Рішення
від 28.04.2009 по справі 519-2006
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

519-2006

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 109

РІШЕННЯ

Іменем України

28.04.2009Справа №2-4/519-2006

За позовом  Сімферопольського міжрайонного природоохоронного прокурора ( м. Сімферополь, вул. Дзержинського,6)  в інтересах держави в особі Сімферопольської райдержадміністрації, ( м. Сімферополь, вул.Павленко,1)

До  відповідача  Фірми «Reale», (м. Сімферополь, вул. Серова,8 та ( м. Сімферополь, вул. Декабристів,21)  

про повернення самовільно зайнятої земельної ділянки.

Суддя ГС АРК Бєлоглазова І.К

П Р Е Д С Т А В Н И К И :

Від  позивача –  представник не з'явився

Від відповідача –     представник не з'явився  

З участю прокурора – Куртбедінова М.Х.

        Обставини справи: Сімферопольський міжрайонний природоохоронний прокурор в інтересах держави в особі Сімферопольської райдержадміністрації, м. Сімферополь, звернувся до господарського суду АР Крим з позовом до Фірми «Reale», м. Сімферополь,  про повернення самовільно зайнятої  земельної ділянки. Позовні вимоги мотивовані тим, що Фірма «Reale», м. Сімферополь, не має документа, який посвідчує право власності або право користування земельною ділянкою,  у порушення вимог ст. ст. 125-126  Земельного Кодексу України , але використовує земельну ділянку загальною площею 0,02 га, під розміщення літнього торгівельного майданчика у районі геологічного пам'ятника природи «Червоні печери» на південь від вівцеферми на землях загального користування Сімферопольської райдержадміністрації на території Добровської селищної Ради за межею населеного пункту. За допущені порушення директор Фірми «Reale» притягнутий до адміністративної відповідальності (постанова від 26.05.03р. № 34 та постанова віл 17.02.04 № 13).

       Відповідач у своїх відзивах на позов посилається на те, що  Фірма «Reale» в установленому законом  порядку оформлює необхідні документи для відводу земельної ділянки. Оформлення документів, що встановлюють право на оренду  даної земельної ділянки, затримувалося з провини позивача, який тільки після відповідного рішення суду

(справа №2-2/1287-06) видав розпорядження про згоду на розробку проекту землевпорядкування. У даний час робота по оформленню документів завершується.

        Ухвалою ГС АР Крим від 26.04.2005 р.  провадження по справі зупинялося до розгляду господарським судом АР Крим справи №2-17/7005-2004.

        Ухвалою ГС АРК від 14.04.08р суд поновив провадження по справі у зв'язку з розглядом справи № 2-17/7005-2004 (№2-2/1287-06А) по суті. Цією ж ухвалою з врахуванням суб'єктного  складу учасників спору  суд на стадії розгляду справи перейшов на процедуру, визначену для здійснення адміністративного судочинства.

     На даний час, враховуючи  приписи рекомендації Президії Вищого господарського суду від 27.03.2007 р. №04-5/120 «Про  деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам», інформаційного листа Вищого господарського суду України від 18.03.2008 р. №01-8/164 «Про деякі питання застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2007 р.» суд,  дійшов висновку, що дана справа  має розглядатися за правилами господарського судочинства. При цьому суд приймає до уваги, що  предметом даного спору, у якому беруть участь суб'єкт господарської діяльності та суб'єкт владних повноважень, є право користування земельною ділянкою. Спір про право незалежно від участі в ньому суб'єкта владних повноважень, підлягає вирішенню в порядку господарського судочинства. Отже, подальше провадження у даній справі суд вважає за необхідне здійснювати у порядку Господарського процесуального кодексу України.

      Сторони явку своїх представників у судове засідання не забезпечили, про час та місце розгляду справи були своєчасно сповіщені рекомендованою поштою з повідомленням про вручення .

    Розглянув матеріали справи, заслухав думку прокурора, суд -

                                                               

                                                             В С Т А Н О В И В:

16.05.03р державним інспектором з використання та охорони земель Сімферопольського району було складено акт перевірки дотримання норм земельного законодавства, згідно з яким Фірма «Reale» самовільно зайняла земельну ділянку площею 0.02 га пасовища з земель запасу к півдню від існуючої вівцефермі на території Добровської селищної Ради за межами населених пунктів. На самовільно зайнятій земельній ділянці забетоновано майданчик 15м х10 м., складовано будівельні матеріали.

Відносно комерційного директора Фірми «Reale» було складено протокол № 033 від 16.05.03р. про адміністративне правопорушення  у галузі використання та охорони земель, на підставі якого постановою  від 26.05.03р. № 34 комерційного директора Фірми «Reale» було оштрафовано. Крім того, йому було дано вказівку № 34 від 26.05.03р. у термін до 26.06.03р. усунути зазначене порушення земельного законодавства.

Проведеною Держінспекцією перевіркою ( акт від 27.11.03р № 68) було встановлено, що виявлені  порушення земельного законодавства не усунуті.

Комерційному директору Фірми «Reale» вдруге було дано вказівку № 56 від 27.11.03р. про усунення правопорушень в галузі використання і охорони земель протягом 30 днів.

У зв'язку з тим, що порушення знов не було усунено, 16.02.04р у відношенні комерційного директора Фірми «Reale» було складено протокол про адміністративне правопорушення № 001136. Постановою Головного державного інспектора з використання та охорони земель Сімферопольського району, комерційний директор Фірми «Reale» був притягнутий до адміністративної відповідальності згідно зі ст.. 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Але й після цього земельну ділянку не було звільнено.

Провадження у справі  зупинялося до розгляду по суті  справи №2-17/7005-2004 (2-2/1287-2006А) за позовом Фірми «Reale» до Сімферопольської райдержадміністрації про спонукання до видання розпорядження на розробку проекту відводу.

Постановою ГС АРК від 03.02.06р. позов було задоволено. Ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 22.05.06р постанова ГС АРК  від 03.02.06р залишена без змін.

Після поновлення провадження у справі суд за клопотанням відповідача неодноразово відкладав розгляд справи та зобов'язував відповідача надати документи, які підтверджують його право на користування спірною земельною ділянкою. Але такі документи суду  не були надані. Не надано також документів, які б підтвердили звільнення та повернення відповідачем цієї земельної ділянки власникові.

       На підставі п. 12 Перехідних положень, ст. ст. 123,124 Земельного кодексу України передача в оренду земельної ділянки в урочищі «Кизил Коба» відносіться до компетенції Сімферопольської районної державної адміністрації.

      Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після отримання його власником або користувачем документу, який посвідчує право власності або право постійного користування земельною ділянкою, яким є державний акт встановленої КМ України форми. Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди та його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), отримання документу, що засвідчує право на нього, і державної реєстрації, забороняється.

      Відповідно ст. 124 Земельного Кодексу України передача в оренду земельних ділянок юридичним особам із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку , встановленому ст.. 123 Земельного Кодексу України .

      В порушення вказаних вимог закону Фірма «Reale» приступила до використання земельної ділянки з земель сільськогосподарського призначення  Добровської селищної Ради за межами населених пунктів загальною площею 0,02 га, без отримання та реєстрації документа, який посвідчує її право користування земельної ділянки,  тобто самовільно.

      Відповідно до ст.. 212 Земельного кодексу України самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування витрат, понесених за час незаконного користування ними.  Приведення земельних ділянок у придатний для  використання стан, включаючи знесення будинків, будівель і споруд, здійснюється за рахунок громадян або юридичних  осіб,  які  самовільно  зайняли земельні ділянки.  Повернення   самовільно    зайнятих   земельних   ділянок  провадиться за рішенням суду.

    Зі змісту Закону вбачається, що повернення земельної ділянки означає не тільки припинення діяльності правопорушника  на цієї земельній ділянці, але й  приведення її у становище, придатне для використання згідно з ч.2 ст. 212 Земельного Кодексу України.

   Враховуючи, що на день розгляду спору відповідачем не надані документи, які б свідчили про добровільне повернення земельної ділянки позивачеві, суд вважає , що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими.

  Спір розглянуто за наявними у справі матеріалами. Інших документів сторонами не надано.

   Судові витрати суд відносить на сторони за правилами ст. 49 ГПК України.

   З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 49, 75,82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд –

В И Р И Ш И В :

    1. Позов Сімферопольського міжрайонного природоохоронного прокурора  в інтересах держави в особі Сімферопольської райдержадміністрації задовольнити.

 2. Зобов'язати Фірму «Reale», (м. Сімферополь, вул. Серова,8 та м. Сімферополь, вул. Декабристів21) повернути власнику – Сімферопольській райдержадміністрації, (м. Сімферополь, вул. Павленко,1) самовільно зайняту земельну ділянку загальною площею 0,02 га, яка розташована на території Добровської селищної ради к півдню від вівцеферми у районі геологічного пам'ятника природи «Червоні печери», а також  за власний рахунок привести цю земельну ділянку у придатне становище шляхом звільнення та зносу самовільно забетонованого  майданчика.

 3. Стягнути з Фірми «Reale», (м. Сімферополь, вул. Серова,8 та м. Сімферополь, вул. Декабристів21, ідентифікаційний код 24691003) у дохід Державного бюджету (р/р 3115095700002, МФО 824026, ЗКПО 34740405, код платежу 22090200 у банку отримувача ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь, отримувач: Держбюджет м. Сімферополь) 85 грн. державного мита.

4. Стягнути з Фірми «Reale», (м. Сімферополь, вул. Серова,8 та м. Сімферополь, вул. Декабристів21, ідентифікаційний код 24691003) у дохід Державного підприємства  «Судовий  інформаційний центр»  ( отримувач 22050000 Держбюджет м. Сімферополь в УДК у м. Сімферополі ГУ ДКУ в АРК, ЗКПО 34740405, МФО 824026) 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

          Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Білоглазова І.К.

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення28.04.2009
Оприлюднено28.05.2009
Номер документу3667298
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —519-2006

Рішення від 28.04.2009

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Білоглазова І.К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні