Постанова
від 16.01.2014 по справі 821/4350/13-а
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2014 р. Справа № 821/4350/13

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гомельчука С.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Херсоні до товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Юрмаш-Універсал" про стягнення заборгованості по страховим внескам,

встановив:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Херсоні (далі -позивач, Фонд) звернулось до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Юрмаш-Універсал" (далі - відповідач, ТОВ "БК "Юрмаш-Універсал", товариство) заборгованість зі сплати страхових внесків в розмірі 1016 грн. 37 коп.

Позовні вимоги мотивує тим, що з 21 жовтня 2013 року по 23 жовтня 2013 року позивачем проведено перевірку відповідача щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, про що складено акт перевірки № 240. В результаті перевірки виявлено несвоєчасну виплату ТОВ "БК "Юрмаш-Універсал" заробітної плати з 01 вересня 2008 року по 30 червня 2009 року в сумі 909 грн. 65 коп. , на яку не були нараховані та сплачені страхові внески, внаслідок чого утворилась заборгованість на суму 1016 грн. 37 коп., в тому числі пеня за несвоєчасну сплату страхових внесків в розмірі 106 грн. 72 коп. На момент пред'явлення позову до суду вищевказана недоїмка не погашена відповідачем у добровільному порядку, а тому підлягає стягненню.

Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не надав, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлень, які містяться в матеріалах справи.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату , час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає можливим розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Херсоні як платник страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за реєстраційним номером 2119008893.

Відповідно до п.2 ч.2 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23 вересня 1999 року за № 1105-XIV (далі- Закон № 1105-XIV) (редакція статті Закону чинна на момент виникнення правовідносин) передбачено обов'язок роботодавця як страхувальника своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду.

Пунктом 4.12 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду від 12.07.2007 р. № 36, зареєстрованої у Мін'юсті 01 серпня 2007 року № 867/14134 (далі - Інструкція) (чинна на момент виникнення правовідносин) встановлено, що страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.

Згідно з пунктом 5.1 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк.

Як вбачається з матеріалів справи, у період з 21 жовтня 2013 року по 23 жовтня 2013 року головним спеціалістом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Херсоні Нефедовою О.В., з відома керівника товариства Селіванова В.Ю., проведено перевірку відповідача щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за період з 01 квітня 2011 року по 30 вересня 2013 року, яка оформлена актом перевірки № 240. Перевіркою встановлено порушення відповідачем строків та обсягів сплати страхових внесків до Фонду в результаті несвоєчасної виплати 30 березня 2012 року заробітної плати з 01 вересня 2008 року по 30 червня 2009 року в сумі 909 грн. 65 коп. та зобов'язано товариство сплатити недоїмку в розмірі 909 грн. 65 коп. та пеню за несвоєчасну сплату страхових внесків на суму 106 грн. 72 коп.

Наведений вище акт перевірки підписаний керівником відповідача особисто та скріплений печаткою ТОВ "БК "Юрмаш-Універсал", керівникові вручено примірник акту під розписку. Доказів його оскарження суду не надано.

Таким чином, враховуючи, що заборгованість ТОВ "БК "Юрмаш-Універсал" перед відповідачем виникла у період до 1 січня 2011 року, застосуванню у даному випадку підлягають норми законодавства, які діяли до набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", в частині щодо визначення розмірів заборгованості та порядку і строків їх стягнення.

Відповідно до ч.1,ч.2 ст. 52 КАС України (редакція статті Закону чинна на момент виникнення правовідносин) страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку, відповідно до закону.

За прострочення сплати страхового внеску до Фонду соціального страхування від нещасних випадків із страхувальника стягується пеня згідно із законом.

Абзацами 5, 6 пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", встановлено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

На час розгляду справи заборгованість зі сплати страхових внесків на загальну суму 1016 грн. 37 коп. залишається не погашеною.

Оскільки відповідачем не виконано обов'язку страхувальника, передбаченого Законом № 1105-XIV, добровільно не сплачено суми заборгованості по страхових внесках, а тому недоїмка в розмірі 909 грн. 65 коп. та пеня в сумі 106 грн. 72 коп. підлягає стягненню в судовому порядку.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Херсоні є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного та керуючись ч.4 ст. 94, ч.6 ст.128, ст.ст. 158-163, 167 КАС України суд,-

постановив :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Юрмаш-Універсал", код ЄДРПОУ 35329741, на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Херсоні заборгованість на загальну суму 1016 (одна тисяча шістнадцять) грн. 37 коп., а саме недоїмку в розмірі 909 (дев'ятсот дев'ять) грн. 65 коп. та пеню в сумі 106 (сто шість) грн. 72 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Гомельчук С.В.

кат. 10.2.1

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.01.2014
Оприлюднено20.01.2014
Номер документу36683157
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —821/4350/13-а

Ухвала від 20.09.2017

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Бездрабко О.І.

Постанова від 16.01.2014

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Гомельчук С.В.

Ухвала від 19.11.2013

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Гомельчук С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні