cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/24069/13 16.01.14
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Гренатек";
до Товариства з обмеженою відповідальністю "С.В.-Групп Компані";
про стягнення 105 249,32 грн
О. В. Мандриченко
Представники:
Від позивача: Пагер С.М., представник, довіреність № 12/13-02 від 02.12.2013р.;
Від відповідача: не з`явився;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить стягнути з відповідача суму основного боргу у розмірі 100 000,00 грн., штраф у розмірі 5 000,00 грн., пеню в сумі 249,32 грн, а також 2 104,99 грн. витрат по сплаті судового збору з мотивів, вказаних у позовній заяві.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 16.12.2013 року порушено провадження у справі №910/24069/13, розгляд справи призначено на 16.01.2014 р.
У судовому засіданні 16.01.2014 року представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити з урахуванням заяви про зменшення суми позовних вимог.
Відповідач був належним чином повідомлений про час, день і місце розгляду справи, що підтверджується поштовим повідомленням, яке повернулось на адресу суду і підтверджує факт направлення ухвали господарського суду на адресу відповідача, зазначену у витязі з ЄДРПОУ.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. Згідно статті 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала направляється за адресою місцезнаходження сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Відповідач не направив в судове засідання своїх повноважних представників, не надав письмовий відзив на позовну заяву, а також не заперечив позовні вимоги по суті.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд-
ВСТАНОВИВ:
Між Товариством з обмеженою відповідальністю «ГРЕНАТЕК» (далі по тексту -кредитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю «С.В.-ГРУПП КОМПАНІ» (далі по тексту - боржник) 20.09.2013 року було укладено договір про надання поворотної фінансової допомоги № 09/13-20ФД (далі по тексту - договір).
Згідно з п.1.1. договору, кредитор надає боржнику поворотну фінансову допомогу у сумі 100 000,00 грн., а боржник зобов'язується повернути отримані грошові кошти в порядку та на умовах, передбачених договором.
Фінансова допомога надається на термін до 15.10.2013 року включно (п.1.2. договору).
Пунктом 2.1. договору визначено, що фінансова допомога надається боржнику на безоплатній основі, тобто плата за користування грошовими коштами не стягується.
Відповідно до п.2.2. договору фінансова допомога надається траншами у межах суми, визначеної в п.1.1. договору.
Згідно з п. 3.1. договору, фінансова допомога підлягає поверненню відповідно до умов п.1.2 договору, тобто до 15.10.2013 року включно.
Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно зі статтею 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до статті 1046 Цивільного кодексу України, за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
Позивач виконав взяті на себе за договором зобов'язання, надавши відповідачеві грошові кошти (поворотну фінансову допомогу) на загальну суму 100 000,00 грн., що підтверджується копією банківської виписки з рахунку позивача.
Згідно з частиною 1 статті 1049 Цивільного кодексу України, позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Поворотна фінансова допомога, що надається за цим договором є строковою та підлягає поверненню до 15.10.2013 року (п. 3.1. договору).
Згідно з п. 3.2. договору, поворотна фінансова допомога повертається шляхом перерахування грошових коштів або внесення грошових коштів готівкою на банківський рахунок кредитора.
Відповідач свої зобов'язання за договором не виконав, фінансову допомогу у розмірі 100 000,00 грн, в строки викладені в п.3.1. договору, кредитору не повернув.
Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до статті 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідач жодних заперечень та доказів на спростування обставин, викладених позивачем у позовній заяві, суду не надав.
З урахуванням викладеного, вимога позивача про стягнення з відповідача заборгованості з повернення фінансової допомоги в сумі 100 000,00 грн. визнається судом обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Відповідач припустився прострочення оплати, а тому позивач, на підставі п.5.2 договору, просить стягнути з відповідача штраф у розмірі 5 000,00 грн. та пеню в сумі 249,32 грн.
Згідно зі статтею 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
Відповідно до частини 1 статті 546, статті 549 Цивільного кодексу України виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком. Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором (згідно ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України).
Пунктом 5.2. договору сторони визначили, що у разі порушення терміну повернення фінансової допомоги, боржник сплачує кредитору штраф у розмірі 5 000,00 грн., а також пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період прострочення, за кожен день прострочення від суми простроченого грошового зобов'язання.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача в частині стягнення з відповідача штрафу у розмірі 5 000,00 грн. та 249,32 пені є обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню.
Оцінюючи наявні в матеріалах справи документи та досліджені в засіданні суду докази, господарський суд вважає позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Гренатек" такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 33, 34, 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "С.В.-Групп Компані" (інд. 03037, м. Київ, вул. Червонопартизанська, 21, офіс 4, код ЄДРПОУ 38674682) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Гренатек" (інд. 07512, Київська область, смт. Баришівка, вул. Жовтнева, 98, код ЄДРПОУ 38467949) 100 000 (сто тисяч) грн. 00 коп. основного боргу за договором поворотної фінансової допомоги, 5 000 (п'ять тисяч) грн. 00 коп. штрафу, 249 (двісті сорок дев'ять) грн. 32 коп. пені, 2 104 (дві тисячі сто чотири) грн. 99 коп. витрат по сплаті судового збору. Видати наказ.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя О. В. Мандриченко Дата складання рішення 23.01.2014 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2014 |
Оприлюднено | 30.01.2014 |
Номер документу | 36863712 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні