Постанова
від 17.12.2013 по справі 801/11027/13-а
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 грудня 2013 р. Справа №801/11027/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Пакет Т.В.,

при секретарі судового засідання - Мельниковій А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Сімферополь Автономної Республіки Крим до Казенного підприємства "Південний еколого-геологічний центр" про стягнення заборгованості, -

Обставини справи: Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Сімферополь АР Крим звернулось до суду з позовом до Казенного підприємства "Південекогеоцентр" про стягнення заборгованості у розмірі 524,03 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополь АР Крим як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зобов'язаний, відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", Закону України "Про наукову і науково - технічну діяльність" відшкодовувати позивачу різницю між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник. Позивачем на адресу відповідача було направлено відповідне повідомлення про необхідність відшкодування понесених витрат, сума яких за жовтень 2013 року склала 524,03 гривень, проте вказана сума в передбачені законодавством строки відповідачем не сплачена.

У судове засідання представник позивача не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, в своїх позовних вимогах просив справу розглянути у його відсутності.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду клопотання про розгляд справи у його відсутності.

Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись ст. ст. 122, 128 КАС України вважає можливим розглянути справу за відсутності представників позивача та відповідача, повідомлених про час, дату та місце розгляду справи належним чином.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач Казенне підприємство "Південний еколого-геологічний центр" перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду в Київському районі м.Сімферополь АР Крим.

Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-IV (далі по тексту - Закон).

Стаття 3 Закону визначає, що Пенсійний фонд і юридичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.

Розмір пенсії науковим працівникам, умови її виплати та доставки, окрім Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", визначаються також Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" від 13.12.1991 № 1977-XII (далі по тексту - Закон № 1977-XII).

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону № 1977-XII держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.

Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 цього Закону та частини другої статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески).

Відповідно до Закону № 1977-XII різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується у тому числі за рахунок коштів Державного бюджету України.

Так, згідно з п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 372 "Про затвердження Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи" за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів

Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.

Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках (п. 5 Порядку).

Відповідно до п. 8 Порядку у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.

Позивачем на адресу відповідача було направлене повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково -технічну діяльність" та виплаченої науковим співробітникам, і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.

Відповідно до вказаного повідомлення сума, що підлягає відшкодуванню у жовтні 2013 становить 524,03 грн. (а.с.4).

Однак, заборгованість з цих витрат за жовтень 2013 року не була відповідачем в передбачені законодавством строки, тобто до 25 жовтня 2013 року відшкодована позивачу, що зокрема підтверджується даними розрахунку заборгованості (а.с.3).

За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 9, 11, 69-71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Казенного підприємства "Південний еколого-геологічний центр" (95007, м. Сімферополь, вул. Беспалова, 47, р/р № 260093013247 в ОКБ м. Сімферополь, МФО 324485, ЄДРПОУ 23450378) на користь Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Сімферополь АР Крим (м. Сімферополь, вул. Київська, 125-б, ЄДРПОУ 20725930) заборгованість у розмірі 524 (п'ятсот двадцять чотири) грн. 03 коп. на р/р № 25600010045701 в ВАТ "Державний ощадний банк України", м. Сімферополь, МФО 324805.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Пакет Т.В.

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення17.12.2013
Оприлюднено20.01.2014
Номер документу36679802
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —801/11027/13-а

Постанова від 17.12.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Пакет Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні