Справа 392/227/14-ц
2/392/146/14
УХВАЛА
31 січня 2014 року суддя Маловисківського районного суду Кіровоградської області Бугайченко Т.А. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Маловисківської районної ради Кіровоградської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,-
Встановив:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Маловисківської районної ради Кіровоградської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування .
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, так як подана з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України. А саме в порушення вимог ст.119 ЦПК України в позовній заяві не зазначено ціну позову та не сплачено суми судового збору виходячи з ціни позову.
Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позову майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 80 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно - вартістю майна.
Крім того, відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позивач повинен в позовній заяві зазначити докази, що підтверджують кожну обставину та наявність підстав для звільнення від доказування. Дана вимога позивачем не виконана.
Зокрема, визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку.
Відповідно до п.4.11 Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 22.06.2009 року № 325, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06.08.2009 року за № 735/16751, зі змінами згідно з наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 30.08.2010 року № 631, новий державний акт (на ім»я спадкодавця) взамін зіпсованого, втраченого (пошкодженого) видається також спадкоємцю на запит нотаріуса щодо витребування документів, необхідних для вчинення нотаріальних дій, відповідно до ст. 4 Закону України «Про нотаріат». Видача акта здійснюється протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідних матеріалів, зазначених в п.4.8 цієї Інструкції (у разі втрати державного акта), та запиту нотаріуса. Новий державний акт взамін зіпсованого, втраченого (пошкодженого) видається за наявності в територіальному органі Держкомзему другого примірника відповідного державного акта та/або документації Державного фонду документації із землеустрою, відомостей щодо земельної ділянки та її власника (користувача) в державному реєстрі земель та за умови дотримання вимог абз.3 п. 4.8 цієї Інструкції (у разі втрати державного акта).
Наведене свідчить, що з 30.08.2010 року спадкоємці повинні звертатися до нотаріуса з вимогою зробити відповідний запит до органів державного земельного кадастру щодо видачі державного акта замість втраченого. Відмова територіальних органів Державного комітету земельних ресурсів у видачі дублікату державного акта про право власності на земельну ділянку підлягає оскарженню в порядку адміністративного судочинства.
Крім того до суду по пошті надійшла лише перша та остання сторінка позовної заяви, прохальна частина позову відсутня взагалі.
У зв'язку з викладеним позивачу необхідно зазначити докази неможливості у встановленому законом порядку отримати оригінал правовстановлюючого документу в підтвердження чого надати відповідні документи, зазначити ціну позову, виходячи з вартості спадкової земельної ділянки на момент пред»явлення позову, сплатити суму судового збору, виходячи з розміру ціни позову, за ставкою встановленою для позовів майнового характеру в підтвердження чого надати оригінал квитанції та надіслати на адресу суду належно оформлену позовну заяву.
Відповідно до ст..121 ЦПК України позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 119 ЦПК України підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.121 ЦПК України,-
Ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Маловисківської районної ради Кіровоградської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_2 про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви протягом 5 днів з моменту отримання копії ухвали.
Роз'яснити , що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та йому повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.А.Бугайченко
Суд | Маловисківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2014 |
Оприлюднено | 03.02.2014 |
Номер документу | 36903486 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Бугайченко Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні