cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" січня 2014 р. Справа № 911/4616/13
Розшлянувши матеріали справи за позовом Публічного акціонерного товариства «Київобленерго», м.Вишневе
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рибопереробний завод «Плеяди», м.Боярка
про стягнення 26306,36 грн.
Суддя А.Ю.Кошик
Представники:
Від позивача: Гулевич В.Г.
Від відповідача: не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Публічного акціонерного товариства «Київобленерго» (далі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рибопереробний завод «Плеяди» (далі - відповідач) про стягнення 26306,36 грн.
Провадження у справі №911/4616/13 порушено відповідно до ухвали суду від 13.12.2013 року та призначено справу до розгляду на 09.01.2014 року.
Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду спору, у судове засідання 09.01.2014 року без поважних причин не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, відзив на позов не надав. Розгляд справи відкладався до 23.01.2014 року.
В судовому засіданні 23.01.2014 року позивач позовні вимоги підтримав. Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду спору, у судове засідання 23.01.2014 року повторно не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, відзив на позов не надав.
З таких обставин, суд розглядає справу у відповідності до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши надані докази, судом встановлено.
Публічне акціонерне товариство «Київобленерго» (позивач, Постачальник) є суб'єктом господарювання, що отримав ліцензію НКРЕ на право здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та ліцензію НКРЕ на право здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами на території Київської області.
Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами регулюються законом України «Про електроенергетику» (далі - Закон), Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28 (далі - ПКЕЕ).
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії зобов'язаний додержуватися вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії.
Відповідно до п. 5.1. Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28, Договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін.
03 лютого 1998 року між Публічним акціонерним товариством «Київобленерго» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Плеяди» було укладено Договір на користування електричною енергією №1201 (надалі - Договір).
19 серпня 2006 року між Публічним акціонерним товариством «Київобленерго» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Рибопереробний завод «Плеяди» було укладено Додаток про внесення змін у юридичні реквізити споживача в Договір про постачання електричної енергії № 1201 від 03.02.1998 року.
Відповідно до п. 1 Договору Електропостачальна організація зобов'язується постачати електричну енергію у відповідності з умовами Договору, а Споживач своєчасно проводити сплату за використану електричну енергію та виконувати інші умови, визначені даним Договором.
Договором також встановлено, що при виконанні умов цього Договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим Договором, сторони зобов'язуються керуватися Правилами користування електричною енергією та іншими нормативно - технічними документами.
05.06.2013 року представниками Києво-Святошинського районного підрозділу Публічного акціонерного товариства «Київобленерго» проводилася перевірся дотримання Споживачами вимог Правил користування електричною енергією.
Під час здійснення даної перевірки по пров. Сосновий, 2 в м. Боярка Києво-Святошинського району Київської області було виявлено факт порушення п. 6.20 ПКЕЕ. Під час даної перевірки позивачем було зафіксовано, що електролічильник відповідача не працює, електрична енергія споживається, але не обліковується.
У відповідності до п. 6.41 ПКЕЕ позивачем було складено Акт про порушення правил користування електричною енергією № К023055 від 05.06.2013 року. Під час складання Акту про порушення № К023055 був присутній енергетик ТОВ «Рибопереробний завод «Плеяди», який надав пояснення, що представники відповідача не звернули уваги на те, що електролічильник не працює, що відображено в акті про порушення ПКЕЕ.
Відповідно до п. 6.41 ПКЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення оформляється акт порушень.
Статтею 26 Закону України «Про електроенергетику» встановлено, що Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
Ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» визначає відповідальність за порушення законодавства про електроенергетику. Зокрема, до правопорушень в електроенергетиці відносять: крадіжку електричної і теплової енергії та самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.
Згідно п. 6.42 ПКЕЕ на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Споживач має право оскаржити рішення комісії в суді.
Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків (п. 6.42. ПКЕЕ).
У разі звернення до суду впродовж 10 робочих днів з дня вручення протоколу споживачу останній має право не оплачувати виставлені рахунки до вирішення спірних питань у судовому порядку. Однак, Відповідач, зокрема ТОВ «Рибопереробний завод «Плеяди», не оскаржував рішення комісії по розгляду актів про порушення Правил користування електроенергією в судовому порядку.
Визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та сума завданих відповідачем збитків здійснено позивачем у відповідності до п. 6.20. ПКЕЕ, яким передбачено, що у разі тимчасового порушення розрахункового обліку електричної енергії не з вини споживача обсяг електричної енергії, використаної споживачем від дня порушення розрахункового обліку до дня відновлення розрахункового обліку може бути розрахований постачальником електричної енергії за середньодобовим обсягом споживання електричної енергії.
Уповноваженими представниками позивача, а саме комісією по розгляду актів про порушення ПКЕЕ було прийнято рішення, що порушення було здійснено не з вини відповідача, виходячи з чого здійснено нарахування не облікованої електричної енергії за величиною добового споживання (133,056 квт) за 168 діб без облікового електроспоживання згідно діючих у відповідний час тарифів.
Розрахунок вартості не облікованої електроенергії відображено у Рахунку - фактурі № 9019005124 за Липень 2013 року від 22.07.2013 по Акту порушення ПКЕЕ №К023055.
18.06.2013 року ПАТ «Київобленерго» було видано Наряд на роботу «Заміна 3-ф електролічильника в нежилому приміщенні», відповідно до якого позивачем було знято непрацюючий електролічильник типу Т-2СА43 №3201538 з кінцевими показниками 31100 та встановлено новий електролічильник типу НІК 2301 №0637715 з початковими показниками 000008.
Однак, незважаючи на наявну заборгованість за спожиту електричну енергію, відповідач не здійснив оплати безобліково використаної електричної енергії на суму 26 306,36 грн., що відповідачем не заперечено та не спростовано.
07.10.2013 року позивачем було вручено відповідачу попередження № 9067210527 від 01.10.2013 року про припинення постачання електричної енергії.
Згідно п 6.43. ПКЕЕ, кошти за недовраховану електричну енергію перераховуються споживачем на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії за регульованим тарифом або поточний рахунок постачальника електричної енергії за нерегульованим тарифом.
Споживач зобов'язаний оплатити розрахункові документи за недовраховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунку.
Відповідачем дії перевіряючих та рішення комісії по розгляду порушення ПКЕЕЕ та нарахування збитків не оскаржувались в установленому порядку, на день розгляду справи не скасовані.
Відповідно до ч. 3 ст. 147 Господарського кодексу України, збитки, завдані суб'єкту господарювання порушенням його майнових прав громадянами чи юридичними особами, а також органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, відшкодовуються йому відповідно до закону.
Враховуючи, що згідно п. 6.42. ПКЕЕ Рішення комісії набрало чинності з дня вручення протоколу відповідачу, разом з протоколом споживачу надано розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків, які залишені без оплати, що відповідачем не заперечено та не спростовано, доказів оскарження чи скасування Рішень комісії з розгляду акту порушень Правил користування електричною енергією суду не надано.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог і заперечень.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, позивачем доведені, відповідачем не спростовані, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відшкодування судових витрат та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладається на відповідача.
Керуючись ст.ст. 33, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
вирішив:
1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Рибопереробний завод «Плеяди» (08150, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Боярка, пров. Сосновий, 2, код 33330650) на користь Публічного акціонерного товариства «Київобленерго» (08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Київська, 2б, код 23243188) 26 306,36 грн . боргу та 1720,50 грн. судових витрат.
Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Суддя Кошик А.Ю.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2014 |
Оприлюднено | 05.02.2014 |
Номер документу | 36956326 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Кошик А.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні