Копія
Справа № 822/99/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2014 року 14 год. 45 хв.м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Фелонюк Д.Л. розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м.Хмельницькому Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Сільгоспопт" про стягнення податкового боргу в розмірі 208712,00 грн., -
ВСТАНОВИВ :
Державна податкова інспекція у м.Хмельницькому Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області звернулась в суд з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Сільгоспопт" про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 208712,00 грн. з розрахункових рахунків у банківських установах, обслуговуючих вказаного платника податків, та за рахунок готівки, що належить платнику податків у рахунок погашення податкового боргу.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що за відповідачем рахується податковий борг в сумі 208712,00 грн. (166968,00 грн. - основний борг, 41744,00 грн. - штрафна санкція) по податку на додану вартість, який виник внаслідок несплати узгодженої суми податкового зобов'язання відповідно до податкового повідомлення-рішення форми "Р" від 28.08.2012 року №0000792304. Зазначає, що відповідачу надіслана податкова вимога від 06.09.2013 року, проте вжиті позивачем заходи не призвели до погашення заборгованості, що є причиною звернення до суду з даним позовом.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з інформацією про процесуальні права та обов'язки сторін, надіслані на адресу відповідача згідно реєстрації, повернуті до суду з відміткою Укрпошти "за закінченням терміну зберігання", тобто не отримані з незалежних від суду причин, а тому суд вважає, що справу можна вирішити в силу вимог ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) і ст.183-2 КАС України.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд приходить до висновку, що позов належить до задоволення у повному обсязі з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Сільгоспопт" як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа зареєстроване 18.09.1996 року, що підтверджується спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Станом на 18.11.2013 року за відповідачем рахується податковий борг в сумі 208712,00 грн. (166968,00 грн. - основний борг, 41744,00 грн. - штрафна санкція) по податку на додану вартість, що підтверджується копією податкового повідомлення-рішення форми "Р" №0000792304/2927 від 28.08.2012 року (надіслане та повернуте на адресу позивача з відміткою Укрпошти "за зазначеною адресою не проживає").
Статтею 67 Конституції України на платників податків покладено обов'язок сплачувати податки і збори в порядку і в розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 1.1 ст.1 Податкового кодексу України (далі - ПК України) встановлено, що він регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, а також в інших сферах, у тому числі, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно п.п.14.1.156 п.14.1 ст.14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
В силу п.15.1 ст.15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Пунктом 16.1.4. ст.16 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Згідно п.57.3 ст.57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до п.54.5 ст.54 ПК України якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно п.45.2. ст.45 ПК України податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Пунктом 58.3 ст.58 ПК України встановлено, що податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до п.127.1 ст.127 ПК України, ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків тягнуть за собою накладення штрафу.
Суд встановив, що відповідач не виконав вимоги діючого законодавства щодо своєчасної сплати податкових зобов'язань, що призвело до виникнення податкового боргу.
В силу вимог п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Із метою погашення податкового боргу, у відповідності до вимог п.59.1. ст.59 ПК України відповідачу виставлено податкову вимогу форми "Ю" від 06.09.2013 року (повернута на адресу позивача з відміткою Укрпошти "за закінченням терміну зберігання"). Вказана вимога в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалась та не скасована.
В силу п.95.2 ст.95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п.20.1.34 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Окрім того, відповідно до п.95.4 ст.95 ПК України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Станом на день розгляду справи відповідачем відкриті банківські рахунки №26008300202212 в Хмельн.обл.ф. ПАТ "УКРСОЦБАНК" у м.Хм-й; №2600600048550 в Ф.ПАТ "КБ "НАДРА" Хмел.РУ м.Хмельн.; №26003272002003, №26004272002002, №26056272002005 та №26061272002001 Хмел.Ф.ПАТКБ "Приватбанк", м.Хмельницький; №26004017015559 Ф-Я АТ "УКРЕКСІМБАНК", Хмельницький; №26000065605501 та №26005065605001в ПАТ "КБ "Надра", що підтверджується доданою до матеріалів справи довідкою.
Податкова вимога, податкове повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувались та не скасовані доказів про сплату заборгованості суду не подано.
За таких обставин позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає вимогам чинного законодавства та підлягає задоволенню.
В силу ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.70, 71, 86, 94, 183-2, 186, 254, 255 КАС України, суддя -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов державної податкової інспекції у м.Хмельницькому Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Сільгоспопт" про стягнення податкового боргу в розмірі 208712,00 грн. задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Сільгоспопт" (29000, Хмельницька область, м.Хмельницький, вул.Курчатова буд.3/1, кв.89, код ЄДРПОУ 23832460) 208712,00 грн. (двісті вісім тисяч сімсот дванадцять гривень) податкового боргу за рахунок належних платнику податків коштів на рахунках в обслуговуючих його банках та готівки.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя /підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя Д.Л. Фелонюк
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2014 |
Оприлюднено | 29.01.2014 |
Номер документу | 36851157 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Фелонюк Д.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні