ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2013 р. Справа № 804/15844/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Неклеса О.М., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр-Біоресурсів» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області (далі - ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська, позивач) звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр-Біоресурсів» (далі - ТОВ «Центр-Біоресурсів», відповідач), в якому просить прийняти рішення про стягнення податкового боргу з ТОВ «Центр-Біоресурсів» з податку на прибуток приватних підприємств на користь державного бюджету в рахунок погашення суми податкового боргу в розмірі 1177, 81 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що ТОВ «Центр-Біоресурсів» не сплатило зобов'язань, визначених податковим органом, у зв'язку з чим виник податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств в сумі розмірі 1177, 81 грн., про що свідчить довідка розрахунків з бюджетом від 06.09.2013 р.
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, представник позивача позовні вимоги підтримав.
На адресу відповідача судом направлено повістку про виклик у судове засідання, призначене на 12.12.2013 р., проте конверт повернувся до суду із відміткою поштового відділення про повернення «за закінченням терміну зберігання». Згідно до ч. 11 ст. 35 КАС України відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи. Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
У відповідності до ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши письмові докази по справі, проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, сформованого 23.04.2013 р., ТОВ «Центр-Біоресурсів» зареєстроване 11.08.2006 р., перебуває на обліку в ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.
Згідно п.п. 20.1.4 Податкового кодексу України (далі - ПК України) контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
16.01.2012 р. посадовими особами ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової декларації з податку на прибуток за звітний податковий період 2-3 квартал 2011 р. В ході перевірки було встановлене неподання декларації з податку на прибуток за 2-3 квартал 2011 р., граничний строк подання якої сплинув 09.11.2011 р. За результатами перевірки було складено акт № 87/15-1/34561552.
Згідно до п. 36.1, п. 36.2 ст.36 ПК України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Відповідно до п. 46.1 ст. 46 ПК України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Згідно до п.п. 120.1 ст. 120 ПК України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
На підставі акта перевірки № 87/15-1/34561552. від 16.01.2012 р. позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення № 0000951501 від 12.03.2012 року, згідно до якого до якого відповідачу нараховано суму податкового зобов`язання, а саме штрафні (фінансові) санкції за платежем податок на прибуток приватних підприємств в розмірі 170,00 грн.
12.09.2012 р. посадовими особами ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової декларації з податку на прибуток за звітний податковий період 1 квартал 2012 р. В ході перевірки було встановлене неподання декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2012 р., граничний строк подання якої сплинув 10.05.2012 р. За результатами перевірки було складено акт № 1074/15-1/34561552.
На підставі акта перевірки № 1074/15-1/34561552 від 12.09.2012 р. позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення № 00004261501 від 17.09.2012 року, згідно до якого відповідачу нараховано суму податкового зобов`язання, а саме штрафні (фінансові) санкції за платежем податок на прибуток приватних підприємств в сумі 1020,00 грн.
Вищевказані податкові повідомлення-рішення були надіслані на адресу відповідача поштою та були отримані відповідачем, про що в матеріалах містяться відповідні докази.
При досліджені матеріалів справи в судовому засіданні встановлено, що на день розгляду справи судом, відповідачем податкові повідомлення-рішення не оскаржені та штрафні санкції не сплачені.
Відповідно до норм ст. 59 ПК України позивачем 17.04.2012 року сформовано податкову вимогу форми «Ю» № 227 про обов'язок відповідача сплатити податковий борг у розмірі 157,81 грн., яка була направлена на адресу відповідача 25.04.2012 р.
Згідно п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Згідно ч. 1 ст. 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом.
Пунктом 16.1 п.п. 16.1.4. ст. 16 ПК України, платник податків зобов'язаний: сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
У відповідності до п. 14.1 п.п. 14.1.156 ст. 14 ПК України, податкове зобов'язання сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Таким чином, сума податкового зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 28307,19 грн. та сума податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств сумі 1177, 81 грн., нарахована контролюючим органом ТОВ «Центр-Біоресурсів» згідно податкових повідомлень - рішень за актами перевірок, про те не сплачена відповідачем у строк, передбачений ПК України, є податковим боргом.
Згідно із п. 87.11 ст. 87 ПК України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
У відповідності до п. 95.1 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п. 95.2 ст. 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Пунктом 95.3 ст. 95 ПК України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Наявні матеріали справи свідчать про те, що відповідачем в порушення вимог ПК України, не сплачено суму податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств сумі 1177, 81 грн. (відповідно до довідки розрахунків з бюджетом станом на 06.09.2013 р.)
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр-Біоресурсів» (ідентифікаційний код 34561552) суму податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств на користь державного бюджету в рахунок погашення суми податкового боргу в розмірі 1177 (одна тисяча сто сімдесят сім) гривень 81 копійку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Суддя О.М. Неклеса
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2013 |
Оприлюднено | 03.02.2014 |
Номер документу | 36866110 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Неклеса Олена Миколаївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Неклеса Олена Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні