Рішення
від 14.01.2014 по справі 923/1634/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

тел. /0552/ 49-31-78

Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 січня 2014 р. Справа № 923/1634/13

Господарський суд Херсонської області у складі судді Гридасова Ю.В. при секретарі Зуденко Є.С., розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Прокурора м. Херсона в інтересах держави в особі Управління естетики та зовнішньої реклами департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради, м. Херсон,

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Херсон,

про стягнення 3759 грн. 74 коп.,

за участю прокурора - Іванчук Ю.О., посвідчення № 015238 від 14.02.13 р.;

за участю представників:

позивача - не прибув;

відповідача - не прибув.

Прокурор звернувся до господарського суду Херсонської області з позовною заявою у якій просить стягнути з відповідача на користь позивача 3681грн.59коп. основного боргу та 78грн.15коп. пені, відповідно до умов договору про тимчасове користування місцями для розташування рекламних засобів від 01.02.2011 року № 01-16-160/11, укладеного між позивачем та відповідачем.

Прокурор в ході судового засідання підтримав вимоги, викладені у позовній заяві, а також подав письмову заяву про припинення провадження по справі в частині стягнення основного боргу у розмірі 1340грн.51коп., сплаченого відповідачем після звернення прокурора з даним позовом.

Позивач та відповідач, повідомлені про час, дату і місце проведення засідання господарського суду належним чином, відповідно до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України, не скористалися своїм правом на участь у вирішенні спору, позивач про причини неявки господарський суд не повідомив. Відповідач відзив на позовну заяву до дня засідання суду не представив, двічі (до судових засідань 12.12.13 та 14.01.14) надіславши клопотання про відкладення розгляду справи. Останнє клопотання відповідача про відкладення розгляду справи залишене судом без задоволення, оскільки до нього не додано жодних доказів на підтвердження викладених у ньому обставин.

Відповідно до положень ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними у ній матеріалами.

У судовому засіданні 14.01.14 оголошено вступну та резолютивну частини рішення по справі.

Заслухавши пояснення учасників судового процесу, що прибули в судове засідання, дослідивши наявні матеріали справи, господарський суд

в с т а н о в и в :

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про рекламу» реклама, що розмішується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг є зовнішньою рекламою. Положеннями ст. 2 вказаного Закону передбачено, що відносини пов'язані з виробництвом, розповсюдженням та споживанням реклами на території України регулюються даним законом.

Відповідно до п. 5 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 2067 від 29.12.2003 (зі змінами та доповненнями) для регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами сільська, селищна, міська рада може утворювати відділ, управління, інший виконавчий орган або покладати відповідні функції на існуючий відділ, управління (далі-Робочий орган).

Абзацом 7 п. 13 вказаних Типових правил передбачено, що плата за тимчасове користування місцем, що перебуває в комунальній власності, зараховується до бюджетів територіальних громад сіл, селищ і міст.

Згідно з п. 2.1. Правил розміщення та експлуатації об'єктів зовнішньої реклами та інформації в місті Херсоні, затверджених рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради № 73 від 15.02.2011, робочий орган - виконавчий орган міської ради, уповноважений Херсонською міською радою укладати договори про право тимчасового користування місцями (для розміщення рекламних засобів), що перебувають у комунальній власності Херсонської територіальної громади, здійснювати контроль за надходженням плати за договорами, організовувати або здійснювати власними силами та засобами демонтаж самовільно встановлених рекламних засобів та виконувати інші повноваження, передбачені даними Правилами та установчими документами.

Відповідно до п. 3.1.16 Правил робочий орган укладає договори з розповсюджувачами зовнішньої реклами. Веде реєстрацію і облік укладених договорів. Пунктом 6.1 вказаних Правил передбачено, що плата за тимчасове користування місцями, які перебувають у комунальній власності, для розташування РЗ здійснюється на підставі договору, укладеного Робочим органом та розповсюджувачем, відповідно до затверджених тарифів і коефіцієнтів, а місцями, що перебувають у державній або приватній власності - на договірних засадах з їх власником або уповноваженим ним органом (особою).

Рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради № 15 від 13.01.2011 затверджено типову форму договору про тимчасове користування місцем для розташування рекламного засобу.

Крім того, п. 1. рішення Херсонської міської ради № 87 від 28.01.2011 Про внесення змін до Тарифів на користування міськими об'єктами і територіями під розміщення зовнішньої реклами і інформації, затверджених - пунктом 1.2 рішення міської ради від 26.09.2006 № 91 внесено зміни до вказаних Тарифів шляхом підвищення їх на 100% з 01.02.2011, згідно з додатком.

Також згідно з п. 1.2. рішення Херсонської міської ради № 143 від 31.03.2011 «Про внесення змін до рішення міської ради від 26.09.2006 № 91 «Про порядок розміщення та експлуатації об'єктів зовнішньої реклами та інформації в місті Херсоні»» внесено зміни до пункту 1.3 даного рішення, затверджено Коефіцієнти зон розміщення рекламних засобів у місті Херсоні у новій редакції, згідно з додатком.

Положеннями ч. 1 ст. 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що міська рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Рішенням Херсонської міської ради № 983 від 26.02.2013 затверджено Положення про управління естетки та зовнішньої реклами департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради.

Пунктом 1 вказаного Положення передбачено, що управління естетики та зовнішньої реклами департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради (далі - Управління) є виконавчим органом міської ради, підзвітним та підконтрольним Херсонській міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету та міському голові, уповноважене здійснювати функції робочого органу із регулювання діяльності у сфері розміщення об'єктів зовнішньої реклами на території Херсонської міської ради, відповідно до чинного законодавства України.

Відповідно до п.п. 1.1. п. 1 Положення Управління є юридичною особою. Згідно з п. 4.16 Положення Управління має право у межах компетенції укладати договори. Виходячи з викладеного Управління є органом уповноваженим відповідно Закону України «Про рекламу» та Положення здійснювати регулювання діяльності в сфері розміщення зовнішньої реклами.

Між Управлінням естетики та зовнішньої реклами департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради (надалі за текстом рішення - Управління, Позивач) та ФОП ОСОБА_1 (надалі за текстом рішення - Організація, Відповідач) укладено договір № 01-16-160/11 від 01.02.2011 про тимчасове користування місцями для розташування рекламних засобів, відповідно до п.1.1 яких Управління як уповноважений Херсонською міською радою орган на умовах та в порядку, передбаченому Договором, надає, а ФОП ОСОБА_1 приймає в тимчасове платне користування місця, з метою розташування на них рекламних засобів, які використовуються для розміщення зовнішньої реклами.

Відповідно до п. 1.3 Договору адреса, площа, кількість місць, що надаються в користування за Договором, визначаються згідно з додатком 1 до Договору.

Пунктом 2.1 Договору передбачено, що за користування місцем Організація щомісячно сплачує плату, розрахунок якої здійснюється у відповідності до тарифів, установлених відповідним рішенням міської ради.

Відповідно до п. 2.4. Договору плата за користування місцем для розташування рекламного засобу сплачується Організацією щомісяця, за 10 днів до кінця поточного місяця за розрахунками, згідно з додатком 2 до Договору, у безготівковій формі на поточний рахунок Робочого органу, незалежно від наслідків господарської діяльності Організації, наявності або відсутності підписаних сторонами актів наданих послуг.

Відповідно до п. 8.1 Договору Договір вступає в силу з моменту підписання його сторонами і діє до закінчення його строку.

В період часу з 01.01.2012 по 01.01.2013 у ФОП ОСОБА_1 виникла заборгованість за Договором № 01-16-160/11 від 01.02.2011 з 01.01.2012 по 01.01.2013 - 361,69 грн., з 01.01.2013 по 01.10.2013 - 3398,05 грн. Всього, на загальну суму 3759,74 грн. Даний факт підтверджується довідкою-розрахунком боргів за тимчасове користування місцем для розташування рекламного засобу. Вказана заборгованість ФОП ОСОБА_1 не погашена.

Відповідно до умов п. 6.3. Договору за несвоєчасну оплату платежів за користування місцем Організація сплачує на користь Управління пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми прострочених платежів за весь час прострочення.

Відповідно до положень ст. 549 Цивільного кодексу України (435-4) неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Частиною 2 статті 551 ЦК України передбачено що вразі, якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.

Законом України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" (№ 543/96-ВР від 22.11.1996 р.) встановлено, платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін (ст. 1 Закону). Розмір пені, передбачений статтями 1 та 2 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу, та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховується пеня (Стаття 3 Закону, із змінами, внесеними згідно із Законом N 2921-III (2921-14) від 10.01.2002 ).

Статтею 232 (ч. 6) Господарського кодексу України (436-4) встановлено, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором , припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

За поданим позивачем розрахунком розмір пені становить 78грн.15коп.

Відповідно до положень ст. 526 Цивільного кодексу України (435-4) зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

За вказаних обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню в частині щодо стягнення суми основного боргу у розмірі 2341грн.08коп. та пені у розмірі 78грн.15коп. Підлягає припиненню, на підставі п. 1-1 ч. 1 ст. 80 ГПК України, провадження у справі в частині позовних вимог щодо стягнення основного боргу у розмірі 1340грн.51коп., сплаченого відповідачем після звернення прокурора з даним позовом.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.

На підставі зазначених вище норм матеріального права, керуючись ст. ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України,

в и р і ш и в :

1. Позов задовольнити частково.

2. Припинити провадження по справі в частині позовних вимог щодо стягнення 1340грн.51коп. основного боргу.

3. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1, адреса держреєстрації - АДРЕСА_1, фактична адреса - АДРЕСА_2):

а) на користь Управління естетики та зовнішньої реклами департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради (ідентифікаційний код - 37465343, адреса - 73003, місто Херсон, вул. Кірова, 20) 2341грн.08коп. основного боргу, 78грн.15коп. пені;

б) в доход державного бюджету України (код отримувача - 37959779 УДКСУ у місті Херсоні, банк ГУДКСУ у Херсонській області, МФО - 852010, р\рахунок № 31215206783002, судовий збір, код 03500045) 1720грн.50коп. судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

(Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом).

Повне рішення складено "20" січня 2014 р.

Суддя Ю.В. Гридасов

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення14.01.2014
Оприлюднено20.01.2014
Номер документу36683123
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/1634/13

Рішення від 14.01.2014

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Гридасов Ю.В.

Ухвала від 26.11.2013

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Гридасов Ю.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні