Рішення
від 04.02.2014 по справі 916/3554/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"04" лютого 2014 р.Справа № 916/3554/13

за позовом Приватного акціонерного товариства „Страхова компанія „АХА Страхування"

до Товариства з обмеженою відповідальністю „Астер Грейн"

про стягнення 5864,00 грн.

Суддя Демешин О. А.

Представники:

від позивача: не з`явився

від відповідача: не з`явився

СУТЬ СПОРУ : Приватне акціонерне товариство „Страхова компанія „АХА Страхування" (далі - позивач) звернулось до господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю „Астер Грейн" (далі - відповідач) про стягнення 5864,00 грн.

Відповідач відзиву на позов не надав, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами, в порядку ст. 75 ГПК України.

В С Т А Н О В И В :

Закрите акціонерне товариство „Страхова компанія Український страховий альянс" було 11 листопада 2008 року реорганізовано в Закрите акціонерне товариство „Страхову компанію „АХА Україна" (п.1 Витягу зі Статут) та в подальшому було перейменовано в Приватне акціонерне товариство „СК „АХА Україна" (копія Витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 01.02.2010 року № 21-10/425-2). 20-23 січня 2011 року було прийнято рішення про приєднання ПАТ „СК „АХА Україна" до Приватного акціонерного товариства „Страхової компанії „АХА Страхування".

Таким чином, ПАТ „СК „АХА Страхування" (надалі - Позивач), є правонаступником ЗАТ „СК „Український страховий альянс"., АТ „АХА Україна".

26.11.2010 р. між позивачем та Акціонерним товариством „УкрСиббанк" (надалі - Потерпілий) було укладено договір добровільного страхування № 1166684/05АВ, за яким позивач застрахував майнові інтереси потерпілого, пов'язані з експлуатацією наземного транспортного засобу - легкового автомобіля „Volkswagen Transporter", державний реєстраційний номер ВЕ 3361 АХ (надалі - автомобіль потерпілого) і який був у володінні та під керуванням Терещук Сергія Володимировича.

23.12.2010 р. о 12-15 год. по автодорозі Мелітополь - Одеса, Одеська обл., с. Візірка сталася дорожньо-транспортна пригода (ДТП) за участю двох транспортних засобів: 1) „Toyota", номерний знак ВН 0303 СО, який знаходився у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю „Астер Грейн" та під керуванням Конащук Катерини Григоріївни (Винуватець) та автомобіль потерпілого.

Внаслідок зазначеного ДТП автомобіль потерпілого отримав механічні пошкодження відповідно до Довідки ДАЇ, виданої ВДАЇ при УДАІУМВС України в Одеській області.

Керуючись ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа яка керувала автомобілем була визнана винним у скоєнні адміністративного правопорушення під час ДТП Постановою Ленінського районного суду м. Миколаєва.

Потерпілий своєчасно звернувся до позивача із заявою про виплату страхового відшкодування. Вартість відновлювального ремонту автомобіля потерпілого, пошкодженого внаслідок ДТП, встановлено в Звіті № 1-11 від 07.01.2011 року складала 32 575, 89 грн. 89 коп.

Позивач нарахував та виплатив потерпілому суму страхового відшкодування яка склала 30854, 00 грн. 00 коп., що підтверджується доданими до позовної заяви документами.

Відповідно до ч. 2 ст. 1187 Цивільного кодексу України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом. використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

Згідно ст. 1172 Цивільного кодексу України юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завданих їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків.

У відповідності до п.5 Постанови Пленуму Верховного Суду України „Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди"№6 від 27.03.92 відповідальність юридичної особи настає у випадках, коли особа, з вини якої заподіяна шкода, знаходиться з даною організацією в трудових відносинах, і шкода заподіяна нею у зв'язку з виконанням трудових (службових) обов'язків, незалежно від того, постійно, сезонним, тимчасовим за трудовим договором чи на інших умовах вона була працівником цієї організації

Відповідно до преамбули Закону України „Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" від 01.07.2004 № 1961-IV, вказаний нормативно-правовий акт здійснює регулює відносини у сфері обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів і спрямований на забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та майну потерпілих при експлуатації наземних транспортних засобів на території України.

Згідно із статтею 3 Закону № 1961-IV обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності здійснюється з метою забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та/або майну потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та захисту майнових інтересів страхувальників.

Відповідно до статті 6 Закону № 1961-IV страховим випадком є подія, внаслідок якої заподіяна шкода третім особам під час дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася за участю забезпеченого транспортного засобу і внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована за договором.

Згідно із статтею 33 Закону № 1961-IV при настанні страхового випадку страховик відповідно до лімітів відповідальності страховика відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна у результаті дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров'ю, майну третьої особи.

Згідно із статтею 28 Закону № 1961-IV шкода, заподіяна в результаті дорожньо-транспортної пригоди майну потерпілого - це шкода, пов'язана з пошкодженням чи фізичним знищенням майна потерпілого.

Статтею 36 Закону № 1961 -IV встановлено, що страховик (у випадках, передбачених статтею 41 цього Закону), керуючись нормами цього Закону, приймає вмотивоване рішення про здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати) або про відмову у здійсненні страхового відшкодування (регламентної виплати).

Протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення страховик зобов'язаний направити заявнику письмове повідомлення про прийняте рішення.

Згідно ст. 9 Закону України „Про страхування" страхове відшкодування - страхова виплата, яка здійснюється страховиком у межах страхової суми за договорами майнового страхування і страхування відповідальності при настанні страхового випадку. Страхове відшкодування не може перевищувати розміру прямого збитку, якого зазнав страхувальник.

Відповідно до ст. 29 Закону у зв'язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов'язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу, розрахованого у порядку, встановленому законодавством.

Вимогами ст. 993 Цивільного кодексу України встановлено, що до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки.

Аналогічна позиція викладена в ст. 27 Закону України „Про страхування".

Згідно зі ст. 1191 Цивільного кодексу України, особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.

Згідно ст. 1192 Цивільного кодексу України суд може зобов'язати особу, яка спричинила збитки, відшкодувати їх у повному обсязі. Розмір збитків, що підлягають відшкодуванню, визначається відповідно до реальної вартості втраченого майна на момент розгляду справи або виконаних робіт, необхідних для відновлення речі.

Із вказаних вище норм закону вбачається, що відшкодування шкоди страховій компанії в порядку регресу здійснюється володільцем транспортного засобу, а саме Відповідач.

Між відповідачем та СК „Оранта" був договір про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, згідно Полісу ВЕ/1454938 (надалі - Поліс). Ліміт за складає 25 500 грн., франшиза 510 грн.

Отже, сума виплати страхового відшкодування, яке повинен сплатити Відповідач складає: 30854, 00 - 25500, 00 + 510, 00 = 5 864, 00 грн.

28 травня 2013 року до ТОВ „Астер Грейн" було направлено лист-претензію № 34 АГ про сплату різниці 5 864, 00 грн. 00 коп.

Таким чином, підстави вважати порушеними права позивача відповідачем при невиплаті суми страхового відшкодування на користь позивача є саме неотримання коштів від відповідача протягом місяця від дня отримання винною особою Листа-Претензії.

У встановлений законодавством строк позивачу не було виплачено страхового відшкодування.

На підставі викладеного позов підлягає задоволенню у повному обсязі, з покладанням на відповідача витрат по сплаті судового збору

Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд,

ВИРІШИВ :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Астер Грейн" (65012, м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 17, код - 32020672) на користь Приватного акціонерного товариства „Страхова компанія „АХА Страхування" (04070, м. Київ, вул. Братська, 14, код - 20474912): 5864 гривні сплаченого страхового відшкодування та 1720,50 гривень судового збору.

Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Суддя Демешин О.А.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення04.02.2014
Оприлюднено05.02.2014
Номер документу36965663
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/3554/13

Рішення від 04.02.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Демешин О.А.

Ухвала від 25.12.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Демешин О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні