Номер провадження 2/228/81/2014
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 січня 2014 року Докучаєвський міський суд Донецької області у складі судді Єпішина Ю.М., при секретарі Натаріної Д.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Докучаєвська, в залі суду позовну заяву ОСОБА_1 до Докучаєвської міської ради про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
11 грудня 2013 року позивач звернулася до суду із вищезазначеним позовом, в обґрунтування якого зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2. Після її смерті залишилося спадкове майно, яке складається з квартири АДРЕСА_1 та земельної ділянки (к.н. 1411600000:04:000:0102), розташованої на території Докучаєвської міської ради, площею 6,27 Га . За час життя ОСОБА_2 було складено заповіт, який був посвідчений ОСОБА_3, приватним нотаріусом Докучаєвського міського нотаріального округу Донецької області, відповідно до змісту якого ОСОБА_2 заповідала усе майно, що їй належить, у тому числі зазначену квартиру та земельну ділянку позивачу. При зверненні із заявою про прийняття спадщини до Докучаєвської державної нотаріальної контори у видачі свідоцтва про право на спадщину було відмовлено у зв'язку з пропуском строку подання заяви, своєчасно звернутися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини позивач можливості не мала, оскільки не мала правовстановлюючих документів на спадкове майно. Вважає причину, з якої був пропущений строк для подання заяви про прийняття спадщини поважною, тому просить суд надати додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_2, тривалістю в три місяці.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала заявлені позовні вимоги, просила їх задовольнити, надавши пояснення аналогічні тим, що викладені в позовній заяві.
Представник відповідача - Докучаєвської міської ради до судового засідання не прибув, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином у встановленому законом порядку, надавши на адресу суду письмову заяву про розгляд справи за його відсутністю, рішення просив залишити на розсуд суду (а.с.16).
Заслухавши пояснення позивача, свідка, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
У відповідності зі ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно п. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, необхідний для подачі ним заяви про прийняття спадщини.
Згідно з копією заповіту, складеного ОСОБА_2 18 червня 2008 року, вона заповідала своє майно: яке складається з квартири АДРЕСА_1 та право на земельну частку (пай) на підставі сертифікату Дн № 0147533, виданого Докучаєвською міською радою 29.10.1997 року, зареєстрованого 30.10.1997 року у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за НОМЕР_1 - ОСОБА_1. Заповіт посвідчено ОСОБА_3, приватним нотаріусом Докучаєвського міського нотаріального округу Донецької області та зареєстровано в реєстрі за № 726 (а.с.5)
У відповідності до копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2, виданого ВДРАЦС Докучаєвського міського управління юстиції Донецької області 15 травня 2013 року, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2, про що в Книзі реєстрації смертей зроблено відповідний актовий запис за № 142 (а.с. 4).
Допитаний у судовому засіданні свідок ОСОБА_4 надала пояснення, що вона є сусідкою позивача ОСОБА_1, яка за життя ОСОБА_2 доглядала останню, їй відомо, що влітку 2013 року ОСОБА_1 тяжко хворіла та тривалий час знаходилася на лікуванні за межами Донецької області.
Ті обставини, що позивач не мав правовстановлюючих документів на спадкове майно, її хвороба, визнаються судом поважними причинами, з яких вона не мала можливості своєчасно звернутися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_2
Таким чином, у суду є всі підстави для визначення позивачу додаткового строку для прийняття спадщини у два місяці, який на думку суду є достатнім для подання заяви про прийняття спадщини.
Вирішуючи відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України, питання щодо розподілу судових витрат, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для їх розподілу, оскільки такі вимоги позивачем не заявлялися.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 10-11, 60, 213, 214, 215, 224-226, 294 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Докучаєвської міської ради про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити частково.
Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася у місті Докучаєвську Донецької області, додатковий строк в два місяці після набрання рішенням суду законної сили на подачу заяви про прийняття спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Докучаєвський міський суд Донецької області. Апеляційна скарга на рішення суду подається у письмовій формі протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя
Суд | Докучаєвський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2014 |
Оприлюднено | 04.02.2014 |
Номер документу | 36903819 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Докучаєвський міський суд Донецької області
Єпішин Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні