27.01.2014
Справа № 434/340/14-ц
Провадження № 2/434/1364/14
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21 січня 2014 року місто Луганськ
Артемівський районний суд м. Луганська в особі судді Река А.С., вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства відкритого типу «ЛуганськоблМЖКбуд» про визнання права власності на гараж,-
В С Т А Н О В И В :
У січні 2014 року позивач звернувся до суду з дійсною позовною заявою.
Згідно зі ст.119 ЦПК України позовна заява, в тому числі, повинна містити: ім'я (найменування) сторін, зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату позивачами судового збору.
Судом встановлено, що позов подано з порушенням вимог викладених у ст. 119 ЦПК України, а саме: відсутні посилання на докази щодо наявності спору між сторонами, а саме ухилення відповідача від виконання обов'язків згідно договору; не зазначено доказів в обґрунтування заявлених вимог до Акціонерного товариства відкритого типу «ЛуганськоблМЖКбуд», адже договір від 25.10.1995 року було укладено з кооперативом «ЛуганськоблМЖКбуд»; відсутні посилання на докази існування спірного гаражу на теперішній час (не додано актів його обстеження, інвентаризації, тощо); відсутні посилання на докази щодо вартості спірного гаражу та судовий збір сплачено не у співвідношенні до цієї вартості відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно п. ч.1 ст.80 ЦПК України ціна позову у позовах про визнання права власності, визначається вартістю майна. Для вирішення питання щодо правильності обчислення сплаченого судового збору, позивачем повинна бути визначена ціна позову, яка складається з дійсної ринкової вартості спірного нерухомого майна, визначеної на час подання позову до суду.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 119-120 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 119, 121, 210 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства відкритого типу «ЛуганськоблМЖКбуд» про визнання права власності на гараж - залишити без руху.
Запропонувати позивачу усунути вказані вище недоліки позовної заяви у п'ятиденний строк з дня отримання ним ухвали.
Роз'яснити, що в іншому випадку позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.С. Река
Суд | Артемівський районний суд м. Луганська |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2014 |
Оприлюднено | 28.01.2014 |
Номер документу | 36808207 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Артемівський районний суд м. Луганська
Река А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні