ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2014 року м. Чернігів Справа № 825/4662/13-а
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді - Кашпур О.В.,
при секретарі - Пушенко О.І.,
за участі представника позивача - Малай А.В.,
представника відповідача - Пода В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління Міндоходів у Чернігівській області до Приватного підприємства "Оптімал Трейд" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач 19.12.2013р. звернувся до суду з позовом Приватного підприємства "Оптімал Трейд" і просить стягнути з рахунків відповідача податковий борг з податку на додану вартість в сумі 107668,13 грн., мотивуючи тим, що відповідач належні платежі до бюджету не сплачує.
Представник позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог, зазначив, що підприємство відповідач знаходиться в стадії ліквідації, до моменту затвердження ліквідаційного балансу ліквідатор подає органам доходів та зборів звітність за останній звітний період. Відповідно до ч. 5 ст. 112 ЦК України вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується, вважаються погашеними. З ліквідаційного балансу ПП «Оптімал Трейд» вбачається відсутність податкового боргу, оскільки з моменту отримання ДПІ в м. Чернігові ліквідаційного балансу, вона не звернулась до суду з позовом про стягнення цієї сума, то відповідач вважає її погашеною.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного:
Встановлено, що ПП «Оптімал Трейд» зареєстроване Виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 01.07.2009 року. На обліку в ДПІ в м. Чернігові взято з 02.07.2009 року.
До Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 28.02.2013 року внесено запис про перебування ПП «Оптімал Трейд» у процесі припинення, за рішенням засновників. Відомості про реєстрацію припинення юридичної особі в ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відсутні.
Згідно п.п. 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідач несвоєчасно і не в повному обсязі сплачував податкові зобов'язання, внаслідок чого утворився податковий борг з податку на додану вартість в сумі 107668,13 грн.
Податковий борг з податку на додану вартість виник на підставі несплати податкових зобов'язань, визначених ДПІ в м. Чернігові в податкових повідомленнях-рішеннях № 0005422320 від 14.12.2012 року та № 0005701520 від 27.05.2013 року.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно із п. 97.1., 97.3 ст. 97 ПК України у цій статті під ліквідацією платника податків розуміється ліквідація платника податків як юридичної особи або державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи чи реєстрація у відповідному уповноваженому органі припинення незалежної професійної діяльності фізичної особи (якщо така реєстрація була умовою ведення незалежної професійної діяльності), внаслідок якої відбувається закриття їх рахунків та/або втрата їх статусу як платника податків відповідно до законодавства.
У разі якщо внаслідок ліквідації платника податків частина його грошових зобов'язань чи податкового боргу залишається непогашеною у зв'язку з недостатністю майна, така частина погашається за рахунок майна засновників або учасників такого підприємства, якщо вони несуть повну або додаткову відповідальність за зобов'язаннями платника податків згідно із законом, у межах повної або додаткової відповідальності, а в разі ліквідації філії, відділення чи іншого відокремленого підрозділу юридичної особи - за рахунок юридичної особи незалежно від того, чи є вона платником податку, стосовно якого виникло грошове зобов'язання або виник податковий борг такої філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу.
У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи чи реєстрації у відповідному уповноваженому органі припинення незалежної професійної діяльності фізичної особи (якщо така реєстрація була умовою ведення незалежної професійної діяльності), погашення грошових зобов'язань та/або податкового боргу здійснюється за рахунок майна зазначеної особи.
В інших випадках грошові зобов'язання або податковий борг, що залишаються непогашеними після ліквідації платника податків, вважаються безнадійним боргом і підлягають списанню в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Зазначена норма передбачає, що платник податку до моменту ліквідації - державної реєстрації припинення юридичної особі, несе відповідальність за своїми податковими зобов'язаннями самостійно, тобто ПП «Опітмал Трейд» до моменту ліквідації повинно нести обов'язок по сплаті податків до бюджету, тому суд не приймає до уваги посилання відповідача про, те що його податковий борг вважається погашеним, оскільки в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не зареєстровано припинення юридичної особи - ПП «Опітмал Трейд».
Згідно із п.п. 95.1, 95.2 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п.п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
На виконання вимог ст. 59 Податкового кодексу з метою погашення податкового боргу податковим органом направлено відповідачу податкову вимогу від 26.09.2013 року № 67-22, яку було отримано відповідачем 30.09.2013 року.
Передбачені Податковим кодексом України заходи не привели до погашення податкового боргу.
Згідно п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Приватного підприємства "Оптімал Трейд" (код 36571174) податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 107668,13 грн. на р/р 31110029700002, код платежу 14010100, одержувач: Державний бюджет, код ЄДРПОУ 38054398, банк одержувач: ГУДКСУ в Чернігівській області, МФО 853592
з рахунку в установах банку:
· р/р 26007036166 Полікомбанк, МФО 353100.
Постанова суду набирає законної сили в порядку статей 167,186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя О.В. Кашпур
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2014 |
Оприлюднено | 17.01.2014 |
Номер документу | 36649552 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Кашпур О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні