cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78
Веб-сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 січня 2014 р. Справа № 923/1835/13
Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В., при секретарі Гапоновій К.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом приватного підприємства "Еланда", м. Херсон,
до публічного акціонерного товариства "Херсонська теплоелектроцентраль", м. Херсон,
про стягнення 48990,29 грн.
За участю представників сторін:
від позивача - представник Рубель В.С., дов. від 18.12.2013р.,
від відповідача - представник Колганова Ю.М., дов. № 01-4/02 від 08.01.2014р.
Суть спору: приватне підприємство "Еланда" (позивач) звернулось до суду з позовною заявою про стягнення з публічного акціонерного товариства "Херсонська теплоелектроцентраль" (відповідач) суми основного боргу за надані ремонтно-будівельні роботи у розмірі 48990,29 грн. Судові витрати по справі позивач просить суд покласти на відповідача.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує посиланнями на умови договору підряду № 2/49 від 05.05.2011р., положення ст.ст. 1, 54 ГПК України, ст.ст. 525, 526 ЦК України та ч.1 ст. 43 ГК України.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представником відповідача у судовому засіданні 28.01.2014р. подано відзив на позовну заяву з додатками, з якого вбачається, що відповідач позовні вимоги визнає у повному обсязі. Одночасно у відзиві на позовну заяву відповідач просить розстрочити виконання рішення суду в частині стягнення суми боргу у розмірі 48990,29 грн. наступними частинами: з першого по четвертий місяць по 10000,00 грн., п'ятий місяць - 8990,29 грн.
Крім того, у судовому засіданні представник відповідача заявив усне клопотання про надання відстрочки до 01.07.2014 року виконання рішення в частині стягнення суми судового збору у розмірі 1720,50 грн.
Позивач у судовому засіданні не заперечив проти надання відповідачу розстрочки виконання рішення суду в частині стягнення суми основного боргу та надання відстрочки до 01.07.2014р. в частині стягнення суми судового збору у розмірі 1720,50 грн.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд
в с т а н о в и в:
Матеріали справи свідчать, що 05.05.2011р. між приватним підприємством "Еланда" (підрядник) та публічним акціонерним товариством "Херсонська теплоелектроцентраль" (замовник) був укладений письмовий договір підряду на виконання ремонтно-будівельних робіт № 2/49 від 05.05.2011р. (надалі - договір).
Відповідно до умов договору підрядник зобов'язується на власний ризик виконати за плату, передбачену пунктом 2 цього договору, роботу, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити її.
Згідно підпункту 2.1 пункту 2 замовник доручає, а підрядник приймає на себе зобов'язання виконати наступну роботу: капітальний ремонт крівлі будівель ЦТП-2 (вул. І.Куліка) та ЦТП (вул. Кольцова), РТМ (вул. Бериславське шосе, 11), виробничих будівель КТЦ (вул. Бериславське шосе, 1) та адмінприміщення (вул. Бериславське шосе, 1).
Підпунктом 5.1.1 договору сторони визначили, що порядок оплати виконаних робіт проводиться на підставі актів виконаних робіт (Ф-2) в десятиденний термін з моменту підписання відповідних актів обома сторонами.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач станом на 31.10.2012р. свої зобов'язання за договором підряду виконав належним чином, а роботу у повному обсязі.
Відповідач, всупереч договірним зобов'язанням за проведені роботи не розрахувався, що підтверджується актом звірки взаєморозрахунків з січня 2011р. по жовтень 2012р., який підписаний уповноваженими представниками підрядника і замовника без зауважень та скріплений печатками обох сторін.
Проаналізувавши заявлені позовні вимоги з положеннями чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Статтею 173 Господарського кодексу України передбачено, що господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Статтею 193 ГК України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
З приписів частини 1 статті 837 Цивільного кодексу України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. У договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення (ч.1 ст. 843). Строки виконання роботи або її окремих етапів встановлюються у договорі підряду (ч. 1 ст. 846). Якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково (ч. 1 ст. 854).
Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Положеннями ст. 530 ЦК України передбачено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Доказів погашання заявленої суми основного боргу у розмірі 48990,29 грн. відповідачем суду не надано.
З огляду на викладене, позовні вимоги в частині стягнення суми основного боргу у розмірі 48990,29 грн. є доведеними і обґрунтованими.
Відповідно до положень ст.ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин в їх сукупності, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги документально підтверджені, а отже такі, що підлягають задоволенню.
У судовому засіданні 28.01.2014р. відповідач визнав заборгованість у повному обсязі та звернувся до суду з клопотанням, в якому просить розстрочити виконання рішення суду в частині стягнення боргу у розмірі 48990,29 грн. наступними частинами: з першого по четвертий місяць по 10000,00 грн., п'ятий місяць - 8990,29 грн. Також, відповідачем заявлено усне клопотання про відстрочення виконання рішення суду до 01.07.2014р. в частині стягнення суми судового збору у розмірі 1720,50 грн.
Позивач не заперечив проти задоволення вищезазначених клопотань.
Відповідно до положень п. 6 ст. 83 ГПК України, господарський суд, приймаючи рішення, має право відстрочити або розстрочити виконання рішення, за наявності обставин, які ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Вирішуючи клопотання про розстрочку та відстрочку виконання рішення, суд приймає до уваги фінансовий стан відповідача та думку позивача, і вважає за можливе розстрочити виконання рішення суду строком на п'ять місяців в частині стягнення суми основного боргу та відстрочити виконання рішення в частині стягнення суми судового збору до 01.07.2014р.
З огляду на викладене, суд задовольняє клопотання відповідача про розстрочку та відстрочку виконання рішення, розстрочує строком на п'ять місяців виконання рішення в частині стягнення суми основного боргу у розмірі 48990,29 грн. і відстрочує виконання рішення в частині стягнення суми судового збору у розмірі 1720,50 грн.
Крім того, позивачем при подані позовної заяви, квитанцією № 13815.238.1 від 19.12.2013 року, було сплачено 1764,00 грн. судового збору, в той час як відповідно до пп. 1, п. 2, ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" сума судового збору, що має бути сплачена позивачем від ціни позову, становить 1720,50 грн. (2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат).
Статтею 7 Закону України "Про судовий збір" врегульовано загальні питання повернення сплачених сум судового збору, в тому числі визначено підстави такого повернення, яке здійснюється за ухвалою суду. Зокрема, сума судового збору підлягає поверненню у випадку зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
З урахуванням викладеного, суд дійшов до висновку, що сума судового збору у розмірі 43,50 грн., сплачена квитанцією № 13815.238.1 від 19.12.2013р., підлягає поверненню платнику у зв'язку з внесенням судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Понесені позивачем витрати зі сплати судового збору у розмірі 1720,50 грн. відшкодовуються йому за рахунок відповідача, з вини якого спір було доведено до врегулювання у судовому порядку.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини судового рішення і повідомлено представникам сторін про дату складення повного рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44, 49, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
в и р і ш и в:
1. Позов задовольнити повністю.
2 Стягнути з публічного акціонерного товариства "Херсонська теплоелектроцентраль" (73036, м. Херсон, Бериславське шосе, 1, код ЄДРПОУ - 00131771) на користь приватного підприємства "Еланда" (73000, м. Херсон, Миколаївське шосе, 19-А, код ЄДРПОУ - 23133583) суму основного боргу у розмірі 48990,29 грн. та суму судового збору у розмірі 1720,50 грн.
3. Розстрочити строком на п'ять місяців виконання рішення в частині стягнення суми основного боргу у розмірі 48990,29 грн., відповідно до наступного графіка:
- лютий 2014р. - 10000,00 грн.;
- березень 2014р. - 10000,00 грн.;
- квітень 2014р. - 10000,00 грн.;
- травень 2014р. - 10000,00 грн.;
- червень 2014р. - 8990,29 грн.
4. Відстрочити до 01.07.2014 року виконання рішення в частині стягнення суми судового збору у розмірі 1720,50 грн.
5. Повернути приватному підприємству "Еланда" (73000, м. Херсон, Миколаївське шосе, 19-А, код ЄДРПОУ - 23133583) зі спеціального рахунку державного бюджету України (р/р 31215206783002, МФО 852010, код ЄДРПОУ - 37959779, Одержувач УДКСУ у місті Херсоні, Банк ГУДКСУ у Херсонськiй областi) - 43,50 грн. судового збору, сплаченого квитанцією № 13815.238.1 від 19.12.2013 року, у зв'язку із внесенням судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
6. Наказ видати стягувачу після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 03.02.2014р.
Суддя С.В. Нікітенко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2014 |
Оприлюднено | 07.02.2014 |
Номер документу | 37004234 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Нікітенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні