповідно до умов договору.
Згідно п. 2.1. договору, договірна ціна робіт становить суму в розмірі 45552грн. у т.ч. ПДВ. Розрахунок вартості робіт наведено у додатку №1(договірна ціна), який є невід'ємною частиною даного договору.
Відповідно до п. 3.1. договору, строк виконання робіт становить 60 календарних днів від дати прийняття Об'єкту в ремонт та завершуючи датою передачі його Замовнику. Про виконання робіт та готовність повернення Об'єкту з ремонту Підрядник зобов'язаний повідомити Замовника протягом строку виконання робіт. Передача об'єкту в ремонт оформляється актом приймання-передачі об'єкту в ремонт. Повернення об'єкту з ремонту оформляється підписанням Акту приймання-передачі виконаних робіт.
Пунктом 3.2. договору передбачено, що роботи по договору вважаються виконаними в разі прийняття Замовником об'єкту та підписання ним Акту приймання-передачі виконаних робіт.
Відповідно до п. 5.1. договору, Замовник сплачує вартість договірної ціни договору на умовах 100% передоплати протягом 10 календарних днів після підписання даного договору.
Передання Об'єкту в ремонт відбулося 16.11.2012р., що підтверджується актом прийому-передачі Об'єкту в ремонт.
На виконання умов договору, Товариство з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ-ГАРАНТ" сплатило вартість договірної ціни договору на умовах 100% передоплати, та перерахувало Приватному підприємству "ПРОМ-ЛАЙН" суму в розмірі 45552грн., що підтверджується платіжним дорученням №12 від 16.03.2012р.
Однак у встановлений договором строк відповідач не приступив до виконання своїх обов'язків за договором підряду, у зв'язку з чим Товариством з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ-ГАРАНТ" було направлено на адресу Приватного підприємства "ПРОМ-ЛАЙН" претензію «вих.№49-03-13 від 04.03.2013р., згідно якої, просило у зв'язку із не виконанням відповідачем умов договору, повернути раніше сплачену суму у розмірі 45552грн.
Зазначена претензія залишена відповідачем без відповіді та задоволення.
Вищевикладене зумовило звернення Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ-ГАРАНТ" до суду з даною позовною заявою до відповідача Приватного підприємства "ПРОМ-ЛАЙН" про стягнення заборгованості у розмірі 45552грн.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.
Згідно п.п. 1, 3 ст. 843 Цивільного кодексу України у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення. Ціна роботи у договорі підряду включає відшкодування витрат підрядника та плату за виконану ним роботу.
Укладений договір є підставою для виникнення у сторін господарських зобов'язань відповідно до ст.ст.173, 174 Господарського кодексу України (ст.ст.11, 202, 509 Цивільного кодексу України), і згідно ст.629 Цивільного кодексу України є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до п. п. 1,2 ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Згідно ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію: передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо, або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Частиною 2 ст. 509 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1, 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно ст.626 Цивільного кодексу України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст.628 Цивільного кодексу України). Відповідно до ст.629 цього ж Кодексу договір є обов'язковим для виконання сторонами.
У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно ч.2 ст.849 Цивільного кодексу України, якщо підрядник своєчасно не розпочав роботу або виконує її настільки повільно, що закінчення її у строк стає явно неможливим, замовник має право відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським Кодексом України.
Так, судом встановлено наявність перерахування позивачем відповідачу грошових коштів у розмірі 45552грн., невиконання відповідачем підрядних робіт, обумовлених договором підряду №0112СД від 01.12.11р., у зв'язку з чим позовна вимога позивача щодо стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 45552грн. є обґрунтованою та підлягає судом задоволенню.
Згідно ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом (ст. 43 ГПК України).
Враховуючи вищезазначені обставини справи, позовна вимога Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ-ГАРАНТ" до відповідача Приватного підприємства "ПРОМ-ЛАЙН" про стягнення заборгованості у розмірі 45552грн., є обґрунтованою, підтвердженою наявними у справі матеріалами та підлягає задоволенню.
Згідно статей 44, 49 Господарського процесуального кодексу України слід стягнути з відповідача на користь позивача витрати по сплаті судового збору на суму 1720,50грн.
Керуючись ст.ст.44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства "ПРОМ-ЛАЙН" (65111, м. Одеса, пр. Добровольського, 157, кв.102, код ЄДРПОУ 36109057; р/р 26004224334900 в АТ „Укрсиббанк", МФО 351005) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕТРОЛ-ГАРАНТ" (43020, Волинська область, м.Луцьк, вул. Електроапаратна, 3, код ЄДРПОУ 36541339, р/р 26009057001410 в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» м. Дніпропетровськ, МФО 305299) заборгованість у розмірі 45552(сорок п'ять тисяч п'ятсот п'ятдесят дві)грн., витрати по сплаті судового збору у розмірі 1720(одну тисячу сімсот двадцять)грн.50коп.
Рішення господарського суду Одеської області набирає чинності у порядку ст.85 ГПК України.
Наказ видати у порядку ст.116 ГПК України.
Повний текст рішення складено 16.01.2014р.
Суддя Гут С.Ф.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2014 |
Оприлюднено | 17.01.2014 |
Номер документу | 36641648 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Гут С.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні