cpg1251
УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.01.14 р. Справа № 904/5485/13
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Примак С.А.
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Перспектива Інвестстрой", м.Дніпропетровськ
про визнання банкрутом
Представники: від кредитора: Заворотинська А.С. (дов. б/н від 20.01.14 р.)
від боржника: не з'явився
в засіданні приймали участь: Черненченко Д.А., посвідч. № 195 від 28.02.13 р.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 08.08.2013 р. за заявою ТОВ "Перспектива Інвестстрой" порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ БФ "Перспектива-1" (далі - боржник), визнано грошові вимоги кредитора до боржника на суму 383 998,21 грн., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника строком на 115 календарних днів - до 30.11.2013 р., розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Черненченка Д.А..
Цією ж ухвалою зобов'язано розпорядника майна у строк до 28.09.2013 р. надати господарському суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, письмовий звіт про надіслання всім кредиторам повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами, скласти реєстр вимог кредиторів та подати на затвердження до господарського суду до 28.09.2013 р.
21.08.2013 р. в газеті «Урядовий кур'єр» № 151 опубліковано оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 14.11.2013 р. затверджено реєстр вимог кредиторів боржника, до якого ввійшли вимоги наступних кредиторів:
1.Товариство з обмеженою відповідальністю "Перспектива Інвестстрой" - основний борг - 360 724,00 грн. - 4 черга задоволення; неустойка - 15 744,83 - 6 черга задоволення; судові витрати - 7 529,38 грн. - 1 черга задоволення.
02.12.13 р. ухвалою господарського суду продовжено строк процедури розпорядження майна ТОВ БФ "Перспектива-1" та повноваження розпорядника майна до 05.12.13 р.
05.12.13 р. ухвалою господарського суду продовжено процедуру розпорядження майном та повноваження розпорядника майна до 30.01.14 р.
16.01.2014 р. розпорядник майна подав для долучення до матеріалів справи протокол зборів кредиторів № 1 від 20.12.2013 р.
30.01.2014 р. від розпорядника майна Черненченка Д.А. надійшло клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Черненченко Д.А.
Вивчивши матеріали справи, господарський суд прийшов до висновку про необхідність припинення процедури розпорядження майном боржника, припинення повноважень розпорядника майна боржника Черненченко Д.А., визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури строком на 1 рік, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Черненченко Д.А., оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до частини першої статті 26 Закону про банкрутство протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення. Учасниками зборів кредиторів боржника з правом вирішального голосу є конкурсні кредитори, визнані господарським судом та внесені до реєстру вимог кредиторів. У зборах кредиторів боржника можуть брати участь із правом дорадчого голосу, зокрема, і уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника.
Чинне законодавство про банкрутство (ст.1 Закону про банкрутство) визначає серед можливих учасників провадження у справі про банкрутство уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів), яка бере участь у справі про банкрутство. Ця особа має бути уповноважена загальними зборами учасників (акціонерів), що володіють більш як половиною статутного капіталу боржника, представляти їхні інтереси під час провадження у справі про банкрутство з правом дорадчого голосу.
Частиною другої цієї ж статті визначено, що перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві треті голосів.
Конкурсні кредитори мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів та кратну одній тисячі гривень (ч.4 ст.26 Закону).
Згідно з частиною восьмою статті 26 Закону про банкрутство до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури та про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора). У роботі комітету має право брати участь з правом дорадчого голосу уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів).
Частиною дев'ятою статті 26 Закону про банкрутство передбачено, що рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.
Згідно зі ст.27 Закону про банкрутство у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.
Частиною третьою статті 27 передбачено, що у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника на підставі рішення зборів кредиторів приймає, зокрема, і постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
З дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна - припиняються.
Щодо питання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
За час провадження у справі до суду не надходило заяв осіб, які б мали бажання відновити платоспроможність боржника через його санацію або шляхом укладення мирової угоди.
Кредитори не подавали до суду заперечень щодо відкриття ліквідаційної процедури, визнання боржника банкрутом та заперечень стосовно запропонованої кандидатури арбітражного керуючого для призначення ліквідатором банкрута.
Згідно з ч.ч.1,3 ст.38 Закону про банкрутство відомості про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет, у зв'язку з чим господарський суд має направити відповідне повідомлення для оприлюднення, сформувавши в автоматизованій системі «Діловодство спеціалізованого суду» в електронній формі оголошення для передачі адміністратору автоматизованої системи - державному підприємству «Інформаційні судові системи».
Вимоги кредиторів за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтись тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничний і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Вирішуючи питання щодо призначення ліквідатора банкрута судом враховано наступне.
Кандидатуру арбітражного керуючого Черненченка Д.А. для призначення ліквідатором банкрута, запропоновано комітетом кредиторів, що передбачено ч.8 ст. 26 Закону про банкрутство.
Інших кандидатур на призначення ліквідатором банкрута від комітету кредиторів у справі до господарського суду станом на 30.01.2014 р. не надходило.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Черненченка Д.А., свідоцтво № 195 від 28.02.13 р., зобов'язавши його здійснювати заходи ліквідаційної процедури у відповідності до чинного законодавства України, щомісячно надавати комітету кредиторів звіт про хід здійснення ліквідаційної процедури, копію звіту направляти щомісячно для долучення до справи про банкрутство.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (ст.38 Закону) господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі плати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Керуючись ст.ст.26, 37-41, 114, 115 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Припинити процедуру розпорядження майном ТОВ Будівельна Фірма "Перспектива-1" та повноваження розпорядника майна ТОВ Будівельна Фірма "Перспектива-1" арбітражного керуючого Черненченко Д.А.
Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю Будівельна фірма "Перспектива-1", 49002, м. Дніпропетровськ, вул. Баумана, буд.2, ЄДРПОУ 23944577 банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна фірма "Перспектива-1" строком на один рік до 30.01.2015 р.
Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна фірма "Перспектива-1" призначити арбітражного керуючого Черненченка Дениса Альбертовича, свідоцтво № 195 від 28.02.13 р., 49000, м. Дніпропетровськ, а/с 189.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (ст.38 Закону) господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі плати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Зобов'язати ліквідатора банкрута Черненченко Дениса Альбертовича виконувати повноваження ліквідатора банкрута у відповідності до вимог чинного законодавства України, щомісячно надавати комітету кредиторів звіт про хід здійснення ліквідаційної процедури, копію звіту направляти щомісячно для долучення до справи про банкрутство і у строк до 30.01.2015 р. подати на затвердження до господарського суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
Копія постанови направляється: сторонам, Черненченко Д.А., держреєстратору та ДПІ за місцезнаходженням банкрута.
Суддя С.А. Примак
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2014 |
Оприлюднено | 31.01.2014 |
Номер документу | 36902780 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні