СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 306/2209/13-ц
Провадження № 2/306/41/14
Рядок статзвіту № 1
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17.01.2014 року м. Свалява
Свалявський районний суд Закарпатської області в особі:
головуючого - судді : Е.А. Вінер
з секретарем : Л.І. Фалес
з участю позивача : ОСОБА_1
адвоката позивача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Свалява цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до реєстраційної служби Свалявського районного управління юстиції Закарпатської області, Свалявської міської ради про визнання права власності на житловий будинок та зобов"язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до реєстраційної служби Свалявського районного управління юстиції Закарпатської області, Свалявської міської ради про визнання права власності на житловий будинок та зобов"язання вчинити дії посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_3. За життя батько позивача побдував житловий будинок, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1. В житловому будинку на момент смерті батька проживав позивач та він вважає, що є спадкоємцем нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1, а тому просить винести рішення, яким визнати за ним право власності на житловий будинок та зобов"язати реєстраційну службу Свалявського районного управління юстиції зареєструвати житловий будинок.
В судовому засіданні позивач та його адвокат позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просять їх задовольнити.
Представник Свалявської міської ради в судове засідання не з"явився, проте надав суду заяву в якій просить розглянути справу без участі їх участі (а.с. 24).
Представник Свалявського районного управління юстиції в судове засідання не з"явився по невідомим суду причинам.
Судом у відповідності до ст.35 ЦПК України залучено до участі в судовому засіданні в якості третьої особи без самостійних вимог Свалявської державної нотаріальної контори.
Представник Свалявської державної нотаріальної контори в судовому засіданні пояснила, що дійсно нею в 1990 році було нотаріально посвідчено договір про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва будинку на ім"я ОСОБА_4, проте даний договір не був зареєстрований в бюро технічної інвентаризації.
Заслухавши пояснення позивача та його адвоката, дослідивши матеріали справи, суд приходить до слідуючого висновку.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 виданого відділом реєстрації актів громадянського стану Свалявського районного управління юстиції Закарпатської області ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 5).
Згідно договору про надання у безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку від 24 березня 1990 року ОСОБА_3 відповідно до рішення виконкому Ради народних депутатів за №21 від 18 січня 1990 року відведено земельну ділянку на право безстрокового користування за адресою АДРЕСА_1 (а.с. 8).
Рішенням Свалявського районного суду Закарпатської області від 09 грудня 2013 року встановлено факт, що договір про надання у безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку від 24 березня 1990 року на домоволодіння в АДРЕСА_1 належав ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 41).
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 батько ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 є ОСОБА_3 (а.с. 6).
Судом встановлено, що інших спадкоємців до майна померлого ОСОБА_3 немає. Згідно будинкової книги на домоволодіння за адресою АДРЕСА_1 ОСОБА_1 зареєстрований та проживає у вищевказаному житловому будинку з 17 листопада 1998 року разом з дружиною та дітьми (а.с.15).
Статтею 328 ЦК України передбачено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно ст. 1261 ЦК України в першу чергу право на спадкування мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті.
Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину.
Враховуючи те, що позивач на час відкриття спадщини постійно проживав в житловому будинку за адресою АДРЕСА_1, інших спадкоємців до майна померлого ОСОБА_3 немає, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити та визнати право власності на житловий будинок за ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1
Керуючись ст. ст. 10, 15, 35, 62, 88, 212, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 328, 1261, 1268 ЦК України, суд
Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до реєстраційної служби Свалявського районного управління юстиції Закарпатської області, Свалявської міської ради про визнання права власності на житловий будинок та зобов"язання вчинити дії задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1
З обов"язати реєстраційну службу Свалявського районного управління юстиції в Закарпатській області зареєструвати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1
На рішення може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з моменту його проголошення до апеляційного суду Закарпатської області через Свалявський районний суд Закарпатської області.
ГОЛОВУЮЧИЙ: Е. А. Вінер
Суд | Свалявський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2014 |
Оприлюднено | 20.01.2014 |
Номер документу | 36687195 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Свалявський районний суд Закарпатської області
Вінер Е. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні