Справа № 815/8486/13-а
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2014 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Марина П.П.
секретар судового засідання Борцова С.І.
за участю сторін:
від позивача: не з'явився;
від відповідача: не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Любашівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення 2127,53 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Любашівський районний центр зайнятості звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до ОСОБА_1 про стягнення виплаченої допомоги по безробіттю у сумі 2127,53 грн., одержаної за період з 29.08.2013 року по 24.02.2013 року під час перебування відповідача на обліку в Любашівському районному центрі зайнятості в якості безробітного. Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач, в період перебування на обліку в службі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю, зокрема з 01.09.2012 року по 31.03.2013 року, навчався в Любашівській філії Савранського професійно-технічного аграрного училища на денній формі навчання за державні кошти та отримував стипендію в сумі 275,00 грн. щомісячно, , отже згідно Закону України «Про зайнятість населення» не мав права на отримання матеріальної допомоги по безробіттю, тому позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 незаконно отриману допомогу по безробіттю у сумі 2127,53 грн.
Від позивача до канцелярії суду надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача.
Відповідач до судового засідання не з'явився, про день та час слухання справи повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву не подав, про причини неявки до суду не повідомив, тому суд вважає можливим розглянути справу в порядку ст. 128 КАС України.
Дослідивши наявні в справі письмові докази, оцінивши їх за власним внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді справи, суд встановив наступні факти та обставини.
29.08.2012 року громадянином ОСОБА_1 подана заява до Любашівського районного центру зайнятості про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю, відповідно до Закону України «Про зайнятість населення». У заяві відповідач зазначив, що видами діяльності, що визначені ч.3 ст.1 ЗУ «Про зайнятість населення» не займається та пенсії на пільгових умовах не отримує (а.с. 9).
Згідно наказу Одеського міського центру зайнятості №НТ120829 від 29.08.2012 року, на підставі заяви та відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», відповідачу надано статус безробітного та призначено виплату допомоги по безробіттю у розмірі передбаченому законодавством на протязі 180 календарних днів та призначено розпочати виплату з 29.08.2012 року (а.с.10).
Судом встановлено, що відповідно до листа ДНЗ «СПТАУ» з 01.09.2013 року по 31.03.2013 року ОСОБА_1 навчався в Любашівській філії Саврвнського професійно-технічного аграрного училища на денній формі навчання за державні кошти та отримував стипендію в сумі 275,00 грн., а 01.04.2013 року відповідача відраховано зі складу учнів за систематичний пропуск занять згідно наказу №4 «В-УДЗ». (а.с.10).
Згідно акту №22 «Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 11.11.2013 року, під час звірки (перевірки) достовірності даних, зазначених в документах особи, на підставі встановлених розбіжностей між даними Любашівського РЦЗ та ДПС виявлено, що в період перебування на обліку в центрі зайнятості ОСОБА_1 навчався в Любашівській філії Саврвнського професійно-технічного аграрного училища на денній формі навчання за державні кошти та отримував стипендію в сумі 275,00 грн., у зв'язку з чим відповідачем незаконно отримано допомогу по безробіттю у сумі 2127,53 грн. (а.с.12-13).
У зв'язку з виявленим фактом належності безробітного ОСОБА_1 до категорії зайнятого населення, що призвело до переплати матеріального забезпечення, 11.11.2013 року Любашівським районним центром зайнятості прийнято наказ №257, на підставі якого відповідачу надіслано претензію від 11.11.2013 року №2028/01-17 щодо необхідності на протязі п'ятнадцяти днів з дня отримання претензії повернути кошти, виплачені в якості допомоги по безробіттю у сумі 2127,53 грн. (а.с.17). Претензія отримана відповідачем 23.11.2013 року, про що свідчить наявне у матеріалах справи зворотне повідомлення про отримання поштового відправлення (а.с.18), але сума коштів ОСОБА_1 не сплачена.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про зайнятість населення» до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.
Отже, в період перебування на обліку в Любашівському районному центрі зайнятості у якості безробітного, відповідач у період 01.09.2012 року по 24.02.2013 року навчався в Любашівській філії Саврвнського професійно-технічного аграрного училища на денній формі навчання за державні кошти та отримував стипендію в сумі 275,00 грн., тому ОСОБА_1 не мав права на перебування у статусі безробітного та отримання виплати допомоги по безробіттю.
Згідно частин 2, 3 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. У разі виїзду особи, зареєстрованої в установленому порядку як безробітна, за межі України з метою працевлаштування чи здійснення іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку, така особа зобов'язана повідомити про це державну службу зайнятості. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг. У разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації. Якщо застрахована особа не здійснювала підприємницьку діяльність протягом шести календарних місяців з дня отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності (за винятком обставин, що унеможливлюють провадження підприємницької діяльності), виплачена сума коштів вважається використаною нею не за призначенням та підлягає поверненню в порядку, установленому центральними органами виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, державної податкової політики за погодженням з правлінням Фонду.
Підпунктом 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 року № 307, передбачено, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.
Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.
Сума виплаченої допомоги по безробіттю підтверджується відповідною довідкою центру зайнятості, що підписується керівником, головним бухгалтером та скріплюється печаткою.
Згідно довідки Любашівського районного центру зайнятості від 09.12.2013 року №2255/01-17 заборгованість з допомоги по безробіттю ОСОБА_1 складає 2127,53 грн.(а.с. 19).
Доказів, які спростовують існування заборгованості з виплаченої допомоги по безробіттю у сумі 2127,53 грн., відповідачем до суду не надано.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Приймаючи до уваги вищевикладене, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Роздільнянського районного центру зайнятості обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню в повному обсязі .
Керуючись ст. ст. 2,4, 9, 11, 69-72, 86, 158-163, 167, 254 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Любашівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення 2127,53 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІК НОМЕР_1) на користь Любашівського районного центру зайнятості незаконно отримане матеріальне забезпечення в розмірі 2127/ дві тисячі сто двадцять сім/ грн. 53 коп. на р/р № 37177300900329 в ГУДКУ Одеської області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 20992890, вул. Радянська, 132а, смт. Любашівка, Одеська обл.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено та підписано суддею 28 січня 2014 року.
Суддя П.П.Марин
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2014 |
Оприлюднено | 29.01.2014 |
Номер документу | 36843371 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Марин П. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні