Постанова
від 05.08.2008 по справі 15/305-ап-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

15/305-АП-08

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

"05" серпня 2008 р.                                    Справа № 15/305-АП-08

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Клепай З.В. при секретарі Мурашкіні А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу  

за позовом Прокурора Каланчацького району в інтересах держави в особі Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, смт.Каланчак  Херсонської області

до Фермерського господарства "Смарагд", смт.Каланчак Херсонської області  

про  стягнення 2767 грн. 30 коп.

за участю прокурора Павленко І.В.

представників сторін:  

від позивача:  Саплєва О.В. - гол.спеціаліст, довір.б/н          

від відповідача:  не прибув

Прокурор Каланчацького району звернувся з заявою в інтересах держави в особі Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про стягнення з відповідача 2750грн. адміністративно- господарських санкцій та 17грн.30коп. пені у зв'язку з не створенням відповідачем нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів  в 2007 році.

Позивач підтримав позов прокурора.

Відповідач, повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, що підтверджується  поштовим повідомленням про вручення йому судової повістки - виклику 14.06.08р., своїм правом на судовий захист не скористався,  в засідання суду не  з'явився, відзив на позов і витребувані судом документи не надав, клопотання про відкладення розгляду справи не заявив.

Зважаючи на те, що відповідно до ч.2 ст.128 КАС України неприбуття  в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи, справа розглядається по суті за відсутності представника відповідача.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд -          

                                        в с т а н о в и в:

Відповідно до ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991року №875-ХП для підприємств, установ і організацій, у тому числі підприємств, організацій  громадських  організацій інвалідів, фізичних  осіб, які використовують найману працю, встановлюється  норматив робочих місць для забезпечення  працевлаштування інвалідів в розмірі чотирьох відсотків  середньооблікової  чисельності штатних працівників облікового  складу за рік, а якщо  працює від 8 до 25 осіб  - у кількості  одного  робочого місця.

При цьому, частина 3 ст. 19  зазначеного  Закону  передбачає, що  підприємства, установи, організації самостійно здійснюють  працевлаштування  інвалідів у рахунок нормативів  робочих  місць.

Виходячи із загальної чисельності працюючих  від 8 до 25 чоловік  відповідачу на 2007рік визначено норматив робочих місць для  забезпечення  працевлаштування   інвалідів в кількості 1 робочого місця.           

Відповідно до розрахунку позивача із належного нормативу у відповідача в 2007 році фактично інваліди не працювали.                                                   Статтею 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” встановлено, що підприємства, установи і організації, у тому числі підприємства, організації  громадських  організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, передбаченим ст.19 цього Закону, щорічно сплачують відповідним відділенням Фонду  України  соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві об'єднанні, установі, організації у тому числі підприємстві, організації  громадських  організацій інвалідів, фізичної  особи, яка використовує  найману працю за кожне робоче місце, призначене  для працевлаштування інваліда і не  зайняте інвалідом.

При цьому  санкції  розраховуються та сплачуються  підприємствами, установами, організаціями самостійно в строк до 15 квітня року, наступного  за роком в якому  відбулося порушення нормативу, встановленого  ч.1 ст. 19 Закону.

Частиною 2 ст.20 зазначеного Закону передбачено, що порушення строків сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою  нарахування пені  в розмірі 120% річної  облікової  ставки  НБУ, що  діяла на момент  сплати, нараховану на повну суми  недоїмки за весь  її  строк.

Документального  підтвердження створення  нормативу  в кількості 1 робочого місця відповідач суду не  надав, тому вимоги позивача про  стягнення 2750 грн. адміністративно-господарських санкцій та 17 грн. 30 коп. пені  підлягають  задоволенню.

В засіданні оголошувалася вступна та резолютивна частина постанови.

Керуючись ст.87, 94, 95, 96, 98, 162, 163, 167 Кодексу Адміністративного  судочинства   України, суд

п о с т а н о в и в:

1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.                                                  2. Стягнути з товариства з Фермерського господарства "Смарагд", смт. Каланчак, вул.Шмідта, 13, р/рахунок 26003301246 у ВАТ "Ощадбанк" смт.Каланчак, МФО 342188, код 30924341 на користь Херсонського  обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів м.Херсон,  пров.40 років Жовтня, 5-а одержувач УДК  в м.Херсоні  код 24104230; р/р №  31219230700002 в банку Головного управління Державного казначейства  по Херсонській області МФО 852010; * код ЗКПО підприємства; 50070000; 01; - платежі до Фонду соціального захисту інвалідів 2750грн. адміністративно- господарських санкцій та 17грн.30коп. пені, всього - 2767грн.30коп.  Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили та надіслати  ДПІ Каланчацького району.                    

3.Виконавчий лист видати після набрання постановою чинності.

4.Постанову направити сторонам по справі.

Постанова набирає законної сили з  18.08.08.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для  подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                               З.В. Клепай

Дата підписання повного

тексту постанови 06.08.2008р.

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення05.08.2008
Оприлюднено28.05.2009
Номер документу3677853
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —15/305-ап-08

Постанова від 05.08.2008

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Клепай З.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні