ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2014 р. Справа № 821/4354/13-а
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гомельчука С.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні до лікувально-оздоровчого комплексу "Маяк" публічного акціонерного товариства проектно-будівельної фірми "ХЕРСОНБУД" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску,
встановив:
Управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні (далі - позивач, УПФУ) звернулося до суду з позовом до лікувально-оздоровчого комплексу "Маяк" публічного акціонерного товариства проектно-будівельної фірми "ХЕРСОНБУД" (далі - відповідач, ЛОК "Маяк" ПАТ ПБФ"ХЕРСОНБУД") про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Адміністративний позов мотивований тим, що відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та має недоїмку зі сплати даного внеску на загальну суму 116266 грн. 58 коп., що включає нараховане зобов'язання відповідно до поданих ЛОК "Маяк" ПАТ ПБФ"ХЕРСОНБУД" до УПФУ звітів за січень - червень 2013 року та фінансові санкції в сумі 3420 грн. 03 коп. Відповідач суми недоїмки не сплатив, рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені № 575 від 06 березня 2013 року у визначеному законом порядку не оскаржив. Станом на 18 листопада 2013 року вказана заборгованість не погашена ЛОК "Маяк" ПАТ ПБФ"ХЕРСОНБУД" добровільно.
26 грудня 2013 року позивач надав до суду заяву про зменшення суми позовних вимог, у зв'язку з частковим погашенням боргу та просить суд стягнути з відповідача заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, з урахуванням уточнень, за січень - червень 2013 року в розмірі 105370 грн. 13 коп. та нарахованих фінансових санкцій в сумі 3420 грн. 03 коп.
Представником позивача надано суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не надав, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату , час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні у справі письмові докази , суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Публічне акціонерне товариство проектно-будівельна фірма "Херсонбуд", відокремленим підрозділом якого є лікувально-оздоровчий комплекс "Маяк", має статус юридичної особи та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в місті Херсоні за реєстраційним номером 2120000715 та з 01 січня 2011 року є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно з пп. 2 п. 2.1 розділу ІІ Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 р. № 8-2 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду Українивід 25 лютого 2008 р. № 5-5), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2002 р. за № 442/6730 одним з основних завдань Управління є збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст.1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08 липня 2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI у редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з п.1 ч.1 ст.4 Закону № 2464-VI платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Пунктом 1 ч.2 ст. 6 Закону № 2464-VI встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 7 Закону № 2464-VI єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
За приписами ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VI платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
За приписами ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Із досліджених письмових доказів слідує, що відповідачем подано до управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні звіти - нарахування єдиного внеску (Таблиця 1) за січень - червень 2013 року. Загальна сума єдиного внеску, що підлягала сплаті у визначений ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VI строк, нараховує 117178 грн. 23 коп. Згідно з даними карток особового рахунку платника єдиного внеску та відповідно до заяви позивача від 26 грудня 2013 року ЛОК "Маяк" ПАТ ПБФ "ХЕРСОНБУД" частково сплачено єдиний внесок в розмірі 11808 грн. 10 коп.
Крім того, 06 березня 2013 року УПФУ винесено рішення № 575 про застосування до відповідача штрафних санкцій в сумі 2563 грн. 41 коп. та нарахування пені в розмірі 856 грн. 62 коп. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20 серпня 2012 року до 17 грудня 2012 року. Правом щодо оскарження вказаного рішення позивач не скористався, зазначену у ньому суму зобов'язання не сплатив.
Станом на 16 січня 2014 року недоїмка зі сплати єдиного внеску за січень - червень 2013 року в розмірі 105370 грн. 13 коп. та з нарахованих фінансових санкцій в сумі 3420 грн. 03 коп. залишається несплаченою.
Оскільки лікувально-оздоровчим комплексом "Маяк" публічного акціонерного товариства проектно-будівельної фірми "ХЕРСОНБУД" не виконано обов'язку платника єдиного внеску, передбаченого Законом № 2464-VI, добровільно не сплачено суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а тому недоїмка на загальну суму 108790 грн. 16 коп. підлягає стягненню в судовому порядку.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного та керуючись ч.4 ст.94, ч.6 ст.128, ст.ст. 158-163, 167 КАС України суд,-
постановив :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з лікувально-оздоровчого комплексу "Маяк" публічного акціонерного товариства проектно-будівельної фірми "ХЕРСОНБУД", код ЄДРПОУ 14125509, заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень - червень 2013 року в розмірі 105370 (сто п'ять тисяч триста сімдесят) грн. 13 коп. та нарахованих фінансових санкцій в сумі 3420 (три тисячі чотириста двадцять) грн. 03 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Гомельчук С.В.
кат. 10.1
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2014 |
Оприлюднено | 20.01.2014 |
Номер документу | 36683190 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Гомельчук С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні