Рішення
від 08.05.2009 по справі 15/14-297
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

15/14-297

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"08" травня 2009 р.Справа № 15/14-297

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Бучинської Г.Б.

Розглянув справу

За позовом Відкритого акціонерного товариства "Тернопільобленерго", вул. Енергетична, 2, м. Тернопіль, 46000 в особі Тернопільського міського району електричних мереж, вул. І. Франка, 18, м. Тернопіль, 46000

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Алігатор-ІІ", вул. Гайова, 29, м. Тернопіль, 46000

про стягнення вартості недорахованої електроенергії в сумі 99.009,19 грн..

За участю представників сторін:

позивача:          Юрисконсульт Балда-Денисюк Лілія Миколаївна –довіреність № 4126/24 від 24.12.08р.;

Начальник служби енергонагляду Мельник Анатолій Аркадійович –довіреність № 875/24 від 04.03.09р.;

відповідача:          Представник Чудопалов Юрій Юрійович –довіреність б/н від 05.02.08р..

Суть справи:

Відкрите акціонерне товариство "Тернопільобленерго", вул. Енергетична, 2, м. Тернопіль звернулося в господарський суд Тернопільської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алігатор-ІІ", вул. Гайова, 29, м. Тернопіль про стягнення вартості недорахованої електроенергії в сумі 99.009,19 грн..

В розпочатому судовому засіданні учасникам судового процесу роз'яснено їх права та обов'язки, передбачені ст. ст. 20, 22, 81-1 ГПК України.

За відсутності відповідного клопотання технічна фіксація судового процесу не здійснювалась.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги повністю.

Представник відповідача проти позовних вимог заперечив, посилаючись на те, що трансформаторна котушка, експертизу якої було проведено, згідно пломб, привезена з іншої області, не є належним обґрунтуванням позовних вимог, оскільки, вище згадана котушка опломбована спеціалізованою ліцензованою організацією і встановлена працівниками Тернопільського РЕМ. Зазначені пломба була цілісною і неушкодженою так само, як і первинна та вторинна обмотки котушки. Також просить суд врахувати, що заміна такої котушки є неможливою, оскільки остання знаходиться під високою напругою. Також звертає увагу суду на те, що приміщення де знаходиться котушка експертизу якої було проведено та прилади обліку відповідача знаходиться на території іншої юридичної особи, а тому доступ до приладів обліку відповідача могли мати і сторонні особи, а тому вважає, що доводи позивача про те, що заміна котушки могла бути проведена тільки ТзОВ "Алігатор-ІІ" є необґрунтованим. Посилання позивача на падіння споживання електроенергії в 2008 році як на підтвердження своїх позовних вимог вважає необґрунтованим оскільки у зазначений останнім період на території TзOB "Алігатор-П" періодично проводились ремонтно-профілактичні роботи, внаслідок чого електроспоживаючі механізми зупинялись, що і обумовлювало відповідне падіння споживання електроенергії, а з вересня комплекс взагалі не працював у зв'язку з проведенням профілактичних робіт. Також просить суд звернути увагу, що для перерахунку кількості спожитої енергії та суми заборгованості чинне законодавство вимагає наявність умисних діянь з боку споживача, що стали причиною недоврахування кількості спожитої електроенергії, однак таких доказів позивачем не надано.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши представлені докази в їх сукупності, судом встановлено наступне:

Статтею 1 ГПК України передбачено, що підприємства, установи, організації, інші юридичні особи мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом свої порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.

Відповідно до ст. 2 ГПК України господарський суд порушує провадження у справі за позовами, зокрема підприємств і організацій, які звертаються до суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів.

За змістом положень вказаних норм, правом на пред'явлення позову до господарського суду наділені, зокрема юридичні особи, фізичні особи –підприємці, а суд шляхом вчинення провадження у справі здійснює захист осіб, права та охоронювані законом інтереси яких порушені або оспорюються.

Відповідно до ст. 16 Цивільного кодексу України та п. 2 ст. 20 Господарського кодексу України кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів.

Відкрите акціонерне товариство "Тернопільобленерго", вул. Енергетична, 2, м. Тернопіль, зареєстроване Виконавчим комітетом Тернопільської міської ради 21.06.1994р. як юридична особа, що підтверджується довідкою Головного управління статистики в Тернопільській області № 31-20а від 22.10.2008р., а тому наділене правом на звернення до суду за захистом своїх прав.

Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України (далі –НКРЕ) "Про затвердження Правил користування електричною енергією" № 28 від 31.07.1996р., зареєстрованою у Міністерстві юстиції України від 02.08.1996р. за № 417/1442 визначені взаємовідносини споживачів електричної енергії, постачальників електричної енергії та електропередавальних організацій.

Згідно ст. 6 Закону України "Про електроенергетику" та п. 5.1. Правил користування електричною енергією, споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.

Відповідно до ч. 1 ст. 275 ГК України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі –енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.

Як вбачається з матеріалів справи, 27.02.2007р. між ВАТ "Тернопільобленерго" в особі Тернопільського міського району електромереж і ТОВ "Алігатор-ІІ" у справі укладено договір № 2482 про постачання електричної енергії, за умовами якого, позивач, як "Постачальник" по договору, зобов'язується подавати відповідачу електричну енергію, а відповідач, як "Споживач" по договору, зобов'язується своєчасно оплачувати вартість використаної (купленої) електроенергії та здійснювати інші платежі згідно з умовами цього договору, додатками до договору, що є його невідємними частинами, та чинними нормативними актами в сфері користування електроенергією.

Пунктом 9.4. договору сторони визначили, що даний договір набирає чинності з дня його підписання і укладається на строк до 31.12.2007р. Договір вважається продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення терміну дії договору жодною із сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов.

Угодою до договору про постачання електроенергії від 23.09.2008р., що є його невідємною частиною договору, сторони продовжили дію договору до 31.12.2008р..

Додатком № 5 договору встановлено межу балансової приналежності та експлуатаційної відповідальності сторін, яка згідно пункту 9.2. визначає відповідальність відповідача за стан та обслуговування електроустановок, в тому числі за трансформатори струму з розрахунковим коефіцієнтом трансформації 30/5.

Додатком № 7 до договору передбачено графік зняття засобів обліку електричної енергії, з зазначенням в п. 10 додатку переліку об'єктів і точок комерційного обліку "Споживача" по договору, в якому встановлені дані розрахункового коефіцієнту трансформатора струму 30/5.

Пунктом 4.4. договору № 2482 від 27.02.2007р. сторони визначили, що у разі виявлення однією із сторін порушень умов договору іншою стороною, за які законодавством передбачене застосування санкцій чи які тягнуть за собою збитки, недоотриману продукцію або вигоду тощо, на місці оформлюється двосторонній акт порушень.

Як випливає з матеріалів справи, 20.11.2008 року працівниками ВАТ "Тернопільобленерго" при огляді схеми обліку електроенергії, електромережі та електроустановок в розподільчому пункті № 26 (далі РП-26) комірки приєднання кабельної лінії 10 кВ до трансформаторної підстанції № 243 та розрахункових приладів обліку відповідача, що знаходиться за адресою м. Тернопіль вул. Гайова, 29, виявили порушення п. 6.40 Правил користування електричною енергію (надалі –ПКЕЕ), п.1.5.16 та 1.5.17 Правил улаштування електроустановок, а саме невідповідність фактичного коефіцієнта трансформації трансформатора струму фази С розрахунковим та паспортним даним, що зафіксовано актом про порушення Правил користування електричною енергією № 002827 від 20.11.2008р..

Зазначений факт порушення був предметом дослідження експертної комісії ВАТ "Тернопільобленерго", яка в присутності представника відповідача Ремез В.І., представника ТВ КНДІСЕ Заблоцького І.Є., представника Тернопільського територіального підрозділу НКРЕ Майор Ю.М., за результатами яких складено акт технічної експертизи трансформатора струму від 10.12.2008 року. Зазначеною експертизою трансформатора струму (заводський номер 3156, тип ТПЛ - У- 10, 1979 року випуску) виявлено, що на установці СА507 реальний коефіцієнт трансформації  досліджуваного трансформатора становить 300/5. В той же час при зовнішньому огляді трансформатора виявлено, що на алюмінієвій табличці, кріплення якої не співпадають з отворами кріплення, зазначено коефіцієнт трансформації 30/5. Таким чином, за висновками комісії коефіцієнт трансформації трансформатора струму № 3156 не співпадає з табличними даними та непридатний до подальшого використання.

Акт технічної експертизи трансформатора струму підписаний представником відповідача Ремез В.І. без зауважень.

В судовому засіданні представник ВАТ "Тернопільобленерго" Мельник А.А. пояснив, що трансформатор струму № 3156 з коефіцієнтом трансформації 300/5 в 10 разів зменшує обсяг фактично облікованої електроенергії від спожитої, чим створює недооблік електроенергії по одній із фаз розрахункової схеми обліку відповідача.

Статтею 26 Закону України "Про електроенергетику" від 16.10.1997 р. № 575/97-ВР передбачено обов'язок споживача дотримуватись вимог нормативно-технічних документів, договору про постачання електроенергії та Правил користування електричною енергією.

У відповідності до пункту 6.40 Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою НКРЕ від 31.07.1996р. в редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005р. № 910, із змінами і доповненнями, внесеними постановою НКРЕ від 22.11.2006р. № 1497, у випадку виявлення такого порушення, енергопостачальник здійснює перерахунок обсягу фактично спожитої електроенергії за період від дня останнього контрольного зняття представником електропередавальної організації показів розрахункового засобу обліку чи фактично проведеної і підтвердженої актом технічної перевірки роботи схеми комерційного обліку, що мала передувати виявленню порушень, але цей період має не перебільшувати шести місяців.

Матеріали справи свідчать, що розрахунки величини недооблікованої електричної енергії проведені комісією Тернопільського міського району електромереж ВАТ "Тернопільобленерго" з врахуванням даних розрахункового обліку електроспоживання, результатів технічної експертизи, згідно вимог Правил користування електричною енергією та законів електрофізики. Так, позивачем нараховано та вручено кур'єрською поштою 17.12.2008 р. до оплати відповідачу рахунок № 2482 від 15.12.2008 р. обсягу та вартості необлікованої електроенергії в обсязі 157.108 кВт на суму 99.009,19 грн., що визначено на підставі даних споживання електроенергії, згідно поданих ним актів використаної електроенергії за період липень –листопад 2008р. (липень 2008 р. –93.371 кВт/год., серпень 2008 р. –88.200 кВт/год., вересень 2008 р. –72.000 кВт/год., жовтень 2008р. –60.000 кВт/год., листопад 2008 р. –79.200 кВт/год.). Розмір донарахування необлікованої електроенергії за рішенням комісії позивача становить 40 %.

Розрахунок розміру недообліку електроенергії підтверджений висновком (розрахунком недорахованої електроенергії у відсотках) спеціалістів Тернопільського Державного технічного Університету імені Івана Пулюя та складає 40,378 %.

Судом встановлено, що рішення комісії позивача від 15.12.2008р. про визначення обсягу і вартості необлікованої електроенергії в сумі 99.009,19 грн., що складає позовні вимоги, відповідачем в судовому порядку не оскаржувалося, як це передбачено п. 6.42. Правил користування електричною енергією, а отже є чинним.

Позивачем на підтвердження своїх доводів долучено до матеріалів справи уточнений висновок (розрахунок недорахованої електроенергії в процентах) спеціалістів Тернопільського Державного технічного Університету імені Івана Пулюя, який розраховано на підставі обсягів споживання електроенергії відповідачем за період з липня по листопад 2008р., що становить 55,16 %, що у грошовому виразі складає 136.138,04 грн., що значно перевищує суму недорахованої електроенергії, заявленої ВАТ "Тернопільобленерго".

Розділом 4 договору № 2482 від 27.02.2007р. сторони передбачили відповідальність за порушення умов договору. Відповідно до п. 4.2.3. договору № 2482 від 27.02.2007р., відповідач (Споживач по договору) сплачує енергопостачальнику вартість недоврахованої електроенергії, розраховану відповідно до Методики обчислення обсягу електричної енергії, недорахованої унаслідок порушення споживачем –юридичною особою Правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 5.12.2001р. № 1197.

Постанова НКРЕ від 05.12.2001р. № 1197 втратила чинність відповідно до постанови НКРЕ від 4.05.2006р. № 562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.07.2006р. за № 782/12656, якою одночасно затверджено Методику визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, яка на момент розгляду справи підлягає застосуванню.

Згідно наданого до матеріалів справи позивачем варіанту визначення вартості недорахованої електроенергії, вартість недорахованої електроенергії, розрахованої згідно діючої Методики, становить 484007,5 грн.

У відповідності до ст. 32 ГПК України доказами у справі є фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці докази оцінюються судом на основі всебічності, повноти й об'єктивності усіх обставин справи у своїй сукупності відповідно до положень ст. 43 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши представлені докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у зв'язку з наступним.

Взаємовідносини між сторонами регулюються укладеним договором, Законом України "Про електроенергетику", Правилами користування електроенергією, Постановами Кабінету Міністрів України, Національної комісії регулювання електроенергетики України та іншим діючим законодавством щодо питань електропостачання.

На момент провадження справи судом чинні Правила користування електричної енергії, затверджені Постановою НКРЕ від 31.07.1996р. № 28 у редакції Постанови НКРЕ від 25.12.2008р. № 1449, що набрала чинності 16.02.2009р.. Статтею 5 ч.3 Цивільного Кодексу України визначено, що у випадках коли цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності. Таким чином, застосовуванню підлягає редакція Правил користування електричною енергією, із змінами і доповненнями внесеними постановою НКРЕ від 22.11.2006р. № 1497, що діяла станом на дату виявлення порушення в схемі обліку електроенергії відповідача.

Відповідно до п. 3.3 Правил користування електричною енергією відповідальність за збереження і цілісність розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб, відповідно до акта про пломбування, та відповідальність за збереження засобів обліку та пломб на них покладається на їх власника, або організацію, на території (у приміщенні) якої вони встановлені, і яка відає цією територією (приміщенням) на підставі права власності або користування.

Пунктами 6.37, 6.38 Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою НКРЕ від 31.07.1996р. № 28, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.08.1996р. за № 417/1442, у редакції Постанови НКРЕ від 17.10.2005 р. № 910, із змінами та доповненнями, внесеними постановою НКРЕ від 22.11.2006р. № 1497, у разі виникнення сумніву з боку постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) у роботі розрахункових засобів обліку, постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) виконує позапланову технічну перевірку розрахункових засобів обліку. За результатами технічної перевірки складається акт, в якому зазначаються виявлені недоліки. У разі потреби проводиться експертиза відповідних засобів обліку.

Пунктом 6.40 Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою НКРЕ від 31.07.1996 р. № 28, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.08.1996р. за № 417/1442, у редакції Постанови НКРЕ від 17.10.2005 р. № 910, , із змінами і доповненнями, внесеними постановою НКРЕ від 22.11.2006 р. № 1497, у разі виявлення у споживача самовільного встановлення споживачем трансформаторів струму чи напруги, коефіцієнти трансформації яких не відповідають указаним в паспорті (табличці) трансформатора та/або вказаним у договорі про постачання, інших діях або бездіяльності споживача з метою зниження значення показів засобу обліку, енергопостачальник здійснює перерахунок обсягу фактично спожитої електроенергії за період від дня останнього контрольного зняття представником електропередавальної організації показів розрахункового засобу обліку чи фактично проведеної і підтвердженої актом технічної перевірки роботи схеми комерційного обліку, що мала передувати виявленню порушень, але цей період має не перебільшувати шести місяців.

Перерахунок обсягу фактично спожитої електроенергії та його вартості здійснюється відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 4.05.2006 р. № 562., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.07.2006 р. за № 782/12656, за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням.

На підставі акта порушень, уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недорахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків та виписуються споживачу додаткові розрахункові документи для сплати відповідно до законодавства України.

Споживач має оплатити рахунки за не обліковану електроенергію протягом 3-х операційних днів від дня отримання рахунку.

Як випливає з матеріалів справи, підставою для донарахування позивачем коштів за спожиту, однак, не обліковану електроенергію, є акт порушень Правил користування електричною енергією від 20.11.2008р., який у даному випадку був складений і підписаний представниками позивача з відміткою про відмову від підпису представника відповідача. Пунктом 6.41 Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою НКРЕ від 31.07.1996 р. № 28 у редакції Постанови НКРЕ від 17.10.2005 р. № 910, затвердженої в Міністерстві юстиції України 14.11.2002 р. за № 903/7191, із змінами і доповненнями, внесеними постановою НКРЕ від 22.11.2006 р. № 1497, у разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менш ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації).

На підтвердження виявленого порушення, позивачем проведено експертизу, результати якої відображені в акті технічної експертизи трансформатора струму від 10.12.2008 року, яка встановила невідповідність коефіцієнта трансформації трансформатора струму № 3156 табличним даним ( на  алюмінієвій табличці зазначено коефіцієнт трансформації 30/5, а трансформатор струму відповідає коефіцієнту трансформації 300/5). Вказана невідповідність коефіцієнту трансформації спричинила недооблік фактичного електроспоживання, шляхом зменшення облікованої кількості електроенергії по одній із фаз в 10 разів. Акт технічної експертизи трансформатора струму підписаний представником споживача Ремез В.І. без зауважень.

На підставі акта про порушення від 20.11.2008р., підтвердженого актом технічної експертизи трансформатора струму від 10.12.2008р., засіданням комісії енергопостачальника визначено обсяги та вартість недорахованої електроенергії в розмірі 40 % використаної відповідачем енергії, що дорівнює 157.108 кВт на суму 99.009,19 грн., за період з 02.07.2008р. по 20.11.2008р., який як стверджує представник позивача, та не заперечується відповідачем, залишається не оплаченим станом на день розгляду спору судом.

Пунктом 6.42 Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою НКРЕ від 31.07.1996р. № 28 у редакції Постанови НКРЕ від 17.10.2005р. № 910, затвердженої в Міністерстві юстиції України 14.11.2002р. за № 903/7191, із змінами і доповненнями, внесеними постановою НКРЕ від 22.11.2006р. № 1497, рішення комісії по розгляду актів оформляється протоколом і набирає чинності через 10 робочих днів після вручення протоколу споживачу, за винятком випадків оскарження цього рішення в судовому порядку. Протокол комісії по розгляду акта вручено відповідачу 17.12.2008р. та станом на дату розгляду справи в суді не оскаржено, а тому вважається таким, що набрав чинності.

Отже, матеріалами справи доведено факт заміни трансформатора, у зв'язку з чим порушено облік спожитої електроенергії. При цьому позивачем не доведено факт самовільного встановлення відповідачем іншого трансформатора струму, у зв'язку з чим відповідач вважає позовні вимоги неправомірними, зсилаючись на відсутність вини.

Заперечуючи позовні вимоги, відповідач зменшення обсягу врахованої електроенергії обґрунтовує проведенням ремонтно - профілактичних робіт на території ТОВ "Алігатор-ІІ" з вересня по листопад 2008р., на підтвердження чого надав акти прийому-передачі виконаних робіт та акти обстежень обладнання за періоди з 30 червня по 21 листопада 2008 року, а також розрахунок невикористаної електроенергії в період профілактики або ремонту обладнання за вих. № 7 від 06.04.2009р., відповідно до якого обсяг невикористаної електроенергії становить 132.374,40 кВт., однак подані відповідачем документи судом оцінюються критично, оскільки вони не спростовують факту неправильної роботи схеми обліку, шляхом заміни трансформатора струму з заниженим коефіцієнтом трансформації, що було виявлено службовими особами позивача 20.11.2008р. та встановлено технічною експертизою трансформатора струму 10.12.2008р..

Разом з тим, аналіз даних про споживання відповідачем електроенергії після виявленого порушення 20.11.2008 року та налагодження схеми обліку електропостачання відповідача свідчить про зростання кількості облікованої електроенергії ТОВ "Алігатор-ІІ" до того ж рівня, як і до спірного періоду, що передував факту виявленого порушення.

Матеріалами справи підтверджено, що за період липень-листопад 2008р. обсяги споживання відповідачем електроенергії, що відображено у актах використаної електроенергії, що подавалися ТОВ «Алігатор -ІІ», зменшилися. Беручи до уваги, що дана електроустановка, заміна якої відбулася, згідно додатку № 5 до договору № 2482 від 27.02.2007р. (акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності) даний трансформатор знаходився на балансі відповідача, у зв'язку з чим, згідно умов договору, останній несе відповідальність на належний технічний стан електроустановки, суд вважає поведінку відповідача бездіяльністю з метою зниження значення показників засобів обліку, у зв'язку з чим позовні вимоги позивача щодо стягнення з відповідача вартості спожитої недорахованої електроенергії, суд вважає правомірними.

Щодо суми, заявленої до стягнення, як вартість недорахованої електроенергії - 99009,19 грн., слід зазначити наступне. Згідно п.6.40 Правил перерахунок обсягу  фактично  спожитої електричної енергії та його вартості здійснюється відповідно до Методики обчислення обсягу електричної енергії, недоврахованої унаслідок порушення споживачем - юридичною особою Правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 5 грудня 2001 року N 1197 ( 368/2001-рп ), за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням. Позивачем надано розрахунок, здійснений у відповідності до Методики, згідно якого вартість спожитої не облікованої електроенергії складає 484007,5 грн., що менше заявленої до стягнення суми, а також беручи до уваги, що протокол комісії по розгляду акта не оспорювався відповідачем, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення 99009,19 грн. підлягають до задоволення.

Судові витрати у справі, відповідно до ст. 49 ГПК України, покладаються на відповідача.

З огляду на наведене, керуючись ст.ст. 43, 49, 82, 84 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Алігатор-ІІ", вул. Гайова, 29, м. Тернопіль, код 32578302 на користь Відкритого акціонерного товариства "Тернопільобленерго", вул. Енергетична, 2, м. Тернопіль, в особі Тернопільського міського району електричних мереж, вул. І. Франка, 18, м. Тернопіль. код 22605850 - 99.009,19 грн. вартості недоврахованої електроенергії, 990,10 грн. державного мита та 118 витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу.

На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення через місцевий господарський суд.

 

                    Суддя                                                                                          Г.Б. Бучинська

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення08.05.2009
Оприлюднено28.05.2009
Номер документу3681231
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —15/14-297

Ухвала від 30.06.2009

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Якімець Г.Г.

Рішення від 08.05.2009

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Бучинська Г.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні