cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
27.01.2014Справа № 2-21/4367-2009 За заявою Міського виробничого управління житлово-комунального господарства міста Армянська
про внесення виправлень до наказу Господарського суду Автономної Республіки Крим по справі № 2-21/4367-2009
за позовом Міського виробничого управління житлово-комунального господарства міста Армянська
до відповідача Відділу комунальної власності Армянської міської ради
про стягнення 17 035,51 грн.
Суддя С.І. Чонгова
Представники сторін
Від позивача не з'явився,
Від відповідача не з'явився.
СУТЬ СПОРУ: Позивач - Міське управління житлово-комунального господарства міста Армянська звернувся до Господарського суду Автономної Республіки Крим із позовом до відповідача - Відділу комунальної власності Армянської міської ради, у якому просив стягнути з відповідача на користь позивача 3 % річних у розмірі 2 169,37 грн., індекс інфляції у розмірі 14904,14 грн. Крім того, позивач просив стягнути з відповідача судові витрати, пов'язані з оплатою державного мита та витрати на інформаційне-технічне забезпечення судового процесу.
Рішенням Господарського суду Автономної Республіки Крим від 01.10.2009 позовну заяву задоволено, стягнуто з Відділу комунальної власності Армянської міської ради на користь Міського Виробничого Управління Житлово-Комунального Господарства м. Армянськ 3 % річних в розмірі 2169,37 грн., індекс інфляції в розмірі 14904,14 грн., 170,36 грн. державного мита та 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
На виконання рішення Господарського суду Автономної Республіки Крим від 01.10.2009 по справі № 2-21/4367-2009 13 жовтня 2009 року був виданий відповідний наказ.
09.01.2014 до канцелярії Господарського суду Автономної Республіки Крим від Міського управління житлово-комунального господарства міста Армянська надійшла заява за вих. № 1923 від 25.12.2013 про внесення виправлень до наказу Господарського суду Автономної Республіки Крим, у якій стягувач (позивач) просить прийняти дану заяву до розгляду, та винести ухвалу про внесення змін до наказу Господарського суду Автономної Республіки Крим , а саме виправити помилку, зазначивши боржником Відділ комунальної власності міської ради міста Армянська.
Представник позивача (заявника) у засідання суду не з'явився, надіслав на адресу суду телеграму, у якій вказує, що у зв'язку з тяжкими погодними умовами неможливо прибуття представника у засідання суду, та просить перенести дату розгляду заяви на більш пізніший строк. Документи, витребувані судом, не надав.
Представник відповідача (боржника) у засідання суду не з'явився, про день розгляду заяви повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Документи, витребувані судом, не надав.
Суд вважає можливим розглядати заяву про внесення змін у відсутність представників заявника (стягувача) та боржника, оскільки як встановлено частиною 3 статті 117 Господарського процесуального кодексу України господарський суд розглядає заяву про виправлення помилки у судовому наказі в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і виносить ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви.
Розглянувши заяву позивача (стягувача), суд не знаходить підстав для її задоволення виходячи з наступного.
Відповідно до пункту 2 статті 117 Господарського процесуального кодексу України Господарський суд, який видав наказ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати наказ таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за наказом.
Як зазначив Вищий господарський суд України в пункті 3.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 9 від 17.10.2012 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України», виправлення до наказу мають вноситися з урахуванням вимог частини першої статті 89 Господарського процесуального кодексу України, тобто ці виправлення не можуть зачіпати суті судового рішення, на виконання якого видано наказ.
Приписи статті 89 Господарського процесуального кодексу України твердять, що суддя за заявою сторони чи державного виконавця роз'яснює рішення, ухвалу, не змінюючи при цьому їх змісту, а також за заявою сторони або за своєю ініціативою виправляє допущені в рішенні, ухвалі описки чи арифметичні помилки, не зачіпаючи суті рішення.
Рішенням Господарського суду Автономної Республіки Крим від 01.10.2009 грошові кошти стягнуті саме з Відділу комунальної власності Армянської міської ради, який виступав відповідачем по справі.
Таке найменування відповідача міститься у довідці Управління статистики у Красноперекопському районі № 401 від 03.09.2009 про включення до ЄДРПОУ.
Виправлення помилки чи описки під собою передбачає усунення допущеного під час складання відповідного документу судом недоліку. Проте в даній справі в наказах суду найменування боржника зазначене саме в редакції, що діяла на момент їх видачі, отже у суду відсутні підстави для внесення виправлення в наказ, оскільки в частині зазначення найменування відповідача помилки судом допущено не було.
Відповідно до частини 1 статті 116 Господарського процесуального кодексу України виконання рішення господарського суду провадиться на підставі виданого ним наказу, який є виконавчим документом.
Наказ має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження".
Виправлення до наказу мають вноситися з урахуванням вимог частини 1 статті 89 Господарського процесуального кодексу України, тобто ці виправлення не можуть зачіпати суті судового рішення, на виконання якого видано наказ. Аналогічна правова позиція викладена у пункті 3.2. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України".
Згідно із пунктом 4 частини 1 статті 19 Закону України "Про виконавче провадження" (у редакції від 15.03.2006) у виконавчому документі повинні бути зазначені, зокрема, резолютивна частина рішення.
Як встановлено судом, резолютивна частина рішення, яка зазначена у наказі суду від 13.10.2009, повністю відповідає оригіналу судового рішення від 01.10.2009 у справі № 2-21/4367-2009.
Документів на підтвердження зміни найменування відповідача (боржника) заявником не надано.
Крім того, суд вертає увагу заявника (стягувача) на те, що у листі Відділення Державної казначейської служби України у м. Армянську Автономної Республіки Крим № 01.0-12/224 від 16.04.2013 звернуто увагу Міського виробничого управління житлово-комунального господарства м. Армянська на той факт, що до виконання пред'явлений наказ з пропущенням встановленого строку на виконання.
Стягувачем (заявником) не заявлено про поновлення строку та не обґрунтовано пропущення строку.
Приймаючи до уваги викладене, керуючись ст. ст. 86, 117 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Міського виробничого управління житлово-комунального господарства м. Армянська про внесення виправлення до наказу Господарського суду Автономної Республіки Крим від 13.10.2009 по справі № 2-21/4367-2009 відмовити.
Суддя С.І. Чонгова
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2014 |
Оприлюднено | 29.01.2014 |
Номер документу | 36843807 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
С.І. Чонгова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні