Рішення
від 07.10.2008 по справі 29/427-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

29/427-08

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" жовтня 2008 р.                                                            Справа № 29/427-08

вх. № 7188/5-29

Суддя господарського суду Тихий П.В. 

при секретарі судового засідання Михайлюк В.Ю.

за участю представників сторін:

позивача - Шушаріна О.О.  відповідача - Бабича О.Є.

розглянувши справу за позовом

ПФ "Владушка", м. Харків  

до  Харківська міська рада, м. Харків  

про визнання права власності

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати за ним право власності на нежитлові приміщення виробничого будинку літ. «И-1» загальною площею 534,2 кв.м., приміщення виробничого будинку літ. «З-1», загальною площею 614,5 кв.м. та нежитлове приміщення виробничого будинку літ. «К-1», загальною площею 44,2 кв.м., що розташовані по 2-му Вологодському в'їзду, 6-б у м. Харкові, вважати їх такими, що введені в експлуатацію.

          В обґрунтування позову посилається на ст. 331, 376, 392 Цивільного кодексу України.

          Представник позивача у судовому засіданні підтримує заявлені позовні вимоги та просить їх задовольнити.       

Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечує, посилаючись на те, що позивачем порушено порядок вирішення питань, пов*язаних із самочинним будівництвом.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, суд встановив, що приватна фірма «Владушка» на підставі Рішення Харківської міської Ради від 09.08.2000 року «Про дозвіл ПФ «Владушка» на розміщення трьох металевих збірно-розбірних приміщень для зберігання товарів промислового виробництва по 2-му Вологодському в'їзду, 6» за рахунок власних коштів побудувала три металевих збірно-розбірних приміщення цільовим призначенням для зберігання товарів промислового виробництва по 2-му Вологодському в'їзду, 6 у місті Харкові.

Актом державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту підтверджується, що позивач у встановленому порядку ввів об'єкти в експлуатацію.

          Згідно з Рішенням органу місцевого самоврядування, тобто Харківської міської Ради від 11.10.2000 року № 1455 «Про затвердження Акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію трьох металевих збірно-розбірних приміщень ПФ «Владушка» для зберігання товарів промислового виробництва по 2-му Вологодському в'їзду, 6 у Київському районі» зазначений акт Державної приймальної комісії у встановленому Законом порядку затверджений. У тимчасове користування позивача, тобто ПФ «Владушка» надана земельна ділянка.

ПФ «Владушка» був укладений договір від 06.11.2000 року № 2314 на право тимчасового користування землею згідно умов якого у користування позивачу передано земельну ділянку загальною площею 0,8932 га розташовану по 2-му Вологодському в'їзду, 6 у місті Харкові строком 01.02.2025 року.

У 2001 році Рішенням Харківської міської Ради № 719 «Про надання ПФ «Владушка» дозволу на проектування та будівництво тимчасових виробничих та складських приміщень по 2-му Вологодському в'їзду, 6» від 25.04.2001 року позивачу надано дозвіл на проектування та будівництво виробничих та складських приміщень по 2-му Вологодському в'їзду, 6 у місті Харкові на раніше відведеній території земельної ділянки.

На підставі зазначеного рішення органу місцевого самоврядування позивачем за рахунок власних коштів було виконане будівництво трьох нежитлових виробничих будинків, що розташовані за адресою: м. Харків, 2-й Вологодський в'їзд, буд. № 6-б у місті Харкові. В силу виконаної КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» технічної інвентаризації об'єктів нерухомості загальна площа нежитлових приміщень, що розташовані по 2-му Вологодському в'їзду, 6-б у м. Харкові становить: нежитлового приміщення виробничого будинку літ. «И-1» 534,2 кв.м., нежитлового приміщення виробничого будинку літ. «З-1», 614,5 кв.м., нежитлового приміщення виробничого будинку літ. «К-1» 44,2 кв.м. Згідно виготовлених КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» технічних паспортів, зазначені об'єкти знаходяться в стадії завершеного будівництва на 100 %.

          Як вбачається з Технічного висновку «Про стан будівельних конструкцій складських приміщень та можливості їх експлуатації по 2-му Вологодському в'їзду, 6-б», виконаного ТОВ «Контур-С» (Державна Ліцензія серії АБ № 208593 від 09.02.2005 року) будівлі ангарів знаходяться в стадії завершеного будівництва на 100%, мають інженерні сеті електропостачання, встановлено технологічне обладнання. Всі основні несучі конструкції будівель знаходяться у нормальному технічному стані, будівлі придатні до подальшої експлуатації під складські приміщення. Стан будівель відповідає вимогам екологічних, санітарно-гігієнічним, пожарних та інших діючих норм та правил державних стандартів.

          Також, судом було встановлено, що позивач є добросовісним набувачем права власності на зазначені об'єкти нерухомості, на протязі тривалого часу відкрито володіє ними. Будівництво об'єктів нерухомості виконано позивачем за рахунок власних коштів, на підставі Рішень органу місцевого самоврядування та на відведеній для цієї мети у встановленому порядку території земельної ділянки, що в силу договору від 06.11.2000р. № 2314 на право тимчасового користування землею була надана у користування строком на 25 років.

В силу ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, не заборонених законом та вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. В силу ч.2 ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).

Згідно п. 3 статті 376 ЦК України право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, які здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки під уже збудоване нерухоме майно.

Як встановлено матеріалами справи будівництво позивачем нежитлових будівель по 2-му Вологодському в'їзду, 6-б у місті Харкові виконано на підставі Рішення Харківської міської ради № 719 від 25.04.2001 року на площі земельної ділянки, відведеній раніше, і не порушує прав інших осіб, та ніким і ніколи не оскаржувалося.

Відповідно до статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності набувається в порядку визначеному Законом. Право власності є непорушним.

Статтею 319 ЦК України передбачено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Всім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав. Держава безпосередньо не втручається у здійснення власником права власності. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов'язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом. Стаття 318 ЦК України закріплює, що усі суб'єкти права власності є рівними перед законом. При цьому згідно ст. 320 ЦК України власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

          В силу статті 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Україна законодавчо забезпечує усім суб'єктам права власності: громадянам, організаціям та іншим власникам рівні умови захисту права власності. Власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднанні з позбавленням володіння, і завданих цим збитків. Захист права власності здійснюється судом, господарським судом або третейським судом.

У частині визнання нежитлових приміщень такими, що введені в експлуатацію, суд зазначає наступне: у контексті статті 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно, таке як нежитлові приміщення будівель по 2-му Вологодському в'їзду, 6-б у місті Харкові набувається з моменту завершення будівництва та при прийнятті цього нерухомого майна до експлуатації. В ході судового розгляду справи, суд, з урахуванням доказів, що містяться у справі прийшов до висновку, що будівництво зазначених об'єктів нерухомості здійснено у повному обсязі з дотриманням вимог діючого законодавства України. Ця обставина підтверджується наявністю у матеріалах справи рішення Харківської міської Ради від 09.08.2000 року, акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту, Рішення Харківської міської Ради від 11.10.2000 року № 1455 «Про затвердження Акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію трьох металевих збірно-розбірних приміщень ПФ «Владушка» для зберігання товарів промислового виробництва по 2-му Вологодському в'їзду, 6 у Київському районі», договору від 06.11.2000 року № 2314 на право тимчасового користування землею, Рішення Харківської міської Ради № 719 «Про надання ПФ «Владушка» дозволу на проектування та будівництво тимчасових виробничих та складських приміщень по 2-му Вологодському в'їзду, 6» від 25.04.2001 р., технічного паспорту та висновку про стан будівельних конструкцій і можливість їх подальшої експлуатації. Отже з урахуванням приписів ст. 331 ЦК України за змістом якої право власності на новостворене нерухоме майно наступає не раніше завершення будівництва (створення майна), а також моменту вводу в експлуатацію об'єкту, визначаючи право власності ПФ «Владушка» на нежитлові приміщення виробничого будинку літ. «И-1» загальною площею 534,2 кв.м., приміщення виробничого будинку літ. «З-1», загальною площею 614,5 кв.м. та нежитлове приміщення виробничого будинку літ. «К-1», загальною площею 44,2 кв.м., що розташовані по 2-му Вологодському в'їзду, 6-б у м. Харкові, суд визнає їх введеними до експлуатації.

          За таких обставин, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.

          На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 6, 8, 19, 41, 124, 129 Конституції України, ст. ст. 1, 4, 12, 22, 33, 34, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати за Приватною фірмою «ВЛАДУШКА» (Код ЄДРПОУ 24284841, м. Харків, вул. Ак. Павлова, 313-б, кв. 5) право власності на нежитлове приміщення виробничого будинку літ. «И-1» загальною площею 534,2 кв.м., нежитлове приміщення виробничого будинку літ. «З-1», загальною площею 614,5 кв.м. та нежитлове приміщення виробничого будинку літ. «К-1», загальною площею 44,2 кв.м., що розташовані по 2-му Вологодському в'їзду, 6-б у м. Харкові.

Вважати  нежитлове приміщення виробничого будинку літ. «И-1» загальною площею 534,2 кв.м., нежитлове приміщення виробничого будинку літ. «З-1», загальною площею 614,5 кв.м. та нежитлове приміщення виробничого будинку літ. «К-1», загальною площею 44,2 кв.м., що розташовані по 2-му Вологодському в'їзду, 6-б у м. Харкові такими, що введені в експлуатацію.

Суддя                                                                                            Тихий П.В.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення07.10.2008
Оприлюднено28.05.2009
Номер документу3678922
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —29/427-08

Рішення від 07.10.2008

Господарське

Господарський суд Харківської області

Тихий П.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні