ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
17 січня 2014 р. Житомир справа № 806/8475/13-a
категорія 10
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Попової О. Г. ,
розглянувши у скороченому провадженні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Коростені та Коростенському районі Житомирської області до Приватного підприємства "Техпромзбут" про стягнення 835,73 грн,-
встановив:
Управління Пенсійного фонду України в м. Коростені та Коростенському районі звернулось до суду з позовом, в якому просить стягнути з Приватного підприємства "Техпромзбут" 835,73 грн. заборгованості, в т.ч. 766,13 грн. - заборгованість по сплаті єдиного внеску за період жовтень-грудень 2012 року, 69,60 грн. - штрафні санкції. В обґрунтування позову посилалось на те, що вказана сума заборгованості виникла у зв'язку з невиконанням відповідачем свого обов'язку як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування своєчасно та в повному обсязі сплачувати його згідно з частиною 8 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Відповідач заперечення проти позову суду не надіслав.
Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-VI від 08 липня 2010 року, який набрав чинності з 01 січня 2011 року.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що Приватне підприємство "Техпромзбут" перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Коростені та Коростенському районі Житомирської області, як платник єдиного внеску.
Відповідно до статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-VI від 08.07.2010 року, який набрав чинності з 01.01.2011 року, відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиного внеску) до Пенсійного фонду України.
Відповідно п.п.1, 4 ч.2 ст.6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Згідно ч.3 ст.9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" обчислення єдиного внеску територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Частина 8 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачає, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (ч.12 ст.9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування").
Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом вважається недоїмкою.
Нормами ч. 16 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Із матеріалів справи встановлено, що відповідачем самостійно визначено суму єдиного внеску, що підлягає сплаті за спірний період, що підтверджується звітами про нарахування єдиного внеску (а.с.9-14), проте в повному обсязі не сплачено, чим порушено вимоги статей 6 та 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Згідно рішення управління Пенсійного фонду України в м. Коростені та Коростенському районі Житомирської області №973 від 25 грудня 2012 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску до відповідача застосовано штрафну санкцію в сумі 61,29 грн. та нараховано пеню в розмірі 8,31 грн. Вказане рішення отримано уповноваженою особою відповідача 25 грудня 2012 року, що підтверджується відміткою на вказаному рішенні(а.с.15).
Управлінням Пенсійного фонду України в м. Коростені та Коростенському районі Житомирської області винесено вимогу №Ю 82/1119 від 03.06.2013 року про стягнення з відповідача заборгованості по єдиному соціальному внеску, яка направлялась відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.17).
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Отже, заборгованість у загальній сумі 835,73 грн. вважається узгодженою, оскільки відповідач докази оскарження вимоги №Ю 82/1119 від 03.06.2013 року про сплату боргу по єдиному внеску та рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені №973 від 25 грудня 2012 року суду не надав. Не надав також і докази погашення вказаної суми боргу.
З огляду на викладене, суд вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 183-2, 256 КАС України, суд,-
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Техпромзбут"(вул. Жовтнева буд. 52, м. Коростень, 11500, ЄДРПОУ 33136884, р/р 26002268268 в Райффайзен Банк Аваль, МФО 380805) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Коростені та Коростенському районі Житомирської області (вул. Грушевського 16/1, м. Коростень, 11501, ЄДРПОУ 37909216, р/р 25609312651 ЖОУ ВАТ "Ощадбанк" м. Житомир, МФО 311647) заборгованість у сумі 835 (вісімсот тридцять п"ять) грн. 73 (сімдесят три) коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя О.Г. Попова
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2014 |
Оприлюднено | 23.01.2014 |
Номер документу | 36744156 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Попова Оксана Гнатівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні