cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
21.01.14 № 910/661/14
Суддя Гавриловська І.О., розглянувши
позовну заяву Обслуговуючого кооперативу «Гаражний кооператив «Садко»
до 1) Публічного акціонерного товариства «Банк «Таврика»
2) Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Банк «Таврика» Соловйової Н.А.
про зобов'язання включити до сьомої черги кредиторів і повернення банківського вкладу за договором № 405 від 26.11.11 р.
УСТАНОВИЛА:
Обслуговуючий кооператив «Гаражний кооператив «Садко» звернувся до господарського суду м. Києва із позовною заявою до Публічного акціонерного товариства «Банк «Таврика» та Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Банк «Таврика» Соловйової Н.А., згідно з яким просить суд відновити термін вимоги про повернення банківського вкладу за договором банківського вкладу «Прибутковий» № 405 від 26.11.11 р., як кредитора; зобов'язати ПАТ «Банк «Таврика» включити вимоги в сьому чергу кредиторів; зобов'язати виплатити грошові кошти в розмірі 38 501,80 грн. по розрахунковому рахунку: Обслуговуючий кооператив «Гаражний кооператив «Садко», 99053, АРК, м. Севастополь, вул. Руднєва, 29, Р/р 26008429844600 в ПАТ «УкрСиббанк» м. Харків, МФО 351005, ОКПО 22325518.
У відповідності до положень пункту 3 статті 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
З поданої до суду позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позивачем не додано належних доказів сплати судового збору.
Законом України N 3674-VI від 08 липня 2011 року «Про судовий збір», який вступив в силу з 01.11.2011 р. встановлено, що за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлюється на рівні одного розміру мінімальної заробітної плати.
Пунктом 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі статтею 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» від 06.12.12 р. № 5515-VI, станом на 01.01.2013 року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становить 1 147,00 грн.
Пунктом 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.
Таким чином, позивач повинен був сплатити судовий збір за одну немайнову та одну майнову вимоги в розмірі 1 147,00 грн. та 1 720,50 грн.
У відповідності до пункту 4 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Згідно з вимогами п. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
У відповідності до частини 1 статті 54 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором чи його заступником, громадянином-суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.
Юридична особа відповідно до ст. 92 Цивільного кодексу України набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів і закону. Отже, від імені юридичної особи позовну заяву підписує повноважна посадова особа, повноваження якої ґрунтуються на установчих документах чи приписах закону.
Особа, яка є представником, повинна мати належним чином посвідчені повноваження на ведення справи в суді.
У постанові Судової палати у господарських справах Верховного Суду України від 17.01.2006 р. № 34/224 у справі за позовом ВАТ до ЗАТ про стягнення 1 593 424,19 грн. зазначається, що відповідно до ст. 28 Господарського процесуального кодексу України справи юридичних осіб у господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника. Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, надають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище. Таким чином, право на представництво юридичної особи пов'язане з наявністю акта органу управління юридичної особи, котрим ця юридична особа наділяє посадову особу повноваженнями вчиняти певні юридичні дії.
Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначено законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їхнє посадове становище. Повноваження керівників юридичних осіб підтверджується:
а) документи, що посвідчують їхнє посадове чи службове становище. До таких документів відносять накази (чи інші аналогічні документи) про призначення на посаду, протоколи зборів про обрання на посаду;
б) установчими документами юридичної особи, в яких містяться повноваження посадових чи службових осіб, що беруть участь у справі як представники цих осіб.
З поданої позовної заяви вбачається, що її підписано Дьяченком Олександром Григоровичем, посадове становище якого не вказано та не надано відповідних доказів у підтвердження його посадового становища, яке надає йому право підпису позовної заяви.
За таких обставин, суд не може дійти висновку про те, що подану Обслуговуючим кооперативом «Гаражний кооператив «Садко» позовну заяву підписано уповноваженою на те особою.
Також, господарський суд зазначає, що до позовної заяви не додано доказів у підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів. Натомість, позивач надав суду копії позовної заяви та додатків до неї у кількості примірників для відповідачів.
У відповідності до ст. 56 ГПК України, позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Згідно з п. 6 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Разом з тим, позивачем також не дотримані вимоги ст. 36 Господарського процесуального кодексу України, якою передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Відповідно до п. 5.27. Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітка про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
Оскільки додані до позовної заяви копії документів, не засвідчені належним чином, такі документи не можуть вважатись належними доказами на підтвердження обставин, викладених в зазначеній заяві.
У відповідності до п. 3 ст. 63 ГПК України, господарський суд повертає позовну заяву без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.
Також, господарський суд зазначає, що у відповідності до ст. 21. ГПК України, сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього кодексу.
Позивачами є підприємства та організації, що подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.
Відповідачами є підприємства та організації, яким пред'явлено позовну вимогу.
Однак, позивач заявив даний позов до другого відповідача - уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Банк «Таврика» Соловйової Н.А. , яка є фізичною особою.
Керуючись пунктами 1, 3, 4 та 6 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИЛА:
Повернути позовну заяву без розгляду на дооформлення.
Звернути увагу позивача, що після усунення недоліків, які стали підставою для повернення позовної заяви без розгляду, він може повторно звернутися до господарського суду міста Києва з позовом.
Суддя Гавриловська І.О.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2014 |
Оприлюднено | 21.01.2014 |
Номер документу | 36716100 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гавриловська І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні